حاج عباس ملکی دافچاهی خیّر خمامی: انفاق دل بزرگ می خواهد

حاج عباس ملکی دافچاهی خیّر خمامی: انفاق دل بزرگ می خواهد

حجت الاسلام قاسمیان امام جمعه موقت بخش خمام در مراسم افتتاح مرکز سلامت جامع شهری روستایی شماره 2 خمام:

اقدامات وزیر بهداشت در حوزه سلامت پس از پیروزی انقلاب اسلامی واقعا ستودنی و کم نظیر است

همزمان با هفته دولت مرکز سلامت جامع شهری روستایی شماره 2 خمام با حضور حجت الاسلام قاسمیان امام جمعه موقت بخش خمام،معاونین فرماندار شهرستان رشت ، معاونین مرکز بهداشت استان گیلان و جمعی از مسئوولین افتتاح شد. زمین این مرکز و قسمتی از هزینه احداث آن توسط حاج عباس ملکی دافچاهی خیّر خمامی اهدا شده و مبلغ 500 میلیون ریال هم توسط استاد شادروان غلامرضا بهینا برای اهدای این مرکز هدیه شد. پیش از این مرکز بهداشت شماره 2 خمام در مکانی استیجاری و بسیار فرسوده خدمات ارائه می کرد که موجب نارضایتی ارباب رجوع و پرسنل این مرکز شده بود.

مرکز جدید سلامت جامع شهری روستایی شماره 2 خمام در زمینی به مساحت 265 متر مربع و با زیر بنای 360 متر مربع در دو طبقه با هزینه ی بیش از 7 میلیارد ریال احداث شد. برای این مرکز که به 5 هزار و 417 خانوار با بیش از 15 هزار نفر جمعیت تحت پوشش خدمات ارائه می کند 450 میلیون ریال تجهیزات از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی خریداری شده است.

در مراسم افتتاح این مرکز وقتی حاج عباس ملکی دافچاهی خیّر خمامی وارد شد پرسنل این مرکز شاد و خرسند به سمت وی رفتند و برای او از خداوند توفیق و سلامتی آرزو کردند .پرسنل پر تلاشی که پس از تلاش در ساختمانی فرسوده برای خدمت به بیماران حالا در این ساختمان زیبا و مجهز برای خدمت به مردم سر از پا نمی شناختند.

رییس مرکز جامع سلامت شهری روستایی شماره 2 خمام: یکی از بهترین کارهای خیر ساخت مراکز درمانی است وچنین کارهایی قابل ستایش است

در این مراسم وقتی سراغ دکتر چیترا ستوده دیلمی رییس مرکز جامع سلامت شهری روستایی شماره 2 خمام رفتم از خاطرات تلخ خود و همکارانش در خصوص فعالیت در مرکز استجاری بهداشت شماره 2 خمام گفت و یادآور شد : صاحب ملک نه اجازه بازسازی آن مرکز را می داد و نه آن مرکز شرایط بازسازی را داشت و همکاران در بدترین شرایط به مردم خدمات بهداشتی درمانی ارائه می کردند.

رییس مرکز سلامت جامع شهری روستایی شماره 2 خمام با تقدیر از همکاری همه مسئولین، شهردارخمام و رئوسای ادارات این بخش افزود: بدون همراهی همه مسئولین، آماده شدن این مرکز امکانپذیر نبود.

ستوده دیلمی با تقدیر از بخشدار خمام افزود: آقای بخشدار لحظه به لحظه پیگیر بود و هر چیزی که برای آماده شدن این مرکز نیاز داشتیم در اختیار ما گذاشتند.

وی خاطرنشان کرد: در این مرکز کلیه خدمات به متقاضیان روستایی و شهری از قبیل واکسیناسیون،پزشک خانواده، بیماران دیابتی و فشار خونی و روز مره، مراقبتهای بیمه سلامت، طرح سلامت بانوان ،طرح صبا، طرح مراقبت سالمندان بالای 60 سال ،طرح مراقبت نوجوانان و جوانان ،طرح مراقبت کودکان، طرح پیش از بارداری حین بارداری و پس از زایمان،واکسیناسیون،تزریقات و... ارائه می شود.

وی با اشاره به ارائه همه خدمات در این مرکز به صورت کامل گفت: این مرکز دارای تمامی تجهیزات بروز مراکز بهداشتی بوده و در حال حاضر 34 نفر پرسنل و 4 پزشک دارد و مردم بخش خمام استقبال قابل توجهی از خدمات این مرکز دارند.

ستوده دیلمی با تقدیر از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان گفت: هر کمبود این مرکز پس از گزارش بلافاصله تامین می شود .

وی در پایان از حاج عباس ملکی و استاد مرحوم بهنیا تقدیر کرد و خاطرنشان نمود: یکی از بهترین کارهای خیر ساخت مراکز درمانی است وچنین کارهایی قابل ستایش است.

  • حاج عباس ملکی دافچاهی خیّر خمامی : خدا را شاکرم که آرزویم برای حضور درافتتاح این پروژه برآورده شد

در ادامه این مراسم حاج عباس ملکی دافچاهی خیّر خمامی را در گوشه ای از حیاط این مرکز جامع سلامت دیدم که لبخند رضایت بر لب داشت. حالا نگرانی حاج عباس ملکی برای افتتاح این مرکز رفع شده و لبخند رضایتش نشان می دهد که آرزویش برآورده شده است. وی اهل خمام است و 68 سال سن دارد. پیش از این در کار تجارت بوده و اکنون تصمیم گرفته تا با ورود در کارهای خیّریه نامی نیک از خود بجا بگذارد. وی کارهای خیر زیادی در استان و منطقه خود انجام داده که می توان به ساخت چندین خانه برای افراد نیازمند ، مسجدی بسیار زیبا در شهر خمام ، کمک به بیماران و... اشاره کرد که مورد تقدیر و تشویق مسئولین کشور از جمله دبیرکل مجمع خیّرین سلامت و سردار حزنی فرمانده قرارگاه سازندگی کوثر خاتم الانبیاء قرار گرفته است.

ملکی در پاسخ به این سوال که خیّرین چه انتظاری از دولت دارند؟ گفت: خیّرین خواهان کمک به دولت هستند و نباید کاری کرد تا آنها مایوس شوند و نگرانی داشته باشند. وی همچنین افزود : باید از خیّرین سلامت برای اقدام خداپسندانه شان تقدیر کرد.

حاج عباس ملکی گفت: خدا را شاکرم که آرزویم برای حضور درافتتاح این پروژه برآورده شد. وی افزود: عملکرد رییس محترم دانشگاه علوم پزشکی در امور خیریه باعث شد دلسرد نشوم و آمادگی دارم در موارد دیگر مشابه هم در حد توان همکاری نمایم.

این خیّر خمامی در ادامه سخنانش با تقدیر از پیگیری و تلاش معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان و رییس مرکز بهداشت شهرستان رشت برای تسریع در اتمام این پروژه قدردانی کرد و یادآور شد: از بخشدار جوان و پرتلاش خمام هم بسیار سپاسگزارم که در هماهنگی بین ادارات برای افتتاح سریع این مرکز لحظه به لحظه پیگیر بودند و چیزی کم نگذاشتند.

حاج عباس ملکی با تاکید بر اینکه انفاق دل بزرگ می خواهد گفت: هر چه در توانم باشد انفاق می کنم و لذت می برم که مردم در همچنین فضایی از خدمات بهداشتی درمانی بهره مند می شوند و به کسانی که توان مالی دارند توصیه می کنم که انفاق کنند.

  • رییس مرکز بهداشت شهرستان رشت: 10 خانه بهداشت تحت نظارت مرکز جامع سلامت شهری روستایی شماره 2 خمام به مردم این بخش خدمات ارائه می کنند

دکتر حجّت نجف زاده رییس مرکز بهداشت شهرستان رشت که گویی یکی از آرزوهای وی نیز افتتاح این مرکز بوده ، با لبخند در این مراسم گفت: چند سال پیش با همت دو خیّر بزرگوار ساخت این مرکز آغاز شد و با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی این ساختمان در ایام هفته دولت به مردم خمام هدیه شد.

رییس مرکز بهداشت شهرستان رشت با بیان اینکه 3 میلیارد ریال توسط دو خیّر برای احداث این مرکز هزینه شده است، عنوان کرد: در مجموع بیش از 7 میلیارد ریال برای بهره ‎برداری از آن سرمایه‎گذاری شده است.

وی با اشاره به 10 خانه بهداشت تحت نظارت این مرکز گفت: پزشکان این مرکز به نوبت با حضور در خانه های بهداشت به مردم خدمات خود را ارائه می کنند.

رییس مرکز بهداشت شهرستان رشت اضافه کرد: تمام جمعیت شهر و روستاهای خمام پزشک خانواده دارند و در مراکز ما ،دارای پرونده پزشکی هستند .

وی به افتتاح مرکز بهداشت چوکام در سالجاری ،یادآور شد: مرکز بهداشت چوکام بخش خمام که سالها رها شده بود با هزینه 3 میلیارد ریال به بهره برداری رسید و با افتتاح این مرکز مالکیت تمام مراکز بهداشت در شهر خمام متعلق به دولت است.

نجف زاده خاطرنشان کرد: گذشتن از مال در زبان راحت است اما در عمل کار بسیار سختی است.در این مرکز خیلی از خدمات رایگان است وبقیه هم با کمترین هزینه انجام می شود بنابراین باقیات و صالحات آن به خیّرین می رسد.

نجف زاده با تاکید بر استقبال از خیّرین سلامت تاکید کرد: نهایت همکاری با خیّرین را داریم و از خیّرین استقبال می کنیم .

وی در پایان از فرماندار شهرستان رشت و بخشدار خمام برای تسریع در اتمام این پروژه تقدیر کرد.

57d77b12afd67.jpg

  • حجت الاسلام قاسمیان امام جمعه موقت بخش خمام :حاج آقا ملکی نشان داد که دنیا مالک او نیست

حجت الاسلام قاسمیان امام جمعه موقت بخش خمام در مراسم افتتاح این مرکز در یک گفتگوی اختصاصی به جمله ای از امیرالمومنین (ع) اشاره کرد و گفت: به یاد جمله زیبایی از امیر المومنین (ع) درنهج البلاغه افتادم که فرمودند بعضی از افراد تمام همّ و غمشان دنیاست در حالیکه خودشان مالک دنیا نیستند و دنیا مالک آنها شده است. بعضی افراد هم هستند که نشان می دهند دنیا مالک آنها نیست و جرات پیدا می کنند از اموالی که خدا به آنها داده در راه خیّر استفاده کنند و حاج آقا ملکی یکی از این افراد است که جرات این کار راپیدا کرد و نشان داد که دنیا مالک او نیست.

امام جمعه موقت بخش خمام درپیامی به خیّرین گفت: بهترین پیام پیام قرآنی است آیه معروفی در قرآن است که می فرماید ذخایر و مال دنیا همه فانی پذیر است اما آنچه که در راه خدا از اعمال خیر می دهیم از باقیات و صالحات است وباقی می ماند.

قاسمیان در پایان با تقدیر از دولت تدبیر و امید یادآور شد: وزیر بهداشت ما یک وزیر نمونه هستند و در طول این سه سال کارهایی که در حوزه سلامت انجام دادند پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در سنوات گذشته انجام نشده بود که واقعا ستودنی و کم نظیر است و به تبع آن ،این خدمات اثرات خوبی در بخش داشته است که افتتاح مرکز جامع سلامت شماره 2 خمام نمونه ای از این خدمات است. این مراسم با اهدای لوح تقدیر به خیّرین پایان یافت.

57d77b9f8fd69.jpg

57d77cb70decc.jpg

57d77e2571b31.jpg

57d77e5e927ed.jpg

57d77e718cc4f.jpg

57d77e83ededf.jpg

ارسال شده در سه‌شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۷:۲۵ قبل‌ازظهر
کد خبر: 123
آخرین خبر ها
گزیده خبرها