در این شرایط حساس اقتصادی، از بازار مراقبت کنیم
رئیس سازمان صمت استان گیلان:

در این شرایط حساس اقتصادی، از بازار مراقبت کنیم

اسرار امروز. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در جلسه کارگروه تنظیم بازار ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده مصادف با ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: با درک صحیح همگانی از مضایق اقتصادی ایجاد شده از جانب دشمن و طبیعتاً دشواری برنامه ریزی در این حوزه، همراهی مردمی می تواند در تنظیم بازار بسیار اثربخش باشد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، فرهاد دلق پوش در جلسه کارگروه تنظیم بازار ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده مصادف با ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: با درک صحیح همگانی از مضایق اقتصادی ایجاد شده از جانب دشمن و طبیعتاً دشواری برنامه ریزی در این حوزه، همراهی مردمی می تواند در تنظیم بازار بسیار اثربخش باشد. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان ضمن تقدیر از تشریک مساعی اعضای خدوم کارگروه تنظیم بازارو به ویژه تدبیر استاندار پرتلاش و کسب رتبه مطلوب در میزان اجرای مصوبات و جذب سهمیه اختصاصی، عنوان کرد: همه تلاش بر این است که رفاه مردم تا حد ممکن فراهم گردد و به موازات توزیع اقلام اساسی نظیر شکر، گوشت، مرغ، آرد، روغن و برنج، نظارت مشترک و هم افزایی نهادهای نظارتی استان بسیار ضروری است. 

وی در ادامه از توجه ویژه سربازان گمنام امام زمان(عج) به دلیل آلارم های بهنگام وضعیت بازارو کمک رسانی در تعادل و کنترل اوضاع قدردانی نمود و درخصوص جذب سهمیه تخصیصی شکر اظهار داشت: شرکت غله و خدمات بازرگانی دولتی گیلان چنانچه بتواند میزان سهمیه شکر استان را از کارخانجات معرفی شده اخذ و به استان گیلان حمل کند بسیار مطلوب است  تا ما بتوانیم به سرعت در اختیار صنف، صنعت و خانوار قرار دهیم. 

دکتر دلق پوش از تمهیدات ویژه اتخاذ شده همزمان با ماه مبارک سخن گفت و ادامه داد: برگزاری نمایشگاه ضیافت در برخی شهرستانها با همکاری اتحادیه ها و صنوف و برپایی نمایشگاه در مرکز استان به مدت 10 روز و توزیع کالاهای اساسی با نرخ مصوب دولتی و تشدید نظارت و بازرسی در این ایام، ازجمله اقداماتی است که برای رفاه شهروندان در نظر گرفته شده است. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در بخشی دیگر از سخنان خود خواستار همراهی رسانه ها و جراید در این شرایط حساس اقتصادی جهت حفظ آرامش بازار شد و تاکید کرد: برخی افراد ناآگاه که دغدغه ای برای رفع چالشهای مردم و درک درستی از وضعیت کنونی ندارند سعی در ملتهب نشان دادن فضای بازار و روند آن دارند که در این شرایط بایستی از بازار مراقبت کنیم چون دشمن مترصد همین موقعیت هاست که اوضاع اقتصاد و بازار کشور را آشفته نشان دهد. 

مشکلی برای تامین اقلام عمومی در گیلان نداریم  

در ادامه جلسه کارگروه تنظیم بازار استان، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان با تاکید بر لزوم نظارت کافی همزمان با توزیع مناسب کالاها در بازار، اظهار داشت: در تامین اقلام عمومی اقدامات خوبی صورت گرفت و این روند ادامه خواهد یافت. 

سید محمد احمدی با اشاره به وضعیت استان در تامین مایحتاج عمومی خانوار گفت: خوشبختانه با تلاش اصناف و دستگاه های اجرایی و نیز بازرسی های انجام شده،  کمبودی در استان وجود ندارد. 

وی با تاکید بر لزوم نظارت کافی همزمان با توزیع مناسب کالاها در بازار، اظهار داشت: در تامین اقلام عمومی به ویژه شکر،برنج،روغن و گوشت اقدامات خوبی صورت گرفت و این روند ادامه خواهد یافت. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان تصریح کرد:  تنظیم بازار از اولویت مدیران اجرایی در گیلان است که در این خصوص نشست های متعددی برای کاهش التهاب بازار برگزار شده و نتایج خوبی را به همراه داشته است. 

وی با بیان اینکه دولت برای رفع کمبودها و عرضه متناسب کالاها تلاش می کند،خاطر نشان کرد: متاسفانه شایعه پراکنی های بی اساس درخصوص برخی از کالاها و خدمات مشکلاتی را بصورت مقطعی به وجود آورده که این  موضوع با اقدام به هنگام دستگاه های ذیربط مرتفع شده است و همینطور از اصحاب پرتلاش و دلسوز رسانه‌ انتظار داریم به آرامش روانی جامعه کمک نمایند. 

احمدی رعایت حقوق مصرف کننده و حفظ امنیت در بازار را مصداق رعایت حقوق شهروندی خواند و گفت: توجه به این امر وظیفه عمومی همه مسئولان است.

ارسال شده در چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۸:۴۰ بعد از ظهر
کد خبر: 4631403
آخرین خبر ها
گزیده خبرها