مرکز حمایت از ساخت داخل در وزارت صمت تشکیل شد
وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

مرکز حمایت از ساخت داخل در وزارت صمت تشکیل شد

اسرار امروزوزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه افتتاح طرح توسعه‌ شرکت نئوپان فومنات استان گیلان گفت: تا دو سال آینده؛ معادل ۱۰ میلیارد دلار مواد و کالاهایی که از خارج وارد می شود، در داخل کشورمان تولید خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اسرار امروز، دکتر رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز و در سفر به گیلان ، اظهار داشت: کشورمان توانمندی های خوبی دارد و رویکرد ما این است زمینه تولید انواع کالاها و اقلامی که امکان تولید آنها در داخل وجود دارد، فراهم شود.

وی در حاشیه افتتاح طرح توسعه‌ شرکت نئوپان فومنات افزود: فراهم سازی زمینه تولید در بخش هایی از صنعت آغاز شده و اولین گام را با برگزاری نمایشگاه بین المللی تهران برداشتیم که خوشبختانه از همه جای ایران اسلامی شاهد مشارکت خوبی بودیم.

رحمانی گفت: معاونت صنایع و مرکز حمایت از ساخت داخل وزارت صنعت، معدن و تجارت که نهادی جدید است، فعال شده و طی سال جاری این برنامه ها را پیگیری می کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: یکی از نتایج مهم فعالیت ای نهاد جدید ، خودکفایی کشور در برخی کالاهاست و وجه دیگر آن نیز قطع وابستگی به خارج است که در همه نقاط کشورمان، واحدهای جدید در رشته های مختلف تولیدی ایجاد می شود و این اقدام موجب توسعه مناطق و ایجاد اشتغال جدید خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: تا دو سال آینده؛ معادل ۱۰ میلیارد دلار مواد و کالاهایی که از خارج وارد می شود، در داخل کشورمان تولید خواهد شد.

ارسال شده در پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱:۳۲ بعد از ظهر
کد خبر: 9135912
آخرین خبر ها
گزیده خبرها