هیچ گونه نگرانی درسد سفید رود وجود ندارد
مدیرعامل آب منطقه ای استان گیلان:

هیچ گونه نگرانی درسد سفید رود وجود ندارد

اسرار امروزمدیرعامل آب منطقه ای گیلان گفت: با توجه به سیلاب های اخیر در کشور، 20 درصد از ظرفیت سد را برای مدیریت سیلاب بهار نگه داشته ایم.

رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان با بیان اینکه آبگیری سد سفیدرود به حد نرمال رسیده است، گفت: با سرریز شدن آن تا ارتفاع 4 متر هم می توان آبگیری کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از ایسنا، وحید خرمی از آبگیری کامل سد سفید رود و سرریز شدن آن خبر داد و گفت: هرساله برای اینکه بتوانیم سیلاب ها را در فصل بهار مدیریت کنیم برای رهاسازی آب سد برنامه ربزی می کنیم که امسال با توجه به سیلاب های اخیر در کشور، 20 درصد از ظرفیت سد را برای مدیریت سیلاب بهار نگه داشته ایم.

وی خاطرنشان کرد: آب سد سفید رود به حد نرمال رسیده یعنی به میزان حجم یک میلیارد و 50 میلیون متر مکعب ، آبگیری شده است. وی اضافه کرد: البته این به این معنی نیست که دیگر نمی شود آبگیری کرد بلکه با سرریز شدن آن تا ارتفاع 4 متر هم می توان آبگیری کرد.

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان افزود: با مدیریت صورت گرفته امسال، سال کشاورزی سختی را در مسیر سد سفید رود نخواهیم داشت. وی تصریح کرد: درحال حاضر هیچ گونه نگرانی درسد سفید رود وجود ندارد و این ظرفیت را در رودخانه داریم که سیلاب را کنترل کنیم.

خرمی یادآور شد: با تمام استدلال های علمی و منطقی مطمئن هستیم که نه سد سفید رود مشکل دارد نه پایان سد.

ارسال شده در یکشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۷ بعد از ظهر
کد خبر: 9059981
آخرین خبر ها
گزیده خبرها