جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد

جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد

اسرارامروز رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان درجشن ستادی گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت:حوزه سلامت، یکی از درخشان ترین افتخارات تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرارامروز؛ دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ضمن تبریک فرارسیدن ایام دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: یکی از درخشان ترین افتخارات تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی، تحولاتی است که در حوزه سلامت رخ داده است. بعد از انقلاب اسلامی و پس از ادغام دو حوزه آموزش و درمان تحولاتی در این دو حوزه رخ داد. در این خصوص احداث خانه های بهداشت و ارتقای توا نمندی های حوزه درمانی و آموزشی انکارناپذیر است.

وی افزود: انقلاب سال 57 به رهبری امام خمینی(ره)، با پیروی از نهضت بزرگ اسلام که 1400 سال قبل توسط پیامبر اکرم(ص) پایه گذاری شد، منجر به ایجاد ساختاری جدید در کشور ایران شد. شکل گیری تمدن اسلامی توسط اندیشمندان و دانشمندان اسلامی در ایران، گویای این مساله است.

یوسف زاده، با بیان این که انقلاب اسلامی، جریانی ماندگار و جاری است، خاطرنشان کرد: علمی بودن در تداوم و تقویت انقلاب، موثر است. در این راستا یکی از پروژه های دانشگاه علوم پزشکی گیلان در افق چشم انداز ده ساله، ایجاد مرجعیت علمی و حرکت در مرزهای دانش است. در این خصوص می توان به انجام چندین عمل پیوند عضو، راه اندازی شرکت های دانش بنیان و احداث مراکز رشد و توسعه فناوری سلامت در استان اشاره کرد.

ارسال شده در چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۶ بعد از ظهر
کد خبر: 2569430
آخرین خبر ها
گزیده خبرها