رفتارهای دوگانه مدیر کل ارشاد گیلان بسیاری از اهالی رسانه را ناامید نموده است!

اسرار امروز. محمد رضا ثقتی هر چند فرد دلسوخته و آشنا به امور می باشد ولی از زمانی که به عنوان مدیرکل منصوب شده، نتوانسته انتظارات را آنطور که باید و شاید برآورده کند و حتی از گوشه و کنار همین اداره کل هم نارضایتی هایی به گوش می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، کریم مژدهی خورسندی در یادداشتی نوشت: با روی کار آمدن دولت رئیسی و تغییرات عمده مدیریتی در استان گیلان، مدیر کل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز تغییر کرد و فردی سکاندار این دستگاه فرهنگی مهم گردید که از جنس حوزه فرهنگ و هنر بوده و خود خاک خورده همین اداره می باشد.

“محمدرضا ثقتی” که سال ها به عنوان کارمند، کارشناس، مدیر ارشاد شهرستان رشت، مشاور مدیر کل و… در اداره ارشاد گیلان تجربه اندوخته بود با حمایت همه جانبه همه اهالی فرهنگ، هنر و رسانه اوایل آذر ماه سال گذشته به عنوان اولین مدیرکلی که از بدنه اداره ارشاد گیلان می باشد به این سمت منصوب شد و این خوشحالی و سرور ایجاد شد که دوره مدیریتی های خطی و جناحی و … به پایان رسیده و آقای ثقتی می تواند با تجارب ارزنده ای که دارد به خوبی این حوزه مهم را به سامان و سرمنزل مقصود برساند و رضایت حوزه فرهنگی را فراهم نماید.

 متاسفانه این باور و این نگاه پس از گذشت نزدیک به یک سال تاکنون محقق نشده و رفتارهای دوگانه وی و حرف و عمل ایشان تاکنون بسیاری از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه را ناامید و پشیمان نموده است!

ثقتی هر چند فرد دلسوخته و آشنا به امور می باشد ولی از زمانی که به عنوان مدیرکل منصوب شده، نتوانسته انتظارات را آنطور که باید و شاید برآورده کند و حتی از گوشه و کنار همین اداره کل هم نارضایتی هایی به گوش می رسد.

وی که با تغییرات معاونین، مدیران و مسئولان رده های مختلف اداره کل درصدد همراه کردن مجموعه با خود بود اما در این زمینه چندان موفق نبوده و از حداقل مشاوره های کارشناسان نیز بهره نجسته و یا اینکه اعتقادی به مشاوره گرفتن و استفاده از خرد جمعی نداشته و ندارد!

 در همین راستا و در روزهای اولیه آغاز به کار وی به عنوان مدیرکل، جمعی از مدیران روزنامه های استان با وی دیدار و حمایت همه جانبه خود را از ایشان اعلام کردند و طرح ها و نظراتی را برای بهبود امور رسانه ای به آقای ثقتی ارائه و خواستار بررسی و اعلام نظر شدیم و حتی قرار بود برای رفع بهتر مشکلات و موانع حوزه مطبوعات و رسانه های مکتوب استان با تشکیل جلسات فصلی و دوره ای این رویه استمرار یابد؛ اما این امر هرگز ادامه نیافت و آقای مدیرکل بیشتر وقت خود را به حضور در جلسات استانداری و نشست های بی ثمر گذراند و حتی چند هفته از کار و زندگی خود و همکارانش را صرف مراسم تدفین مرحوم هوشنگ ابتهاج (سایه) کرد و اینکه جسد آن مرحوم از آلمان به شهر رشت آورده و در پارک شهر تدفین شود؛ موضوعی که هر چند محقق شد و با تلاش های خانواده اش به ثمر نشست؛ ولی صرف این همه زمان و هزینه برای انتقال و تدفین یک شاعر ملی که در مراسم تدفین نیز با آن اتفاقات نامناسب که حتی برخی ها با سوت و هورا اجازه پخش آیات قرآن مجید را هم ندادند، نمی تواند کارنامه موفقی برای آقای ثقتی باشد!

 به هر حال از آقای مدیرکل ارشاد گیلان انتظار می رود نگاه یکسان و معقولی را به همه حوزه ها داشته باشد و با توجه کردن به نظرات و خواسته های اصحاب رسانه و روزنامه های استان اوضاع در هم ریخته جامعه رسانه ای استان را بهبود بخشد؛ چرا که این چند صباح از عمر مدیریتی و این میز و صندلی ریاست بالاخره به پایان می رسد و اگر همیشگی بود قطعا نوبت به آقای ثقتی نمی رسید و در همان مدیریت مرحوم مظفری و شهید انصاری باقی می ماند.

اعتقاد داریم مدیریت فعلی ارشاد گیلان با استفاده از تجارب مدیران گذشته و برای اینکه نام نیکی از وی در اذهان عمومی باقی بماند کارهای ماندگار و رفتارهای حرفه ای را دنبال نماید و اینطور نباشد که بگوییم خدا پدر مدیرکل قبلی را بیامرزد!


ارسال شده در شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۵ بعدازظهر
کد خبر: 8513218