تنها ۲۵درصد از عوامل مربوط به سلامت توسط حوزه بهداشت و درمان  مدیریت می شود
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان:

تنها ۲۵درصد از عوامل مربوط به سلامت توسط حوزه بهداشت و درمان مدیریت می شود

اختصاصی/اسرار امروزدر جلسه هم اندیشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با صنایع ؛ از 10 واحد برتر صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی تقدیر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان  در جلسه هم اندیشی با صنایع استان که با همت معاونت غذا و داروی این دانشگاه برگزار شد، گفت: سلامت یکی از ارکان مهم توسعه و مورد توجه تمام جوامع است و با توجه به تمام منابع و هزینه هایی که در حوزه  بهداشت، درمان  و آموزش صرف می شود، فقط ۲۵درصد از عوامل  مربوط  به سلامت توسط حوزه بهداشت و درمان  مدیریت می شود و  ۷۵ درصد عوامل اثر گذار بر  سلامت جامعه،   خارج از وظایف بهداشت و درمان و  مربوط به  عوامل و مولفه های اثر گذار اجتماعی بر سلامت است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان  با اشاره به افزایش امید  به زندگی  در یکصد سال اخیر، خاطرنشان کرد: با رشد و پیشرفت هایی که  در حوزه سلامت صورت گرفته طول عمر مردم افزایش یافته است.  در صدسال پیش ، طول عمر مورد انتظار ۲۸سال بود. در دهه ۳۰، این شاخص به ۳۲ سال رسید. در ابتدای انقلاب امید به زندگی ۵۴ سال و در حال حاضر به ۷۴ سال رسیده است. در  استان گیلان به عنوان سالمند ترین استان کشور، این شاخص برای مردان ۷۶ سال و زنان ۸۰ سال است که  در مقایسه با کشورهای پیشرفته ( مردان ۸۲ سال و  زنان ۸۵ سال) شاخص قابل قبولی است.

دکتر یوسف زاده با بیان این مطلب که  در زمان های گذشته مهمترین مساله ای که سلامت مردم را تهدید می کرد،  بیماری های واگیر دار مانند سل، جذام و ... بود، خاطر نشان کرد: امروزه  افزایش طول عمر، فرصت را برای شیوع  بیماری های غیر واگیر فراهم کرده است که اکثر این بیماریها بر اثر دیابت و فشار خون به عنوان عوامل اثر گذار در بیماری های قلبی و عروقی و مغزی و  تروما  و مهمتر از همه سرطان ها پدیدار شده است که مهمترین تهدیدات سلامت جامعه محسوب می شوند.

این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با اشاره به رژیم های نامناسب غذایی و کاهش فعالیت های فیزیکی بعنوان دو تهدید اساسی و عوامل بیماریهای غیرواگیر ، تاکید کرد: مهمترین راه مقابله با بیماریهای غیر واگیر، رژیم غذایی مناسب که در راس آن کنترل میزان نمک، قند و اسیدهای چرب ترانس مواد غذایی است و  از طرف دیگر عوامل شیمیایی موجود در مواد غذایی و آرایشی بهداشتی و مواد نگهدارنده که ممکن است اثرات سویی به ویژه در بروز سرطان ها داشته باشند.

وی نقش عوامل اجتماعی در پیشگیری از بیماری های غیر واگیر را حایز اهمیت دانست و افزود:  امروزه ذایقه مردم به سمت شیرینی، شوری و چربی  بیشتر شده و  فرزندان خانواده نیز با چنین غذاهایی  بیشتر مانوس هستند که در سبک زندگی آنها در آینده اثرگذار خواهد بود.

یوسف زاده با تاکید بر تدوین برنامه راهبردی، برای جلوگیری از بیماری های غیرواگیر و افزایش طول عمر و برخورداری از  کهنسالی و سالمندی با نشاط، خاطرنشان کرد:  پیش از این، دانشگاه علوم پزشکی به عنوان متولی سلامت مردم به ویژه در حوزه معاونت غذا و دارو معطوف به مسایل مرتبط با دارو بود. اما در حال حاضر نگرش و رویکرد دانشگاه علوم پزشکی گیلان در راستای برنامه های سلامت محور در سطح استان است و در همین راستا از واحدهای تولیدی غذایی انتظار می رود که عوامل خطر تغذیه ای نظیر نمک، قند، چربی و مواد نگهدارنده را در تولیدات غذایی به حداقل رسانیده و تولید محصولات غذایی و بهداشتی سلامت محور را در الویت کاری خود قرار دهند. 

وی در پایان ضمن تقدیر از مسوولان واحدهای تولیدی که در جهت کاهش نمک، قند و چربی و بهبود کیفیت موادی همکاری لازم را با دانشگاه داشته اند، فعالیت های این واحدها را ارزشمند دانست و اظهار امیدواری کرد، با همکاری و مشارکت بیشتر در جهت سلامت جامعه گام های موثری برداشته شود. 

ارسال شده در چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۵ بعد از ظهر
کد خبر: 3896212
آخرین خبر ها
گزیده خبرها