با همت منطقه آزاد انزلی، 25 هزار متر از اراضی ملی رفع تصرف شد

با همت منطقه آزاد انزلی، 25 هزار متر از اراضی ملی رفع تصرف شد

اسرار امروز. در راستای ساماندهی و آزادسازی اراضی ملی منطقه، از سوی یگان حفاظت از اراضی و اجراییات و مدیریت حقوقی سازمان منطقه آزاد انزلی و با مشاركت مرزبانی بیش از دو و نیم هکتار از اراضی ملی و نوار ساحلی منطقه آزاد انزلی كه با دیوار كشی تصرف شده بوددر شش ماه گذشته رفع تصرف و بیش از 4 تن چوب قاچاق نیز کشف و ضبط شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، در راستای ساماندهی و آزادسازی اراضی ملی منطقه، از سوی یگان حفاظت از اراضی و اجراییات و مدیریت حقوقی سازمان منطقه آزاد انزلی و با مشاركت مرزبانی بیش از دو و نیم هکتار از اراضی ملی و نوار ساحلی منطقه آزاد انزلی كه با دیوار كشی تصرف شده بوددر شش ماه گذشته رفع تصرف و بیش از 4 تن چوب قاچاق نیز کشف و ضبط شد.

سرپرست دفتر مرکزی حراست سازمان منطقه آزاد انزلی با اعلام این خبر بیان کرد : افراد سودجو از طریق دیواركشی، نصب سیم خاردار و ساخت آلاچیق در روستا های زیباکنار ، نوار ساحلی امین آباد ، جفرود بالا ، جنگل فتاتو و چپرپرد پایین اقدام به تصرف اراضی ملی و نوار ساحلی كرده كه با دستور قضایی و همكاری نیروی انتظامی، موانع و ساخت و سازهای غیرمجاز ایجاد شده قلع و زمین‌های مورد تصرف آزاد شده است.

کریم نظری با اشاره به اهمیت حفظ و صیانت از منابع طبیعی به عنوان یکی از نعمات خدادای گفت : بیش از 4 تن چوب قاچاق به همت یگان حفاظت از اراضی و اجراییات سازمان منطقه آزاد انزلی کشف و ضبط شد و قاچاقچیان چوب تحویل مقامات انتظامی و قضایی شدند.

وی در ادامه از تشکیل 24 پرونده و اقدامات قضایی در حوزه های قضایی محدوده سازمان خبر داد و خاطرنشان کرد: حسب تاكیدات رییس هیات‌مدیره و مدیرعامل این سازمان در خصوص برخورد جدی و قانونی با متصرفان، حفظ و حراست از اراضی ملی و ساحلی این منطقه و صیانت از اراضی محدوده، با همكاری نهادهای ذیربط به منظورحفظ و حراست از اراضی برای خلق فرصت در جهت توسعه منطقه اقدامات لازم صورت گرفته و شایسته است شهروندان نیز همکاری لازم را با ما داشته باشند.

سرپرست دفتر مرکزی حراست سازمان منطقه آزاد انزلی لزوم همكاری همه شهروندان محدوده را برای حفظ و حراست از اراضی به منظور ایجاد زمینه‌های لازم در راستای توسعه همه‌جانبه در این منطقه با اطلاع‌رسانی به ضابطین قضایی بسیار حائز اهمیت دانست و تاکید کرد:  برخورد با تخلفات ساختمانی، جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، تصرفات اراضی، جلوگیری از برداشت غیرمجاز ماسه و صیانت از جنگل‌ها و منابع طبیعی محدوده منطقه آزاد انزلی از مهم‌ترین اقدامات یگان حفاظت این سازمان است.

ارسال شده در پنجشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۸ بعد از ظهر
کد خبر: 5871313
آخرین خبر ها
گزیده خبرها