۵۰ درصد از تلفات جاده‌ای در محورهای مواصلاتی گیلان کاسته شد
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان :

۵۰ درصد از تلفات جاده‌ای در محورهای مواصلاتی گیلان کاسته شد

اسرار امروز ۹۷ نقطه پرحادثه در طول راه‌های گیلان شناسایی شد/ آشکارسازی نقاط پرحادثه‌ای بسیار هزینه ‌بر است/ رفع نواقص ۴ نقطه با اولویت بالا در دستور کار قرار گرفته است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از تسنیم، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان با بیان اینکه در یک بازه زمانی سه ساله و پس از انجام بررسی‌های کارشناسی شده ،۹۷ نقطه پرحادثه در طول راه‌های استان گیلان شناسایی شد اظهار داشت: آشکارسازی نقاط پرحادثه‌ای که بیشترین تصادفات رانندگی گیلان در آن‌ها اتفاق می‌افتد بسیار هزینه ‌بر است.

محمد رضا نازک کار با اشاره به کاهش آمار تلفات جاده‌ای در استان گیلان افزود: از سال ۸۶ تاکنون و با همت مجموعه دستگاه‌های ذیربط از جمله اداره کل راهداری گیلان به میزان ۵۰ درصد از تلفات جاده‌ای در محورهای مواصلاتی این استان کاسته شده است.

وی اجرای برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت با هدف آشکارسازی و رفع نقاط پرحادثه در جاده‌های گیلان را راهبرد اصلی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این استان خواند و تصریح کرد: با تلاش وزارت راه و شهرسازی، شورای ترافیک استان، پلیس راه و دیگر مجموعه‌ها می‌توان تلفات جاده‌ای گیلان را بیشتر کاهش داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان اجرای طرح‌های مهندسی و رفع اشکالات فیزیکی در طول راه‌ها به ویژه در محورهای پرحادثه گیلان را ضروری خواند و گفت: برای اجرای برنامه درازمدت جهت رفع نواقص نقاط پرتصادف استان گیلان نیز چندین نقطه دیگر توسط کارشناسان اولویت‌گذاری شده است.

نازک کار انجام مطالعات به صورت مستمر و برنامه‌ریزی شده در زمینه شناسایی نقاط پرتصادف استان را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت: از بین ۹۷ نقطه پرحادثه‌ای که در طول محورهای گیلان شناسایی شده رفع نواقص ۴ نقطه با اولویت بالا در دستور کار قرار گرفته است.

نازک‌کار در مورد طرح‌های افتتاح شده اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان در هفته دولت امسال نیز اطلاعاتی ارائه داد و اظهار داشت: امسال ۷۴ طرح و پروژه در حوزه‌های مختلف با صرف اعتباری بالغ بر ۵۴ میلیارد تومان توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان به بهره‌برداری رسید.

وی مشارکت ۵۰ درصدی بخش خصوصی جهت اجرا و بهره‌برداری از این تعداد طرح و پروژه در هفته دولت امسال را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: اعتبارات لازم برای اجرای ۵۰ درصد مابقی پروژه‌های گیلان در بخش‌های مختلف نیز از محل اعتبارات استانی و ملی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تأمین شد.

ارسال شده در پنجشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰ بعد از ظهر
کد خبر: 8632330
آخرین خبر ها
گزیده خبرها