واردات غذای سگ و گربه ممنوع شد

واردات غذای سگ و گربه ممنوع شد

اسرار امروز. واردات 10 میلیون دلاری غذای سگ و گربه در سال 1396 به 7 میلیون دلار در سال 97 کاهش یافت!!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز ، مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، ​معدن و تجارت گفت: از ۸ اردیبهشت امسال ۱۴۳ ردیف تعرفه مشمول ممنوعیت واردات شد که غذای سگ و گربه نیز در این فهرست قرار دارد.

وی با بیان اینکه واردات غذای سگ و گربه صرفا برای مصارف لوکس نبوده است، گفت: از برخی سگ‌ها در حوزه مأموریت‌های نیروی انتظامی، هلال احمر و آتش نشانی وبه منظور استفاده از حس بویایی یا چشایی آن‌ها استفاده می‌شود که خوراک خاص مصرف می‌کنند. از این روی، ممکن است این خوراک در کشور تأمین نشود.

نیازی افزود: سال ۹۶ ارزش میزان واردات غذای سگ و گربه ده میلیون دلار بود که در سال ۹۷ با اعمال سیاست‌های مدیریت واردات به هفت میلیون دلار کاهش یافت ضمن اینکه امسال با توجه به اعمال ممنوعیت واردات در این بخش کاهش واردات بیشتر هم خواهد بود.

وی همچنین گفت: با سیاست‌ها و اقداماتی که در سال ۹۷ پیش بینی و اجرا شد واردات در مقایسه با سال ۹۶ حدود ۲۰ درصد کاهش یافت و این در حالی است که کاهش واردات در حوزه کالا‌های مصرفی حدود ۳۲ درصد بوده است.

نیازی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما افزود: همچنین واردات کالا‌های ممنوعه از حدود ۳ میلیارد دلار در سال ۹۶ به حدود ۸۰۰ میلیون دلار در سال ۹۷ کاهش یافت.

ارسال شده در شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۱ قبل از ظهر
کد خبر: 2819182
آخرین خبر ها
گزیده خبرها