با تغییر رویکرد منطقه آزاد انزلی۷۰ واحد تولیدی راکد ، فعال شد
رضا مسرور در مراسم افتتاح نیروگاه 25 مگاواتی كاسپین منطقه آزاد انزلی:

با تغییر رویکرد منطقه آزاد انزلی۷۰ واحد تولیدی راکد ، فعال شد

اختصاصی/اسرار امروزنیروگاه 25 مگاواتی کاسپین منطقه آزاد انزلی با حضور استاندار گیلان، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی ، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی، فرماندر انزلی و جمعی از مسئولین افتتاح و به بهره برداری رسید.

نیروگاه 25 مگاواتی کاسپین منطقه آزاد انزلی با حضور استاندار گیلان، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی ، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی، فرماندر انزلی و جمعی از مسئولین افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان گیلان در آیین افتتاح و بهره برداری این پروژه که در ششمین روز از هفته دولت و در منطقه آزاد انزلی برگزار شد، گفت: پروژه نیروگاه 25 مگاواتی کاسپین که با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی در زمینی به مساحت 5000 متر مربع احداث شده است ، قابلیت تولید همزمان برق و حرارت را دارد.

عظیم بلبل آبادی در ادامه با اشاره به اینکه این پروژه با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی احداث شده است، خاطرنشان کرد: این نیروگاه توسط شرکت مولد برق کاسپین اجرا شده است.

وی با تاکید بر اینکه انرژی مازاد تولیدی نیروگاه می تواند بخشی از بار ترانس های انتقال پست 230 کیلوولت رشت شمالی را کاهش دهد، اضافه کرد: هدف از احداث این نیروگاه بعنوان دومین نیروگاه مقیاس کوچک مورد بهره برداری در استان گیلان ، تامین برق مصرفی منطقه آزاد انزلی است.

مدیر عامل شرکت  برق منطقه ای گیلان در پایان سخنانش اظهار داشت: نیروگاه مذکور در مقایسه با نیروگاههای بزرگ حرارتی، سازگاری بیشتری با محیط زیست داشته و علاوه بر بالاتر بودن راندمان الکتریکی، امکان استفاده از راندمان حرارتی نیروگاه برای تامین سیستم گرمایشی مورد نیاز منطقه آزاد انزلی نیز دارد.

رییس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی نیز در این مراسم با اشاره به کاهش مشکلات زیر ساختی منطقه آزاد انزلی نسبت به سال های گذشته ، اظهار داشت: بستر و زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاری بخش های خصوصی فراهم شده و در بخش های گردشگری، صنعت، عمران روستایی و حوزه های دانشگاهی منطقه آزاد انزلی اقدامات خوبی صورت گرفته است.

مسرور با اشاره به اینکه تکمیل زیرساخت های لازم برای هر گونه فعالیت در محدوده منطقه نخستین رویکرد این سازمان طی این سالهای گذشته بوده است،  افزود: بندر کاسپین در راستای ایجاد زیرساخت برای ورود بخش خصوصی بعنوان افتخار منطقه شمال ایران در این راستا احداث شده است.

وی یادآور شد: وجود زیرساخت، پایه اصلی هر نوع سرمایه گذاری است و سرمایه گذار، در نقطه ای حاضر می شود که همه امکانات وجود داشته باشد و پهلوگیری ۵۲ فروند کشتی تجاری در این مجتمع بندری ظرف چندماه، بیانگر استقبال سرمایه گذاران ، بازرگانان و تولیدکنندگان کشور از این بندر می باشد.

مسرور با اشاره به صادرات 400 میلیون دلاری تولید کنندگان منطقه آزاد انزلی از صادرات یک میلیارد دلاری  مناطق آزاد ایران، اضافه کرد: با تلاش های مشترک بخش خصوصی و پرسنل این سازمان در حوزه صنعت طی سالهای اخیر ۷۰ واحد راکد و نیمه فعال، فعال سازی شده و به چرخه تولید کشور بازگشت.

رییس هیئت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد انزلی در پایان از همه کسانی که برای ایجاد اشتغال در استان گیلان تلاش می کنند قدردانی کرد و گفت: همزمان با هفته دولت  ۲۱ پروژه عمران و بهسازی روستایی در سطح این منطقه در راستای مسئولیت اجتماعی و ارتقاء سطح کیفی زندگی با همکاری شوراهای هر روستا عملیاتی و افتتاح شد.

استاندار گیلان نیز در این مراسم گفت: ما باید در راستای اقتصاد مقاومتی، از سرمایه گذاران در تولید داخلی حمایت جدی و کامل داشته باشیم تا تشویق به سرمایه گذاری شوند.

ارسلان زارع با اشاره به اینکه  دولت تدبیر و امید بر اساس تدابیر دکتر روحانی تلاش می کند تا از بخش خصوصی و اقتصاد داخلی با جدیت حمایت کند، اظهار داشت: امیدواریم با اجرای طرح های تولیدی با حمایت دولت، زمینه امیدآفرینی بیشتر در همه اقشار جامعه خصوصا فعالان اقتصادی فراهم شود تا شاهد رونق مضاعف باشیم.

استاندار گیلان حمایت از بخش خصوصی را رویکرد مهم دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: با حمایت از سرمایه‌گذاری های بخش خصوصی در راستای رونق تولید و مشارکت بیشتر آنان در اقتصاد گام برمی داریم.

استاندار گیلان در پایان خاطرنشان کرد: احداث نیروگاه ۲۵ مگاواتی کاسپین به سبب ارزش و جایگاه قابل ملاحظه در امر توسعه، مولفه ای تاثیر گذار در اصول پدافند غیر عامل خصوصا منطقه آزاد انزلی محسوب می شود.

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی در این آئین با اشاره به اینکه علیرغم تمام محدودیت ها و چالش های کشور ، حرکت ارزنده ای در راستای تولید داخلی شاهد هستیم، گفت: تحولی عظیم در تولید و سرمایه گذاری داخلی به سبب تحریمها ایجاد شده است و برای این مهم باید امنیت و اعتماد سرمایه گذاران را جلب کنیم .

مرتضی بانک در ادامه با تاکید بر اینکه باید قدردان ایثارگران عرصه اقتصاد در دوران تحریمهای ظالمانه باشیم، خاطرنشان کرد: اگر در دوران دفاع مقدس شخصیت های ارزشمندی حافظ مرز و بوم و ارزش های انقلاب اسلامی بودند و در دوره ای با شیوه های سیاسی و دیپلماسی از کشور دفاع کردیم، امروز در عرصه اقتصادی و شیوه های تولیدی و صادراتی باید از آرمان های خود دفاع کنیم.

وی با اشاره به آغوش باز و حمایت های سازمان منطقه آزاد انزلی از سرمایه گذاران، یادآور شد: نقش بخش خصوصی در حجم و تنوع پروژه های عمرانی، زیرساختی، عمران و بهسازی روستایی در این منطقه قابل توجه است و تغییر رویکرد وارد کنندگان به تولید کننده و صادر کننده ناشی از آغوش باز و حمایت های سازمان منطقه آزاد انزلی است.

بانک در ادامه با بیان اینکه این تغییر رویکرد از سوی سرمایه گذاران ارزش است و باید دست این عزیزان را بوسید که علاوه بر تأمین نیازهای داخلی به دنبال صادرات ملی هستند، افزود: از تلاش سازمان منطقه آزاد انزلی در ایجاد زیرساختها و جلب اعتماد سرمایه گذاران قدردانی می کنم .

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی در پایان با تاکید بر اینکه باید برای سرمایه گذار فرش قرمز پهن کرد، در پایان گفت: کریدور چین، قزاقستان، ایران، فرصت بسیار مهمی جهت ترانزیت کالا به کشورهای اروپایی است و نقش مجتمع بندری کاسپین در این زمینه بسیار مهم می باشد.

25%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%88%D8%A7%D8%AA%DB%8C-6.jpg

ارسال شده در پنجشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۲ بعد از ظهر
کد خبر: 0028109
آخرین خبر ها
گزیده خبرها