سیاسیون، با تغییر رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان به دنبال چه هستند؟
بی ثباتی مدیریت، چالشی مداوم در استان گیلان!؟

سیاسیون، با تغییر رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان به دنبال چه هستند؟

اختصاصی/اسرار امروز. چه کسانی از تغییر مدیریت در دانشگاه علوم پزشکی سود می برند؟!/  برخی سیاسیون هزینه بازیهای سیاسی خود در حوزه سلامت را از جیب مردم می پردازند؟!/ چرا عمر مدیریت در استان گیلان حتی اگر بسیار کارآمد هم باشد  کوتاه  است ؟/ سلامت مردم جای سیاسی کاری و غرض ورزی نیست/ با تغییر و جابجایی رییس این دانشگاه به دنبال کدام منفعت برای مردم هستند؟/ برخی سیاسیون  برای دستیابی به مقاصد کوتاه مدت سیاسی خود  چوب حراج به جایگاه علمی نخبگان این استان می زنند

امروزه چالشی که بسیاری از سازمان ها با آن روبرو هستند نه فقط بحث تعهد و تخصص مدیر، بلکه عدم ثبات مدیریتی است. 

 متاسفانه مقوله و معضل عدم ثبات مدیریت علیرغم شدت و ضعف در دولتهای مختلف، تقریباً به عارضه ای مزمن و فراگیر به خصوص در استان گیلان تبدیل شده است.  آفتی که به جان سازمان اداري كشور افتاده و خدا نكند در اين گير و دار جابجايي ها و تغییرات ، انگ سياسي هم به مديري زده شود.  انتصاباتی که باید « فرایند محور» باشد اما متاسفانه به نظر می رسد بر پایه  « فرد محور» صورت می پذیرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، عدم ثبات مدیریت استان گیلان  باعث می شود برخی از مدیران، به دنبال تحقق نتایج قابل لمس از طریق پروژه های کوتاه مدت و با ریسک کمتر باشند و متاسفانه در چنین مواردی معمولا عمر مدیریت صرفا به رتق و فتق امور جاری می گذرد و با تأثیرپذیری از جریانات مختلف سیاسی در حوزه مدیریت خود، بخش اعظم وقت و توان خویش را معطوف به حفظ رضایت سیاسیون جناحهای مختلف می کنند.  مدیرانی که می آیند و آنانی که می روند، چندان فرصت نمی یابند که قابلیت های خود را نشان دهند و طبعاً نمی توان بر این افراد خرده گرفت. 

اینکه چرا عمر مدیریت در استان گیلان حتی اگر بسیار کارآمد هم باشد  کوتاه  است  ، سوالی  است که تاکنون پاسخ منطقی و قانونی به آن داده نشده است؟ 

بدون تردید یکی از علت های اصلی این مساله به مواضع سیاسی دولت ها ، اعمال سلیقه های شخصی سیاسیون بدون توجه به اصل شایسته سالاری باز می گردد. مدیرانی که باید به دور از جناح بازیهای سیاسی و بر مبنای توانایی و شایستگی انتخاب شوند به دلیل ذائقه سیاسی برخی افراد سیاسی مانند توپ فوتبال تغییر می کنند!

مدیرانی که چندان فرصتی برای بروز توانمندی های خود ندارند و پس از این که ماه ها برای اشراف بر سطوح مختلف سازمان زمان صرف می کنند درست زمانی که فصل خوشه چینی است ، در آستانه تغییرقرار می گیرند. در این میان آن چه قربانی خواهد شد ، راهبرد ها ، اهداف و برنامه های بلند مدت دستگاه ها و نهایتا توسعه کشور خواهد بود .

نگاهي كوتاه به برخي تغییرات مدیریتی در استان گیلان گواه این موضوع است که هر سازمان یا نهادي خواسته يا ناخواسته در ورطه پرآشوب تغيير و تحولات مديريتي افتاد خودش ، كاركنانش، مخاطبين و ارباب رجوعش به منفعتي نرسيده اند و بر عکس نارضايتي ها بيشتر، برنامه ها ابتر و هدف ها کمرنگ تر شدند. 

هدف از عنوان مطالب فوق اشاره به زمزمه تغییر رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان  است. زمزمه ای که ازپچ پچ های در گوشی شنیده می شود و  دهان به دهان می چرخد. خبرهایی غیر رسمی از این دست که البته در استان گیلان، انتشار آن باعث بی ثباتی مدیریتی شده، تا در فضای مسموم بازی جناهای سیاسی مدیران را جابجا کنند. 

دکتر شاهرخ یوسف زاده میراث دار  مشکلات بسیاری از گذشته است. دانشگاهی که به دلیل مدیریت سنتی  حال چندان خوشی نداشت و کلکسیونی از مشکلات ریز و درشت بود و حل این مشکلات زیربنایی بیش از هرچیز نیازمند مدیری با برنامه راهبردی بود تا بتواند از پس خروارها مشکلات برآِید.  

در تحلیل ریشه های تغییر رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان نیز می توان ادعا کرد که این تغییرات چندان به توانایی یا ناتوانی رییس این دانشگاه با 16 هزار پرسنل ارتباطی ندارد و دلیل تحقق احتمالی این تغییر، به رقابت سیاسی برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان گیلان و انتصاب مدیران مد نظر خود برمی گردد. موضوعی که سالهاست به چالشی بزرگ برای توسعه استان گیلان تبدیل شده است.

دانشگاه های علوم پزشکی  به دلیل گستردگی حوزه فعالیت و میزان اثرگذاری‌اش بر جامعه همواره مورد توجه برخی جریانات سیاسی بوده و همواره تلاش می کنند تا این تغییرات را به نفع خود مصادره کنند و میدان را برای کسانی که سودای مدیریت دارند با لابی های خود باز نمایند.

مردم استان گیلان سالهاست به جریانات سیاسی تاکید می کنند و از آنان انتظار دارند در وزارت بهداشت و درمان باید مدیرانی انتخاب شوند که اهتمام‌شان مسائل حوزه سلامت باشد زیرا مدیریت جهت جلب رضایت یک گروه و یا جریان سیاسی خاص برای این وزارتخانه سّم است.

 متأسفانه در اسلهای اخیر توجه بیش از اندازه به نگرش سیاسی در انتصاب مدیران حوزه سلامت استان گیلان باعث شد که ، ماشین حوزه سلامت استان به روغن ‌سوزی بیفتد و در نهایت دود آن به چشم مردم برود. افکار عمومی در استان گیلان معتقد است حواشی‌ها باعث فرصت‌ سوزی می‌شوند و در یک دستگاه دولتی  مانند دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان که در حاضر در دوران رشد به سر می برد و نیاز مبرم به ثبات مدیریتی دارد، اگر فرآیندی معکوس جاری باشد آینده حوزه سلامت جامعه هدف با خطر جدی مواجه خواهد شد.

 دانشگاهی که در طول سه سال گذشته با تدوین برنامه راهبردی خود توانست کانون توجه مسئولین ارشد وزارت بهداشت و درمان و مقامات کشوری باشد. بعنوان نمونه می توان به کسب عنوان دومین دانشگاه برتر کشور در نظام ارجاع الکترونیک  در بین بیش از 60 دانشگاه و یا استقرار پرونده الکترونیک بصورت پایلوت در این استان که تنها  5 دانشگاه علوم پزشکی کشور شرایط آن را داشتند، اشاره کرد. امروز وجود یک نگاه سیستماتیک در مجموعه بزرگ دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دستاورد برنامه راهبردی این مجموعه است که در سومین سال اجرای آن، شاهد به بار نشستن ثمرات این برنامه در استان هستیم .

تغییر احتمالی دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک  در شرایطی که این دانشگاه پس از سالها طعم شیرین توسعه و ارتقای به نسل سوم را می چشد موجب ناتمام ماندن فرایندهای توسعه ای این دانشگاه شده  و باعث می شود تا اجرا و اتمام برنامه های کلان و بلند مدت دانشگاه عقیم باقی بماند و این مسیر را بدون اینکه به اتمام برسد خدشه دار کند.

مردم استان گیلان می گویند ما در پيشرفت استانمان، هيچ گندمي درو نخواهيم كرد مگر آنكه يقين كنيم اگر قرار است رنگ رفاه ، آرامش و آسايش را ببينيم بايد قدر مديران خوب مان را بدانيم. آنان خطاب به برخی سیاسیون در استان گیلان بارها توصیه کردند که سلامت مردم جای سیاسی کاری و غرض ورزی نیست زیرا انسان را به كج قضاوتی می اندازد و از انصاف دور می كند. 

البته باید یادآور شد گردش مديران و حركت دايره وار نخبگي در سطوح مديريتي را هيچكس كتمان نمي كند و زير سؤال نمي برد، اما این سوالات در اذهان عمومی گیلان ایجاد می شود که آیا کسب مقام دوم کشور در نظام ارجاع الکترونیک یا استقرار پرونده الکترونیک در این استان که فقط 5 دانشگاه در کشور پایلوت شده اند اتفاقی است؟ آیا استقرار سامانه خرید متمرکز دارو و تجهیزات کاملا بومی و 130 میلیارد ریال صرفه جویی در این بخش علیرغم افزایش مراجعات به مراکز درمانی و تورم شدید اتفاقی است؟ اگر هدف ارتقای شاخصهای توسعه و افزایش توجه به سلامت مردم است است در شرایطی که این دانشگاه گامهای خود را برای ارتقا به دانشگاه های نسل سوم برمی دارد، دلیل اصرار سیاسیون برای تغییر مدیریت دانشگاه علوم پزشکی گیلان چیست؟ با تغییر و جابجایی رییس این دانشگاه به دنبال کدام منفعت برای مردم هستند؟ چرا هزینه بازیهای سیاسی از جیب مردم پرداخت می شود؟!

آنچه مهم است و به عنوان مطالبه مردمي مطرح شده و خواهد شد، بازي با سرنوشت حوزه سلامت استان توسط برخی سیاسیون است که هنوز به این نتیجه نرسیده اند که حوزه سلامت، از جدال های سیاسی جدا است و برای دستیابی به مقاصد کوتاه مدت سیاسی خود چنین چوب حراج به جایگاه علمی نخبگان این استان می زنند و برخی مدیران استان را در شرایط جنگ اقتصادی فعلی متهم به سوء استفاده بدون استناد قانونی می‌کنند.

در پایان این نوشتار، نگارنده امیدوار است مساله ثبات مدیریت در دانشگاه علوم پزشکی و سایر دستگاه اجرایی استان گیلان دستخوش بازیها و جدال برخی سیاسیون قرار نگیرد و این نکته هم در تغییر مدیران استان لحاظ شود که توسعه و پیشرفت اتفاقی نیست و به درایت،علم و همت مدیران وابسته است.

ارسال شده در سه‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۵:۱۲ بعد از ظهر
کد خبر: 1822483
آخرین خبر ها
گزیده خبرها