رییس مجمع نمایندگان استان گیلان:

نظر کارگروه کیلویی است و متراژی حساب کردند!!/ کوتاه نمی آییم

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. جلوی هر مرجعی  می ایستم/ لایحه توسعه منطقه آزاد رد نشده است/ باید درب منطقه آزاد انزلی را بست/ منطقه آزاد انزلی در حال حاضر شیر بی یال و کوپال است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، سید کاظم دلخوش رییس مجمع نمایندگان استان گیلان در آیین تجلیل از خبرنگاران که در تالار ابریشم فومن برگزار شد با تاکید بر اینکه سیاسی کاری نمی کنم، گفت: در دفاع از حقوق مردم کسی نمی تواند مانع نمایندگان مجلس شود و ما بعنوان نماینده مجلس وظیفه داریم از حق مردم گیلان دفاع کنیم و تا جاییکه بتوانیم هستیم.

دلخوش افزود: ما به دنبال توسعه گیلان هستیم و منطقه آزاد انزلی یک فرصت بسیار مهم برای سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی این استان است.

نماینده مردم شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانونگذار هستم و قسم خوردم طبق اصل 67 قانون اساسی از حق مردم دفاع کنم و حرفم را بزنم، اضافه کرد: اجازه نمی دهیم با حق مردم گیلان در بعضی جلسات غیرکارشناسی برخورد شود و جلوی هر مرجعی هم که بخواهد حقوق مردم گیلان را نادیده بگیرد، می ایستم .

این مقام مسئول با اشاره به لایحه توسعه منطقه آزاد انزلی، یادآور شد:  شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام به لایحه توسعه منطقه آزاد انزلی دو اشکال گرفتند و اعلام کردند که توسعه این منطقه آزاد با بند 11 و 17 سیاستهای ابلاغی مغایرت دارد و توسعه نباید شامل زمینهای با کاربری کشاورزی باشد و به محیط زیست آسیب وارد کند.

دلخوش ادامه داد: بنابراین اقدام به اصلاح این لایحه کردیم و جلوی توسعه را گرفتیم تا نظر شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام تامین شود و قاعدتا باید قانع شوند.

رییس مجمع نمایندگان استان گیلان با بیان اینکه این لایحه پس از اصلاحات مجددا در کمیسیون اقتصادی و مجلس شورای اسلامی تصویب شد، گفت: این لایحه پس از تصویب در کمیسیون اقتصادی و مجلس برای تایید به شورای نگهبان رفت  و منتظر اعلام نظرشان هستیم .

وی با تاکید بر اینکه گفته می شود این لایحه رد شده درست نیست، اضافه کرد: کارگروه نظارتی مجمع جلسه ای بدون نظر کارشناسی داشتند و چند اشکال گرفتند!!

وی با بیان اینکه نظر این کارگروه مشورتی است و نظر مجمع تشخیص نیست، خاطرنشان کرد:  نظر این کارگروه کیلویی است و متراژی حساب کردند!! اگر کسی می خواهد نظر دهد باید به منطقه آزاد انزلی سفر کند و با کارشناسان متخصص امر مشورت کند.

دلخوش تاکید کرد: ما ایرادات شورای نگهبان را رفع کردیم و شورای نگهبان باید پاسخ ما را بدهد .

نماینده مردم شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با طرح این سئوال که چگونه به راحتی مجوز ایجاد 8 منطقه آزاد صادر شد و یک نفر ایراد بنی اسراییلی نگرفت؟، افزود: ماکو با 400 هزار هکتار کجا منطقه آزاد انزلی با 2 هزار هکتار کجا؟

دلخوش با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی در حال حاضر شیر بی یال و کوپال است و و باید درب منطقه آزاد انزلی را بست، ادامه داد: ما در شرایط فعلی منطقه آزاد انزلی زمینی برای سرمایه گذار و سرمایه گذاری جدید نداریم.

وی گفت: چه ضرورتی دارد که در منطقه آزاد انزلی  که 400 سرمایه گذار برای حضور و ایجاد بیش از 10 هزار اشتغال اعلام آمادگی کردند، سرگردان باشند؟ مگر منطقه آزاد ارس در غرب و جزایر هندورابی و فارور کوچک و بزرگ در منطقه آزاد کیش چند تکه نیست؟ چه کسی جواب جوانان و تحصیلکرده های جویای کار استان گیلان را می دهد؟

دلخوش در پایان با تاکید بر اینکه در تمام دنیا فرودگاه یکی از امکانات ضروری مناطق آزاد است، افزود: برای الحاق فرودگاه بین المللی سردار جنگل و شهر صنعتی سپید رود رشت و خمیران به منطقه آزاد انزلی کوتاه نمی آییم.


ارسال شده در یکشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۱ قبل‌ازظهر
کد خبر: 5038819