با تلاش شهردار و شورای اسلامی شهر سنگر؛ آرزوی 14 ساله مردم برآورده شد

با تلاش شهردار و شورای اسلامی شهر سنگر؛ آرزوی 14 ساله مردم برآورده شد

اختصاصی/اسرار امروز/ریحانه خوشحال. شهردار سنگر با بیان  اینکه بارها نمایندگان مجلس و مسئولین ذیربط جلسات مختلف برای حل این مشکل گذاشتند اما علیرغم دستور تسریع، در عمل اتفاقی نیفتاد، گفت: در همسایگی ما  بخش خصوصی سومین مجوز برداشت شن را دریافت نموده است  اما شهرداری  ماهها درگیر اخذ مجوز برای برداشت شن است! آنهم در شرایطی که برای ارائه خدمات عام المنفعه به مردم ، نیاز مبرم به شن دارد.

مجید زاد حسینی  شهردار جوان سنگر از بدو ورود  خود با استفاده از ظرفیتهای موجود در شرایطی که اعتبارات عمرانی شهرداری این شهر در شرایط خوبی نبود توانست کارنامه قابل قبولی در حوزه های مختلف و در طول 20 ماه گذشته ارائه کند.

بخش سنگر دارای 330 کیلومتر مربع، وسعت جغرافیایی با 40 روستا ،3 مرکز دهستان و 39 دهیاری جمعیتی حدود 60 هزار نفر را در خود جای داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، این بخش  از گذشته تا به امروز در اغلب وقایع تاریخی نقش بسزایی داشته و به منزله ی دروازه رشت تلقی میشد که از آن درمقابل حملات و تهاجمات محافظت می نمود. بخش سنگر در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس نیز از پیش قراولان پاسداری از اسلام و انقلاب بوده و با تقدیم ۲۹۲ شهید از جمله سردار شهید تراب پورقلی  اولین شهید استان گیلان در دفاع مقدس ، وفاداری خود را به کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ثابت نموده است. شهر  و بخش سنگر در واقع کریدور ورودی شهرستان رشت است که روزانه محل تردد مسافرین زیادی می باشد.

در ششمین روز از هفته دولت، فاز دوم کمربندی شهر سنگر با حضور فرماندار و معاونین وی و جمعی از مسئولین شهر و بخش سنگر ، مردم و خانواده شهدا  افتتاح شد. همچنین از نحوه اجرای پروژه ساخت بازار مرکزی شهر سنگر که با سرمایه‌ گذاری بخش خصوصی و همکاری شهرداری سنگر در حال اجرا می باشد، بازدید شد.

مجید زاد حسینی شهردار جوان سنگر در این مراسم ضمن تبریک هفته دولت و خیر مقدم گفت: اجرا و تکمیل کنار گذر شهر سنگر از بزرگترین آرزوهای مردم شهر سنگر در 14 سال گذشته بوده است.

وی با اشاره به فاز دوم کمربندی سنگر بعنوان بزرگترین پروژه عمرانی تاریخ سنگر، افزود: این پروژه  از سال 1382 آغاز شد و تا سال 1396 ، فقط 25 درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

این مقام مسئول با اشاره به تامین حدود 52 میلیارد و 400 میلیون ریال از منابع استانی و 47 میلیارد و 500 میلیون ریال از منابع داخلی برای تکمیل این پروژه ، یادآور شد: حجم تملک و آزاد سازی زمین های این پروژه حدود 50 هزار متر مربع ، حجم خاکبرداری حدود 39 هزار متر مکعب ، حجم شن ریزی حدود  40 هزار متر مکعب، حجم جداول حدود 6 هزار و 800 متر طول ، حجم کانالهای آب بر بتنی حدود700 متر،  زیرسازی حدود 16 هزار متر مکعب و حجم آسفالت حدود 35 هزار متر مربع در این پروژه بوده است.

شهردار سنگر ضمن قدر دانی از زحمات غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی برای همراهی در تکمیل این پروژه، گفت: با تلاش و همراهی اعضای محترم شورای شهر و مسئولین، 75 درصد باقیمانده این پروژه در طول 20 ماه گذشته با طول 7/1 کیلومتر وبا اعتبار 99 میلیارد ریال اجرا و به مردم عزیز بخش سنگر هدیه شد. 

زاد حسینی  در بخشی دیگر از سخنان خود به ساخت بازارچه سنتی شهر سنگر اشاره کرد و افزود: بازارچه سنتی سنگر با هدف عرضه محصولات بومی توسط بخش خصوصی در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه بازرچه سنتی سنگر در حال حاضر 10 درصد پیشرفت فیزیکی دارد ، گفت: بیش از 600 نفر در طول هفته در  دوشنبه بازر سنگر کسب درآمد می کنند و حضور آنان باعث گره ترافیکی و ایجاد مشکلات شدید برای مردم و تردد مسافرین میشود که با تشویق سرمایه گذار این پروژه قصد داریم علاوه بر ساماندهی بازار ، با اطلاع رسانی قبلی محصولات تولیدی روستاییان بطور مستقیم به مصرف کننده عرضه شود و اشتغال و درآمد برای دهکهای پایین این بخش ایجاد شود.

شهردار سنگر همچنین ضمن اشاره به متانت و سعه صدر مردم این شهر و بخش سنگر اظهار داشت: با همدلی و همراهی مسئولین بخش و شهر سنگر شاهد ارتقاء سرمایه گذاری در بخش عمرانی و در نتیجه ایجاد ظرفیتهای کار و اشتغال جدید در این شهر هستیم .

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ما می توانیم، یادآور شد:  غلیرغم تمام سختیها با کمکهای اعضای محترم شورای اسلامی، توسعه عمرانی شهر سنگر آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

زاد حسینی افزود : با آنکه فاز دوم کنار گذرسنگر افتتاح شده اما اگر فاز بعدی اجرا نشود تمام زحمات مسئولین بی نتیجه می ماند و برای اجرای فاز سوم نیاز به مصوبه داریم .

وی با بیان آسان بودن آزاد سازی و تملک زمینهای کشاورزی فاز سوم کمربندی در مقایسه با فازهای قبلی خاطرنشان کرد: آزاد سازی و تملک زمین در فاز سوم کمربندی از فازهای قبلی آسانتر است چون غالب زمینها کشاورزی است و تعداد مالکین با تغییر نقشه از 90 به 12 نفر کاهش یافته است.

شهردار سنگر با اشاره به کمبود شن و ماسه در پروژه های عمرانی شهر سنگر، اذعان داشت: 80 درصد پروژه های عمرانی به شن و ماسه  وابسته است و علیرغم پیگیریهای مکرر، برای اخذ مجوز برداشت شن تاکنون موفق نشدیم.

وی با بیان  اینکه بارها نمایندگان مجلس و مسئولین ذیربط جلسات مختلف برای حل این مشکل گذاشتند اما علیرغم دستور تسریع، در عمل اتفاقی نیفتاد، گفت: در همسایگی ما  بخش خصوصی سومین مجوز برداشت شن را دریافت نموده است  اما شهرداری  ماهها درگیر اخذ مجوز برای برداشت شن است! آنهم در شرایطی که برای ارائه خدمات عام المنفعه به مردم ، نیاز مبرم به شن دارد.

این مقام مسئول در پایان خواستار افزایش بودجه های تخصیصی شد و افزود: بودجه های تخصیصی مساوی با سایر بخشها با توجه به مساحت ، جمعیت و محرومیت این بخش جوابگو نیست .

در ادامه مراسم کامبیز یوسفی بخشدار سنگر نیز ضمن تبریک هفته دولت گفت: بخش سنگر ، بزرگترین بخش استان با 60 هزار نفر جمعیت است وفاز دوم کنار گذر سنگر با هزینه 10 میلیارد تومان ، یکی از بزرگترین پروژه های افتتاحی هفته دولت در شهرستان رشت می باشد.

بخشدار سنگر اضافه کرد: پروژه بازارچه سنتی سنگر با 20 میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی و جلوگیری  از تجمع بازار محلی در مرکز شهر در حال اجرا می باشد و انشاالله در سال آینده با همت بخش خصوصی و شهردار دلسوز سنگر شاهد افتتاح آن در هفته دولت خواهیم بود.

میر شمس مومنی زاده فرماندار شهرستان رشت نیز در این مراسم با تقدیر از تلاش مسئولین برای اتمام و تکمیل مهمترین و بزرگترین پروژه بخش سنگر گفت: بخش سنگر در حوزه شهری و روستایی به لحاظ مساحت، جمعیت و ویژگی های جغرافیایی دارای استعداد و پتانسیل خوبی برای توسعه و پیشرفت است.

مومنی زاده با تاکید بر اینکه تمامی مسئولین ذیربط باید در جهت بهره برداری از پتانسیل های بخش سنگر  در جهت پیشرفت ، نهایت اهتمام خویش را به کار گیرند، افزود: پروژه فاز دوم کنارگذر سنگر، پروژه ای  بزرگ و تاثیرگذار است که می‌تواند در ارتباط با توسعه شهر، رونق اقتصادی و جذب گردشگر بسیار مثمر ثمر باشد و باید تلاش کنیم که انجام اینگونه پروژه ها، شتاب بیشتری بگیرد.

کمال تجدد امام جمعه سنگر نیز در ادامه این مراسم با اشاره به اینکه نظام به دنبال تحقق عدالت اجتماعی است، از شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر سنگر در اتمام فاز دوم کمربندی سنگرتقدیر کرد و افزود: فاز سوم کمربندی سنگر در بخش روستایی است و نیاز دارد تا با همت مسئولین  در نقشه جامع شهر سنگر گنجانده شود .

وی در بخشی دیگر از سخنان خود، اضافه کرد: دوشنبه بازار سنگر چالشی بزرگ برای مردم این شهر از سالهای گذشته بوده و آسیبهای زیادی به ساکنین وارد نموده است.

امام جمعه سنگر با بیان اینکه اگر معضل دوشنبه بازار حل شود کار بسیار بزرگی صورت گرفته ،از تلاش مسئولین برای حل مشکلات مردم این بخش و شهر سنگر تشکر و قدر دانی کرد. 

وی ضمن تقدیر از آقای گیاهی سرمایه گذار جوان پروژه بازارچه سنتی سنگر، گفت: شهردار و شورای شهر با دعوت از چنین سرمایه گذارانی باری از روی دوش دولت بر می دارند و همچنین از آسیبهای اجتماعی و امنیتی جلوگیری می کنند.

ارسال شده در پنجشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹ بعد از ظهر
کد خبر: 7320283
آخرین خبر ها
گزیده خبرها