مرکز جامع اهدای خون در رشت با حضور فرماندار به بهره برداری رسید
در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛

مرکز جامع اهدای خون در رشت با حضور فرماندار به بهره برداری رسید

اسرارامروزمدیرکل انتقال خون گیلان گفت : سازمان انتقال خون برای تجهیز مرکز جامع اهدای خون زنده یاد دکتر سید نورالدین مستشاری ۷۰۰ میلیون تومان هزینه کرد.

دکتر احمد مرادی مدیرکل انتقال خون استان گیلان در مراسم بهره برداری از مرکز جامع اهدای خون رشت گفت: این مرکز در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با نام مرکز جامع اهدای خون زنده یاد دکتر سید نورالدین مستشاری به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرارامروز، مدیرکل انتقال خون استان گیلان در این مراسم که با حضور فرماندار شهرستان رشت، معاونین فرماندار،  مدیرکل انتقال خون استان و اعضای ستاد دهه فجر شهرستان رشت برگزار شد با اشاره به اعتبار  ۱۵۰ میلیون تومانی ساخت این مرکز،یادآور شد: این مرکز با زیربنای ۱۱۰ متر مربع شامل ۱۸ تخت برای خون گیری و اهدای پلاکت فرزیس آقایان و بانوان در فضایی اختصاصی و مشخص است و سازمان انتقال خون برای تجهیز مرکز جامع اهدای خون زنده یاد دکتر سید نورالدین مستشاری ۷۰۰ میلیون تومان هزینه کرد.

مرادی تصریح کرد: تابلوی مرکز جامع اهدای خون دکتر سید نورالدین مستشاری به فن آوری فیلم واقعیت افزوده مجهز است که با اسکن بارکد روی این تابلو می‌توان فیلم‌هایی که برای فرهنگ سازی اهدای خون و پلاکت در آن بارگذاری شده را دانلود و تماشا کرد.

این مقام مسئول ضمن اشاره به اینکه زنده یاد دکتر سید نورالدین مستشاری، نخستین مدیر انتقال خون گیلان بود که به پدر انتقال خون استان معروف شد، خاطرنشان کرد: این مرکز با کمک مالی خیر گیلانی زنده یاد دکتر سیدنورالدین مستشاری، اولین مدیرانتقال خون گیلان در سالجاری شروع به احداث شد و با حمایت و ارسال تجهیزات جدید اهدای خون توسط سازمان انتقال خون کشور همزمان با چله انقلاب افتتاح و به بهره برداری رسید. 

مرادی با اشاره به احداث مکانی جدید و تخصصی اهدای پلاسما در گیلان، تصریح کرد: راه اندازی سردخانه نگهداری فرآورده‌های پلاسمایی شرق گیلان در پایگاه انتقال خون شهرستان لاهیجان از دیگر برنامه‌های دهه فجر اداره کل انتقال خون است.

ارسال شده در چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۹:۰۳ قبل از ظهر
کد خبر: 9062122
آخرین خبر ها
گزیده خبرها