دستگاه زباله کوب جدید در دفنگاه سراوان به کارگیری می‌شود
شهردار رشت در بازدید از محل دفن زباله سراوان :

دستگاه زباله کوب جدید در دفنگاه سراوان به کارگیری می‌شود

اسرار امروزناصر حاج محمدی گفت: رشت دومین شهر کشور است که از دستگاه زباله کوب استفاده می کند.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، ناصر حاج محمدی شهردار رشت در بازدید از محل دفن زباله در  سراوان گفت: به دنبال یک دوره طولانی پس از خرید یک دستگاه زباله کوب (کمپکتور)، موفق به ترخیص آن از منطقه آزاد بندر انزلی شده ایم که برای استفاده در محل دفن زباله سراوان در نظر گرفته شده است.

شهردار رشت افزود: این دستگاه می تواند حجم زباله ها را به شدت کاهش و تا یک سوم (بسته به نوع زباله) تقلیل دهد.

وی با اشاره به قدرت کوبش و عملکرد مناسب کمپکتور افزود: این دستگاه، جرم حجمی زباله را بین دو تا سه برابر افزایش می دهد که با استفاده از آن می توان بیش از دو برابر در فضای مکان انباشت زباله صرفه جویی کرد.

حاج محمدی چنین اتفاقی را در نوع خود در سراسر کشور بسیار نادر و کم نظیر توصیف کرد و گفت: رشت دومین شهر کشور است که از زباله کوب استفاده می کند.

شهردار رشت همچنین قیمت این دستگاه را افزون بر 7میلیارد تومان با هزینه های حمل و ترخیص، عنوان کرد و یادآور شد: این دستگاه که پس از تلاش های فراوان و با حمایت های دولت خریداری شده قابلیت های فراوانی دارد و می تواند در ساماندهی زباله بسیار موثر واقع شود.

وی در خصوص احداث تصفیه خانه شیرابه زباله سراوان خاطرنشان کرد: تلاش ها برای به سرانجام رسیدن هرچه سریع تر کارخانه تصفیه شیرابه نیز با جدیت ادامه دارد.

وی از استمرار بازدید هفتگی شهرداری رشت از منطقه سراوان خبر داد و تصریح کرد: گزارش های دریافت شده از این بازدیدها نیز حاکی از هم افزایی لازم به منظور به ثمر رسیدن پروژه مذکور می باشد.

شهردار رشت بیان کرد: هم اکنون تجهیزات تصفیه خانه خریداری شده و در محل احداث استقرار یافته است و با نصب تاسیسات و بهره برداری از سیستم تصفیه مذکور، خروجی تصفیه شده شیرابه های زباله که پس از تصفیه به رودخانه می ریزد و منشأ اصلی آلودگی های دو رودخانه رشت نیز می باشد حذف، و آلایندگی زباله سراوان به مراتب کاهش خواهد یافت.

حاج محمدی اضافه کرد: سم پاشی مستمر و پایش های لازم به منظور جلوگیری از تکثیر حشرات موذی در حال انجام است.

شهردار رشت در پایان با قدردانی از تلاش ها و زحمات شبانه روزی ریاست و پرسنل خدوم سازمان پسماند افزود: تلاش های این افراد در راه کنترل آلودگی های زیست میحطی و حفاظت از محیط زیست ستودنی است.

ارسال شده در پنجشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۱ بعد از ظهر
کد خبر: 9709649
آخرین خبر ها
گزیده خبرها