پایداری تولید ، لزوم حمایت همه جانبه مسؤولین را می طلبد
بخشدار خمام در بازدید مرغداری کیشکا:

پایداری تولید ، لزوم حمایت همه جانبه مسؤولین را می طلبد

اختصاصی/اسرار امروز. همزمان با هفته جهاد کشاورزی رضا مهدوی بخشدار خمام از مرغداری کیشکا در روستای  لله کای بخش خمام بازدید کرد .

همزمان با هفته جهاد کشاورزی رضا مهدوی بخشدار خمام از مرغداری کیشکا در روستای  لله کا بخش خمام بازدید کرد . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز،  در این بازدید که مهدی رجبی رییس مرکز جهاد کشاورزی این بخش وی را همراهی می کرد خانم سیده فاطمه هاشم نیا، مدیر مرغداری کیشکا با اشاره به اینکه ساخت این مرغداری درسال 1393 شروع شد، اظهار داشت: این پروژه جز طرحهای زود بازده بود و بعنوان اولین بانویی بودم که این پروژه را در قالب طرحهای زود بازده اجرا کردم ولی متاسفانه تسهیلاتی به این پروژه در آن قالب پرداخت نشد.

هاشم نیا اضافه کرد: تسهیلاتی با سود 21 درصد به این پروژه پرداخت شد که البته سود این تسهیلات با جریمه تاخیر به 28 درصد هم می رسد.

این بانوی کارآفرین تاکید کرد: متاسفانه با تسهیلان گران نمی توانیم اقساط تسهیلات را پرداخت کنیم، یعنی 325 میلیون تومان تسهیلات دریافتی این پروژه با سود و جریمه تاخیر آن به 647 میلیون تومان افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه در طول شبانه روز در این مرغداری مشغول بکار هستم ، افزود: من عاشق این کار هستم و توانستم در این مرغداری، مرغ سبز تولید کنم . اگر سرمایه خود را به بازار سکه و ارز سوق می دادم امروز میلیاردر بودم اما تمام سرمایه خود را در بخش تولید هزینه کردم والبته در شرایط فعلی به دلیل تورم شدید نهاده های تولید، توان مقابله با رکود و تورم را ندارم .

هاشم نیا با اشاره به اینکه چهار اشتغال ایجاد کردم  که طبق قانون کار حقوق دریافت می کنند ، گفت: سالن های بسیار مجهز و پیشرفته دارم و به تمام قوانین محیط زیست پایبند هستم و اگر سرمایه در گردش داشته باشم می توانم برای خودم تولید کنم و به بازار عرضه نمایم.

مدیر مرغداری کیشکا با بیان اینکه در حال حاضر برای شرکتهای دیگر مرغ گوشتی تولید می کنیم، خاطرنشان کرد: اگر دولت در خصوص سرمایه در گردش از اینگونه واحدهای تولیدی حمایت کند این ظرفیت وجود دارد که علاوه بر توسعه این مجموعه ، تعداد اشتغال را هم افزایش دهیم.

هاشم نیا ضمن تقدیر از حمایت اداره گاز بخش خمام ،گفت: از مسئولین بانک ملی استان گیلان که در این شرایط سخت اقتصادی از تولیدکنندگان حمایت می کنند باید قدردانی کنم.

وی در پایان سخنانش یادآور شد: اگر موفقیتی در این مرغداری حاصل شده است بی شک به دلیل حمایتهای همه جانبه همسرم و تیمی است که در این واحد تولیدی مشغول به کار هستند .

مهدی رجبی شهرستانی مدیر مرکز جهاد کشاورزی بخش خمام نیز در ادامه این بازدید با اشاره به اینکه مرغداری کیشکا یکی از مرغداریهای این منطقه است که از آنتی بیوتیک استفاده نمی کند ، گفت: این مرغداری در مساحتی با بیش از 5 هزار متر مربع در دو طبقه احداث شده است که هر سالن آن یکهزار متر مربع می باشد و در هر دوره، 28 هزار و 500  مرغ گوشتی تولید می کند.

مدیر مرکز جهاد کشاورزی بخش خمام در پایان با اشاره به اینکه این مرغداری به لحاظ میزان تولید در استان گیلان در پایان سال گذشته اول شد، اظهار داشت: سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان تمام تلاش خود را برای حمایت از سرمایه گذاران و ارتقای سطح کمی و کیفی تولید در بخش کشاورزی و همچنین صنعت مرغداری  به کار گرفته است.

رضا مهدوی بخشدار خمام نیز ضمن بازدید از تمام قسمتهای مرغداری کیشکا گفت: از چنین بانوانی که علاوه بر حفظ کانون خانواده در عرصه های تولید نیز فعالیت می کنند باید قدردانی شود.

مهدوی اظهار داشت: باید از چنین پروژه هایی که علاوه بر تامین مواد پروتیینی مورد نیاز جامعه ، ایجاد اشتغال نیز می کنند حمایت شود.

بخشدار خمام با بيان اينكه شبكه بانكي استان نسبت به شرايط كنوني به وجود آمده اشراف دارد و وضعيت توليدكنندگان را درك مي كند، افزود: در صورت مراجعه بدهكاران و وجود اراده و حسن نيت آنان براي تعيين تكليف بدهي ها، مساعدت در استمهال، تقسيط مجدد و تامين سرمايه در گردش براي احياي چنین واحدهاي تولیدی انجام مي شود.

وی افزود: ظرفیت توانمند سازی در حوزه کشاورزی گیلان وجود دارد که نمونه ای از آن در این واحد تولیدی توسط یک بانوی گیلانی به نمایش گذاشته شده است و ما تلاش داریم تا در این عرصه سرمایه گذاری ها بیشتر شود.

 بخشدار خمام با اشاره به اینکه زنجیره تولید در صنعت مرغداری باید تقویت شود، گفت: انتظار چنین واحدهای تولیدی این است که از مرحله تامین نهاده های تولید تا قرار گرفتن محصول در سفره مردم، حمایت شوند.

مهدوی در پایان خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان شریف بخش کشاورزی با خلوص نیت فعالیت می کنند و پایداری تولید در این بخش، لزوم حمایت همه جانبه مسؤولین را می طلبد.

وی برای حمایت از این واحد تولیدی در حین بازدید دست بکار شد و در تماسی تلفنی  با معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان برای استمهال بدهی مرغداری کیشکا قول مساعد گرفت.

ارسال شده در سه‌شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۸:۲۶ بعد از ظهر
کد خبر: 0918078
آخرین خبر ها
گزیده خبرها