اعتماد عمومی ، مهم ترین سرمایه آموزش و پرورش است
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان:

اعتماد عمومی ، مهم ترین سرمایه آموزش و پرورش است

اسرار امروزمدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: کارشناسان بازرسی با رسیدگی به موقع و صحیح به شکایات و همچنین کاهش دغدغه های مردمی نقش مهمی در افزایش اعتماد عمومی برعهده دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: کارشناسان بازرسی با رسیدگی به موقع و صحیح به شکایات و همچنین کاهش دغدغه های مردمی نقش مهمی در افزایش اعتماد عمومی برعهده دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، نادر جهان آرای در جلسه کارشناسان ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات استان با اشاره به لزوم نگاه سازمانی کارکنان در ارتقای نظام اداری اظهار داشت: با وجود تفاوت های فردی کارکنان، خروجی تصمیم گیری ها باید بر اساس راهبردهای سازمانی که ریشه در دغدغه های دینی دارد، استوار باشد.

وی جدیت در انجام امور را از ویژگی های کارکنان دانست و گفت: باید بر اساس تخصص، فرهنگِ روحیه کار و تلاش در ادارات نهادینه شود و واحد بازرسی در مناطق نقش مهمی در ایفای این نقش عهده دار است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان دفاع قانونمندانه از مجموعه نظام تعلیم و تربیت را یکی از وظایف بازرسی دانست و افزود: در بررسی های دستگاههای نظارتی، مدیران باید با شفافیت از عملکرد اموزش و پرورش دفاع کنند.

 جهان آرای با تبیین نقش مدیران در شیوه اداره مدارس اظهار داشت: مدیر مدرسه مالک حقوقی آن محسوب می شود و می تواند با هماهنگی شورای مدرسه هزینه ها را در جهت کیفیت بخشی صرف کنند.

 وی با اشاره به زمان اندک باقی مانده تا آغاز سال تحصیلی جدید گفت: ضروری است مدیران همه روزه در مدارس حضور داشته باشند و پاسخگوی اولیا و مراجعه کنندگان باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان انتخاب مدیران جدید برای مدارس را یکی از وظایف دستگاههای نظارتی دانست و خاطرنشان کرد: در انتخاب مدیران باید بر تجربه، سلامت بالا، تحصیلات مرتبط و باورمندی با سیاست های آموزش و پرورش تأکید کرد.

رئیس اداره بازرسی و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش استان گیلان هم در این نشست با اشاره به نظارت مستمر در فرآیند ثبت نام دانش آموزان گفت:  تاکنون از 136  مدرسه دولتی و غیر دولتی استان بازدید انجام شده که تاکنون در مورد 14 مدیر تذکر شفاهی، سه فقره تذکر کتبی، 5 مورد برگشت وجه و 4 مورد لغو ابلاغ مدیر درخواست شده است.

مجید فاریابی در ادامه با برشمردن برخی چالش ها در حوزه نظارت و بازرسی آموزش و پرورش اظهار داشت: اخذ وجوه اضافی هنگام ثبت نام توسط  مدیران به دلیل اختصاص نیافتن سرانه مناسب در سال های گذشته، افزایش مدارس خاص و مشکل در فرآیند ثبت نام دانش آموزان و عدم پشتوانه مالی پروژه مهر در آماده سازی مدارس از مهم ترین این چالش ها محسوب می شوند.

در پایان این جلسه از 12 نفر از کارشناسان برتر ارزیابی عملکرد استان تقدیر شد.

ارسال شده در دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۸:۰۶ بعد از ظهر
کد خبر: 2380600
آخرین خبر ها
گزیده خبرها