۹۰۰ تن سیب تنظیم بازار شب عید در سردخانه باقی ماند؟!

۹۰۰ تن سیب تنظیم بازار شب عید در سردخانه باقی ماند؟!

اسرار امروزمدیر جهاد کشاورزی دماوند گفت: کیفیت سیب‌ها پایین آمده و قابل ارائه به بازار نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، مدیر جهاد کشاورزی دماوند گفت: هر ساله جهت تنظیم بازار میوه شب عید میوه‌های سیب و پرتقال از جانب دولت خریداری می‌شود و سال گذشته هم به روال قبل این اقدام توسط سازمان مرکزی تعاونی روستایی به انجام رسید و محصول سیبی که هم اکنون در سردخانه دماوند موجود است از طریق سازمان مرکزی تعاونی روستایی برای محصولات استراتژیک کل کشور خریداری شده تا در زمان نیاز بازار شب عید در استان‌های مختلف به بازار ارائه شود.

 وی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما ادامه داد: در همین راستا دو هزار تن سیب خریداری شد، اما ۱۱۰۰ تن آن استفاده شد و ۹۰۰ تن در سردخانه باقی ماند و مورد استفاده قرار نگرفت.

حسین اردلانی افزود: نماینده شهرستان هم دو ماه پیش وارد عمل شد و در مجلس تذکر داد تا زودتر این محصول سیب از سردخانه‌ها خارج شود اما همه محصولات خارج نشد و هم اکنون در حال تخلیه است.

وی گفت: سیب‌های موجود در سردخانه دماوند که برای تنظیم بازار شب عید خریداری شده بود باید زودتر از این‌ها وارد بازار می‌شد و با توجه به اینکه تا چند ماه دیگر محصولات جدید برداشت می‌شود در تخلیه این محصولات از سردخانه‌ها تاخیر زیادی صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تاخیری که در تخلیه سیب‌ها صورت گرفته کیفیت سیب‌ها پایین آمده و قابل ارائه به بازار نیست.

ارسال شده در شنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۳۷ قبل از ظهر
کد خبر: 6635298
آخرین خبر ها
گزیده خبرها