خیلی از بی حجابهای امروز از سر لجبازی با حجاب زاویه دارند
امام جمعه اسالم:

خیلی از بی حجابهای امروز از سر لجبازی با حجاب زاویه دارند

اسرار امروز. برخورد چکشی با بی‌حجابی نتیجه مطلوب ندارد/  مسئولان عامل رواج ازدواج سفید هستند/ متأسفانه فقط دچار یک نوع نهی از منکر ناشیانه شده ایم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، حجت الاسلام محمد جواد باقری امام جمعه اسالم در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک ایام دهه کرامت و ولادت امام رضا(ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام مردم در مسجد گوهرشاد مشهد در برابر طرح کشف حجاب رضاخان گفت: روزگاری مردها برای حفظ حجاب زن و ناموس خود جان خود را فدا می کردند و زنها سالها از خانه بیرون نمی آمدند که مبادا حجاب از سرشان برداشته شود. امروز چه شده که بعضی مردها خودشان زن و ناموس خود را به بی حجابی و بی حیایی تشویق می کنند و با بی غیرتی کامل از این قضیه لذت هم می برند.

وی افزود: مسأله حجاب مختص به دین اسلام نیست بلکه همه ادیان و قومیت های مختلف در طول تاریخ حجاب را مایه شرافت و عزت می دانستند و این موضوع در آثار تاریخی به جا مانده از دوران های مختلف کاملا آشکار است. امروز شبکه فراماسونری ضد دین و صهیونیسم بین الملل که سعی دارند همه آثار خداپرستی را از بین ببرند نسخه های بی حجابی را برای ما تجویز می کنند در حالی که زنان یهود با پوشش و حجاب کامل حتی در مراسم عروسی حاضر می شوند.

امام جمعه اسالم در ادامه تصریح کرد: تجربه نشان داده است که برخورد چکشی و بگیر و ببند با بی حجابی نتیجه مطلوب ندارد. خیلی از بی حجابهای امروز جامعه از سر لجبازی با حجاب زاویه دارند و گرنه فطرت پاک هر انسانی حجاب و حیا و عفاف را دوست دارد. باید کاری بکنیم که مردم خودشان ارزش و قداست حجاب را بفهمند.

وی ادامه داد: مسئولین و متولیان امر ببیند چطور یک ملیجک ماهواره ای می تواند مردم را به کشف حجاب دعوت کند ولی ما در فرهنگ سازی برای حجاب موفق نبوده ایم. چادر مشکی یک شبه به مانتوی جلوی باز تبدیل نشد. بلکه دشمن برای ترویج بی حجابی برنامه بلند مدت داشت و باید برای دعوت به حجاب برنامه و خلاقیت داشته باشیم.

این فعال فرهنگی با ارائه طرح حجاب شاداب گفت: حجاب باید نشانه سرزندگی و پویایی جامعه باشد، بانوان محجبه با اخلاق نیکو و نشاط و شادی در جامعه حاضر شوند تا تصویری زیبا و شایسته از حجاب در ذهن ها تداعی شود. این خود بهترین امر به معروف و دعوت به حجاب است که متأسفانه از آن غافلیم و فقط دچار یک نوع نهی از منکر ناشیانه شده ایم.

باقری تصریح کرد: مهم تر از حجاب مسأله عفاف و حیا است که تا مشکل ازدواج جوانان حل نشود و غرایز جنسی آنها از راه درست برآورده نشود همچنان شاهد بی حجابی خواهیم بود. ازدواج عامل آرامش است نه معامله یخچال و ماشین لباسشویی. خانواده ها دست از سخت گیری های بی مورد بردارند. مسئولان و متولیان زمینه ازدواج آسان را فراهم کنند. امروز جامعه گرفتار پدیده ای به نام ازدواج سفید است. مسئولان و متولیان عامل رواج ازدواج سفید هستند.

ارسال شده در جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۹:۴۰ بعد از ظهر
کد خبر: 1160273
آخرین خبر ها
گزیده خبرها