در تولید سریال دچار کپی برداری ناشیانه از سریال های خارجی شده ایم
امام جمعه اسالم:

در تولید سریال دچار کپی برداری ناشیانه از سریال های خارجی شده ایم

اسرار امروزتبلیغات صدا و سیما عامل ابتلا به سرطان است/ صداوسیما در ماه رمضان سریال نسازد سنگین‌تر است / صدا و سیما بگوید چه کرده که رهبر عزیزمان گله مند است/ عادی جلوه دادن روابط خارج از عرف، ترویج تجمل و مصرف گرایی، عدم توجه به جایگاه نماز و روزه داری، ترویج خشونت و سیاه نمایی، نشان دادن چهره غیرواقعی از تاریخ از جمله ضعف های آشکار سریال های ماه مبارک رمضان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از دیار میرزا ، حجت الاسلام محمدجواد باقری، امام جمعه اسالم در خطبه های این هفته نماز جمعه اسالم ضمن بیان اهمیت شب‌های قدر و ضرورت بهره گیری از این فرصت طلایی، یک شب، شب زنده داری در راه خدا را تضمین کننده سعادت و جلب روزی های مهم مادی و معنوی دانست و افزود: حیف است که خودمان را از این خوان پر برکت الهی محروم کنیم.

باقری با گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی گفت: در طول هشت سال دفاع مقدس عملیات های متعدد و بزرگ بسیاری انجام شد و شهرهای مختلفی آزاد شد اما خرمشهر و عملیات «الی بیت المقدس» به عنوان نماد تبلور اراده مردم ایران و رزمندگان جان برکف دفاع مقدس برجسته شده است. 

وی در بخش دیگری از سخنانش با تبیین فرمایش اخیر مقام معظم رهبری در جمع شاعران و ادیبان مبنی بر « گله مند بودن از صدا و سیما » تصریح کرد: ولی فقیه به عنوان رهبر جامعه و در جایگاهی که به فرموده امام راحل(ره) استمرار حرکت انبیاء و ولایت رسول الله است وظیفه هدایت جامعه و بشریت را بر اساس تزکیه و تعلیم دارد و امر ایشان در این جایگاه مصداق « فالحق ما رضیتموه و الباطل ما اسخطتموه » است. و ما باید مطیع و پیرو منویات ایشان باشیم. لذا صدا و سیما بگوید چه کرده که رهبر عزیزمان گله مند است.

باقری گفت: برنامه ریزی فشرده پخش سریال های ماه مبارک رمضان باعث شده مردم فرصت کمتری برای حضور در مساجد و برنامه های معنوی این ماه مبارک پیدا کنند. حال اگر سریال ها محتوا و تأثیر مثبتی بر جامعه داشتند حرفی نبود ولی متأسفانه در تولید سریال دچار یک کپی برداری ناشیانه از سریال های خارجی شده ایم.

امام جمعه اسالم با اشاره به کاستی های سریال های ماه مبارک رمضان اظهارداشت: عادی جلوه دادن روابط خارج از عرف، ترویج تجمل و مصرف گرایی، عدم توجه به جایگاه نماز و روزه داری، ترویج خشونت و سیاه نمایی، نشان دادن چهره غیرواقعی از تاریخ از جمله ضعف های آشکار سریال های ماه مبارک رمضان است و با این وضعیت اگر صداوسیما در ماه رمضان سریال نسازد سنگین تر است.

وی تصریح کرد: صداوسیما باید یک دانشگاه فرهنگ ساز باشد چرا که منسوب بودن به جایگاه ولایت و رهبری انتظارها را از صداوسیما را خیلی بیشتر می کند. البته برنامه های خوب بسیار مفیدی هم دارد که کسی منکر آن نیست ولی نفوذ برخی جریانات و افرادی که وجهه اجتماعی خوبی ندارند حال صداوسیما را ناخوش کرده است. بیشتر شبکه های آن هم فقط برنامه و سریال یکدیگر را تکرار می کنند و قانون پایستگی جرم در مورد برنامه های صدا و سیما صدق می کند.

وی در خاتمه گفت: برخی برنامه ها و تبلیغات صداوسیما هم بر خلاف سبک زندگی ایرانی–اسلامی است. بطور مثال پیامبر اکرم(ص) با آب ولرم افطار می کردند و می فرمودند: آب ولرم معده و کبد را تمیز می کند، دهان را خوشبو و دندانها را محکم می کند ولی صداوسیما تبلیغاتی نشان می دهد که با نوشیدنی تگری افطار می کنند، به نوعی تبلیغات صدا و سیما عامل ابتلا به سرطان است. این ها چند مورد از ضعف هایی بود که باید اصلاح شود.

ارسال شده در جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۲ بعد از ظهر
کد خبر: 0297369
آخرین خبر ها
گزیده خبرها