امیدوارم با دانه درشت هایی که دور زدن قانون را بلد هستند، برخورد شود
نماینده ولی فقیه در استان گیلان:

امیدوارم با دانه درشت هایی که دور زدن قانون را بلد هستند، برخورد شود

اسرار امروزاز مسئولی که با کت و شلوار اتو زده به سراغ مردم می آید نمی توان زیاد توقع داشت/ بعضی از مسئولان ما شایسته تصدی پست نیستند / بیان دردهای مردم از نماز جمعه به دلیل ناتوانی برخی مسئولان است/ گره های موجود در جامعه ناشی از بی برنامگی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز،  آیت الله رسول فلاحتی در بخشی از خطبه های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به تقوای الهی اظهار کرد: تقوا انسان را در دنیا و آخرت بیمه می کند.

وی به سالروز آزادسازی خرمشهر در سوم خردادماه سال ۱۳۶۱ اشاره کرد و افزود: پس از یک سال و ۷ ماه خرمشهر توسط رزمندگان اسلام از اسارت دژخیمان بعثی آزاد شد.

وی به وجود اشرافی گری در برخی از مسئولان در سال های اخیر اشاره کرد و افزود: پایبندی به اینکه نیروهای ارزشی روی کار بیایند حائز اهمیت است بنابراین کسانی که دل شان برای نظام و رهبری می سوزد باید بر سر کار بیاید.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر شایسته سالاری در تصدی مسئولیت ها، بیان کرد: بعضی از مسئولان ما شایسته تصدی ها نیستند و مردم این موضوع را می فهمند ضمن اینکه از مسئولی که با کت و شلوار اتو زده به سراغ مردم می آید نمی توان زیاد توقع داشت.

آیت الله فلاحتی به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری فرمودند؛ از بعضی مصوبات مجلس بوی غربی می آید و در تراز قانونی نیست و نمی تواند مشکلات را برطرف کند.

وی با این پرسش که آیا مجلس دهم توانست در تراز ملت ایران باشد، تصریح کرد: اختلاس و فسادهای اداری که در چند سال اخیر بعضی از سازمان ها و دستگاه ها را فرا گرفته و مجلس می توانست در آن ورود کند اما نشد ضمن اینکه نبود نظارت بر قیمت ها که مجلس می توانست ورود کند اما انجام نشده است.

امام جمعه رشت اضافه کرد: امیدوارم با آمدن آقای رئیسی در قوه قضائیه، سرعت در اجرای قوانین داشته باشیم و با دانه درشت هایی که دور زدن قانون را بلد هستند، برخورد شود.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه در نمازجمعه تنها دردهای جامعه را بیان می کنیم، خاطرنشان کرد: بیان دردهای مردم در نمازجمعه به دلیل ناتوانی مسئولان است.

وی ادامه ادامه داد: پس از ایجاد گرانی می خواهیم با لجام گسیختگی قیمت ها برخورد کنیم در صورتی که قانون مشکلی ندارد و اشکال در بخش اجرایی است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه بسیاری از گره های موجود در جامعه ناشی از بی برنامگی است، اظهار کرد: در جامعه اسلامی باید پیشگیری داشته باشیم زیرا پیشگیری مقدم بر مقابله است و این امر نیاز به افراد خردمند و دلسوز دارد.

آیت الله فلاحتی همچنین به عوامل قبول توبه خدای متعال از انسان در آیات قرآن و روایات اشاره کرد و افزود: نخستین عامل پذیرش توبه این است که انسان گناهی که کرده در پیشگاه خدا اعتراف کند.

وی، عامل دوم پذیرش توبه انسان را از روی جهالت و نادانی دانست و بیان کرد: عامل سوم این است که انسان برای توبه باید اعمال خود را برای رضای خدا خالص کند.

ارسال شده در جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۱ بعد از ظهر
کد خبر: 7545485
آخرین خبر ها
گزیده خبرها