همایش پیاده روی هفته سلامت در رشت برگزار شد

همایش پیاده روی هفته سلامت در رشت برگزار شد

اسرار امروز. در آستانه فرا رسیدن هفته ملی سلامت، همایش پیاده روی با حضور مسوولان استانی در پارک قدس رشت برگزار شد.  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز،  دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک  رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در همایش پیاده روی هفته سلامت،  ضمن تبریک  فرا رسیدن ولادت باسعادت امام زمان (عج) ، میزان فعالیت های فیزیکی بدن و رژیم غذایی مناسب را برای پیشگیری از بیماری ها به ویژه بیماری های غیر واگیر نظیر دیابت ، فشار خون ، قلبی عروقی و سرطان که حیات انسان را تحت شعاع قرار می دهند، مثمر ثمر دانست.

وی با اشاره به این که امروزه پیشگیری از بیماری ها با تکیه بر تغییر سبک زندگی به ویژه توجه به ورزش، امکان پذیر است، گفت: انجام ورزش و حرکات بدنی مناسب در پیشگری از سرطان های کولون موثر است. در این راستا، برای پیشگیری از بروز سرطان ها انجام فعالیت های فیزیکی بدنی و ورزش،  دو یا سه بار به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه در هفته توصیه می شود.

در ادامه  محمد حسن عاقل منش، عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در مورد فواید  ورزش و نقش آن در سلامت انسان مطالبی را بیان کرد.

در ادامه این همایش و پس از انجام نرمش و  پیاده روی در مسیر تعیین شده، به قید قرعه به ۶۵ شرکت کننده در این همایش جوایزی از سوی ستاد بزرگداشت هفته سلامت در استان، اهدا شد.

همایش پیاده روی هفته ملی سلامت ، به همت دانشگاه علوم پزشکی گیلان و با مشارکت سازمان ورزش و جوانان، استانداری گیلان، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت، اداره کل بیمه سلامت، انجمن فیزیوتراپی استان، آموزش و پرورش و سازمان هلال احمر با حضور جمعی از مسوولان و اقشار مختلف مردم صبح امروز ، جمعه در پارک قدس رشت برگزار شد. این مراسم در هوای بارانی برگزار شد .

ارسال شده در جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۹:۰۱ بعد از ظهر
کد خبر: 9894331
آخرین خبر ها
گزیده خبرها