از ۱۱ تیرماه جریمه رانندگی تقسیط می شود

از ۱۱ تیرماه جریمه رانندگی تقسیط می شود

اسرار امروزخودرو‌ها و موتورسیکلت‌هایی با جریمه بالای یک میلیون تومان در پارکینگ‌ها متوقف هستند، می توانند جریمه راهنمایی و رانندگی را بطور اقساط بپردازند. 

سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در نشست خبری که در مرکز فرماندهی پلیس راهور برگزار شد، اظهار داشت: برابر قانون خودرو‌هایی که بالای یک میلیون جریمه دارند باید توقیف شوند و در حال حاضر بیش از ۸۱ هزار خودرو و ۷۲ هزار و ۴۸۶ موتورسیکلت در پارکینگ‌ها به دلیل جریمه بالای یک میلیون تومان توقیف هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از مهر ،وی افزود: وسایل نقلیه توقیفی در پارکینگ از یک میلیون تا ۱۴ میلیون تومان جریمه دارند و بعضاً مبلغ جریمه و پارکینگ از قیمت خودرو،  بالاتر است.

وی گفت: در بازدید میدانی از این پارکینگ‌ها دیدم بیشتر این وسایل نقلیه، وسیله نقلیه ضعیف جامعه و وسیله نقلیه‌ای است که منبع درآمد خانواده است.

هادیانفر تصریح کرد: طرحی برای پرداخت جریمه های راهنمایی و رانندگی تصویب شده است که در آن خودرو‌ها و موتورسیکلت‌هایی که بخاطر جریمه بالای یک میلیون تومان در پارکینگ‌ها متوقف هستند، می توانند جریمه راهنمایی و رانندگی را بطور اقساط بپردازند البته برای این تقسیط نباید شرایطی از قبیل: شکایت قضایی و رانندگی پرخطر و… وجود داشته باشد.

وی گفت: این تقسیط جریمه‌ها از ۱۱ تیرماه اجرا می‌شود و مبلغ جریمه به مدت ۱۲ ماه تقسیط می‌شود و فرد موظف می‌شود این مبلغ را در ۱۲ ماه پرداخت کند.

رئیس پلیس راهور خاطرنشان کرد: البته این خودرو‌ها نباید در سن فرسودگی باشد که برای سواری ۲۰ سال، عمومی بنزین سوز و دوگانه سوز ۱۲ سال و موتورسیکلت کاربراتوری ۶ سال و… درنظر گرفته شده است.

ارسال شده در چهارشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۳۵ بعد از ظهر
کد خبر: 3831006
آخرین خبر ها
گزیده خبرها