با زبان خوش بیاورند تا ما به زبان ناخوش متوسل نشویم
رئیس بنیاد مستضعفان:

با زبان خوش بیاورند تا ما به زبان ناخوش متوسل نشویم

اسرار امروزرئیس بنیاد مستضعفان گفت: عده‌ای عنوان می‌کنند که بنیاد خودش دولت است، در حالی که اگر مقایسه‌ای بین بنیاد و دولت داشته باشیم،‌ در واقع بنیاد ۸ دهم درصد و کمتر از یک درصد دولت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، پرویز فتاح در مراسم معارفه خود به عنوان رئیس بنیاد مستضعفان و ذر بخشی از سخنان خود اظهار داشت:

بنیاد در عرصه‌های مختلف کوچک تر و چابک‌تر شده است و هیأت امنای بنیاد مصوب کردند که از عرصه های زیان‌ده خارج شوند و باید به این موضوع توجه داشت ضمن آنکه سیاست‌های ابلاغی دفتر رهبری باید مو به مو اجرا شود.

وی تأکید کرد: سود و زیان در عرصه بنیاد باید تعریف شود و نباید همه‌اش سود اقتصادی مورد توجه باشد.

فتاح ادامه داد: نمی‌خواهیم با دولت رقابت کنیم و حتما با دولت فعلی و بعدی هماهنگ هستیم، موازی‌کاری با بخش خصوصی انجام نمی‌شود و جوانگرایی مورد تأکید است.

وی اضافه کرد: در حکم مقام معظم رهبری به بنده، به فرهنگ جهادی تأکید شده است، یعنی همه جای بنیاد باید بوی ارزش‌های انقلابی به مشام برسد.

وی تأکید کرد: سود فعالیتهای بنیاد باید معطوف به محرومان و مستضعفان باشد و هیچ چیز پنهان در بنیاد مستضعفان نخواهیم داشت.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه بنیاد مستضعفان فقط بنیاد اقتصادی نیست، گفت: بنیاد علوی کارهای محرومیت‌زدایی و توانمندسازی را انجام می‌دهد، اما حتما باید از ظرفیت کمیته امداد، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، آستان قدس رضوی، دولت و… هم استفاده کرد.

وی اظهار داشت:‌ عده‌ای عنوان می‌کنند که بنیاد خودش دولت است، در حالی که اگر مقایسه‌ای بین بنیاد و دولت داشته باشیم،‌ در واقع بنیاد ۸ دهم درصد و کمتر از یک درصد دولت است.

رئیس بنیاد مستضعفان  با اشاره به اینکه بنیاد مستضعفان نهاد عمومی غیردولتی انقلابی است، افزود: لازم نیست همه محرومیت‌ها را ما از بین ببریم، دولت و بخش‌های دیگر هم هستند. همین رسانه ملی زیرچتر مقام معظم رهبری است و نباید اجازه دهد بنیاد مظلوم بماند و باید به ما کمک کند.

فتاح تأکید کرد: این نوید را می‌دهم که همه پروژه های نیمه تمام تکمیل می‌شوند و پروژه‌ای تعطیل نمی‌شود، حتی سرعت می‌گیرد، اما پروژه جدید در هیأت امنا بررسی می‌شود و درباره آن تأمل می‌کنیم.

وی با بیان اینکه از املاک و دارایی‌های بنیاد با جدیت محافظت می‌کنیم، گفت: آنهایی که مالی دستشان است باید تخلیه کنند و به بنیاد برگردانند، با زبان خوش بیاورند تا ما به زبان ناخوش متوسل نشویم.

وی با تأکید بر اینکه افزایش اعتماد عمومی اصلی‌ترین کار ما است گفت: ملت باید آثار و برکات فعالیت های اقتصادی و فعالیت بنیاد را حس کنند.

ارسال شده در پنجشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۴۹ قبل از ظهر
کد خبر: 9713302
آخرین خبر ها
گزیده خبرها