دانشگاه علوم پزشکی گیلان پیشتاز در نظام ارجاع الکترونیک
ریس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان:

دانشگاه علوم پزشکی گیلان پیشتاز در نظام ارجاع الکترونیک

اسرارامروز.سازمان های بیمه گر , از استقرار نظام ارجاع الکترونیک در گیلان  استقبال کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرارامروز، نشست صاحبان فرایند نظام ارجاع الکترونیک دانشگاه علوم پزشکی گیلان با سازمان های بیمه گر در دفتر رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد. دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست، گفت: سرعت و شتاب دانشگاه در استقرار نظام ارجاع الکترونیک (ظرف کمتر از چند ماه) در استان، در سطح کشور باور کردنی بود.  این مهم با تلاش صاحبان فرایند نظام ارجاع، تاکنون در 6 شهرستان گیلان اجرا شده است. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تصریح کرد: برای اولین بار در کشور سطح 3b نظام ارجاع الکترونیک که بالاترین سطح ارجاع است در کلینیک بعثت رشت به اجرا در آمده است و در حال حاضر در بین 3 استان ، دانشگاه علوم پزشکی گیلان دارای بالاترین بازخوراند یعنی 35 درصد بوده است. 

یوسف زاده با بیان اینکه لازمه راه اندازی پزشک خانواده شهری استقرار نظام ارجاع الکترونیک است، گفت: خوشبختانه با همت مسوولان دانشگاه در زمینه نظام ارجاع پیشتاز هستیم. 

وی ادامه داد: با استقرار نظام ارجاع شاخص های بهداشتی در حال بهبود هستند و ارتباط مناسبی بین دو حوزه درمان و بهداشت ایجاد شده است و این نظام جهش بزرگی در حوزه سلامت گیلان محسوب می شود.

 این مقام مسئول، با اشاره به این که بیمه ها باید در سطح کلان برای استقرار نظام ارجاع الکترونیک تلاش کنند، اظهار داشت: سازمان های بیمه گر باید ضمن همراهی با ستاد نظام ارجاع، برای بهبود روند استقرار این مهم گام بر دارند .

یوسف زاده با اشاره به این که زیر ساخت های مناسب برای استقرار کامل نظام ارجاع در گیلان باید ارتقا یابد، تاکید کرد: همه متولیان حوزه سلامت باید تلاش کنند تا با تامین منابع و ایجاد زیر ساخت های لازم، حلاوت استقرار نظام ارجاع را به کام مردم گیلان شیرین کرد.

 وی ادامه داد: در حال حاضر، کمبود نیروی انسانی یک عامل مهم جهت کاهش باز خوراند در مراکز درمانی است و در این زمینه در برخی از مراکز شاهد بازخوراند بالای 90 درصد نیز بوده ایم. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، خاطر نشان کرد:  با اجرای نظام ارجاع الکترونیک مردم خدمات سلامت را با هزینه های کمتری دریافت خواهند کرد . در این زمینه فرهنگ سازی برای بهره مندی مردم از خدمات درمانی در بستر نظام ارجاع و دریافت خدمات با هزینه تمام شده کمتر باید مد نظر قرار بگیرد و در این خصوص با همراهی سازمان های بیمه گر می توان شاهد دستاوردهای قابل توجه ای در این زمینه بود. 

در این نشست، سازمان های بیمه گر (سازمان تامین اجتماعی و بیمه سلامت) از استقرار نظام ارجاع الکترونیک در گیلان استقبال کردند و مقرر شد جهت تسریع در امور کارشناسانی از حوزه بیمه به ستاد نظام ارجاع دانشگاه معرفی شوند. 

ارسال شده در یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۶ بعدازظهر
کد خبر: 5572429
آخرین خبر ها
گزیده خبرها