معافیت مالیاتی و گمرگی علت اصلی احداث آکواریوم فانتستیک
مدیرعامل بزرگترین آکواریوم کشور عنوان کرد:

معافیت مالیاتی و گمرگی علت اصلی احداث آکواریوم فانتستیک

اختصاصی/اسرار امروز.منطقه آزاد انزلی نهایت همکاری را با سرمایه گذاران خارجی داشته است/ آکواریوم منطقه آزاد انزلی 170 اشتغال مستیقیم و بیش از یکهزار اشتغال غیرمستقیم ایجاد نموده است/ سرمایه گذاران کشور ترکیه ۳۰ میلیون یورو هزینه کردند

 بزرگترین آکواریوم ایران (فانتستیک) با بیش از 40 آکواریوم و تراریوم، 40 متر تونل زیر آب با حجم 3 میلیون لیتر آب در منطقه آزاد انزلی احداث شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، سید عبدالرضا میربها مدیرعامل مجموعه آکواریوم فانتستیک در منطقه آزاد انزلی، به مناسبت نخستین سالگرد افتتاح این مجموعه و در جمع اصحاب رسانه ضمن بیان مطالب فوق، اظهار داشت: این مجموعه بعنوان بزرگترین و کاملترین آکواریوم ایران در فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی با سرمایه گذاری صد در صد خارجی در پنجم تیر ماه سال 1397 با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهوری افتتاح شده است.

میربها با اشاره به اینکه این مجموعه شامل گونه های مختلفی از آمریکای جنوبی تا خلیج فارس و دریای خزر است، گفت: این مجموعه دارای کامل ترین کلکسیون گونه های آبزیان و دارای 200 گونه مختلف است که بیش از 5 هزار قطعه آبزی، خزنده و پرنده در آن نگهداری می شود. همچنین  بخش خاصی به ماهیان و آبزیان دریای خزر به عنوان آکواریوم تخصصی دریای کاسپین اختصاص داده شده است.

مدیرعامل مجموعه آکواریوم فانتستیک اضافه کرد: همچنین امکان استفاده از به روز ترین بازی ها در گیم لند با بیش 100 دستگاه مدرن، لونا پارک، گیفت شاپ و بولینگ در این مجموعه وجود دارد.

وی رستوران و کافی شاپ لوکس و بین المللی گرندشف با سر آشپزی از کشور ترکیه را از دیگر امتیازات این مجموعه تفریحی-آموزشی عنوان کرد و افزود: آکواریوم فانتستیک 170 اشتغال مستیقیم و بیش از یکهزار اشتغال غیرمستقیم ایجاد نموده است.

میربها با اشاره به اینکه عملیات اجرایی احداث بزرگ ترین پروژه آکواریوم کشور با حضور رییس جمهوری در فروردین 1396  آغاز شد، تاکید کرد: سرمایه گذاران کشور ترکیه برای احداث این مجموعه تفریحی – گردشگری که با ایده ای نو طراحی شده است، ۳۰ میلیون یورو هزینه کرده اند.

وی اعلام کرد: در طول یکسال گذشته بیش از نیم میلیون نفر از آکواریوم فانتستیک در منطقه آزاد انزلی بازدید داشتند.

وی در پایان ضمن اشاره به معافیت مالیاتی و گمرگی منطقه آزاد انزلی بعنوان علت اصلی سرمایه گذاری خارجی در احداث این آکواریوم ، خاطرنشان کرد:سازمان منطقه آزاد انزلی نهایت همکاری را در احداث این  پروژه بزرگ با سرمایه گذاران خارجی داشته است از جمله اینکه بیش از ۲۱۹  تریلی کالای وارده از ترکیه جهت تجهیز مجموعه بدون معطلی ترخیص شد.

ارسال شده در شنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۸:۱۷ بعد از ظهر
کد خبر: 6906795
آخرین خبر ها
گزیده خبرها