آبروی اسلام را نبرید
استاندار خراسان رضوی:

آبروی اسلام را نبرید

اسرار امروزاستاندار خراسان رضوی گفت: میگوییم هفته بانکداری اسلامی را گرامی می‌داریم اما باید نام اسلامی را از آن حذف کنید، آبروی اسلام را نبرید، بگویید هفته بانکداری را گرامی می‌داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، علیرضا رزم‌ حسینی استاندار خراسان رضوی در جلسه شورای هماهنگی بانک‌های استان اظهار داشت: بانک‌هایی که به شورای هماهنگی بانک‎‌ها آمار نمی‌دهند باید موظف شوند تا این آمار را در اختیار شورا قرار دهند.

وی بیان کرد: سیستم تمرکزگرایی در شبکه بانکی وجود دارد و سهم اختیارات استان از آن شبکه بسیار ناچیز است، بنابراین انتظار نداریم تسهیلات و سپرده بسیار پایین استان را در سطح استانی جبران کنید، بلکه در سطح ملی باید جست‌وجو نمایید. هر بانک و شعبهای که در سطح استان است را پیگیری کنید تا سهم تسهیلات سپرده افزایش یابد.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه معوقات وام‌های خُردی که داده می‌شود، کمتر و اشتغالش بیشتر است، هرچه وام کلان بدهیم، معوقات بیشتر و اشتغال کمتر است، عنوان کرد: اگر به سمت وام‌های خرد و خوداشتغالی برویم، می‌توانیم حجم زیادی از اشتغال را در استان فراهم کنیم.

وی افزود: اگر سپرده بانکی بانک‌ها ۳۰ هزار میلیارد باشد و هزار میلیارد تومان دهیم، بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ شغل می‌توان ایجاد کرد. در حوزه صنعت و پتروشیمی به ازای هر یک شغل باید ۲ تا ۳ میلیارد تومان پول دهید تا شغل ایجاد شود. به ازای هر شغل در حوزه خوداشتغالی ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان پول نیاز است که حجم زیادی از شغل ایجاد می‌کند.

رزم حسینی با اشاره به اینکه ۶۵ درصد منابع بانک‌ها واقعا نقدی است، تصریح کرد: در بخش استانی انتظار داریم که در وام‌های خرد خوداشتغالی که بحث اقتصاد مقاومتی را در روستاها شروع کردیم، دسته‌بندی کنیم. بانک‌ها باید سهمی را در خوداشتغالی پرداخت کنند.

وی خاطرنشان کرد: نسبت سپرده به تسهیلات در استان زیر ۴۰ درصد است و اگر می‌توانید در سطح استانی کارهایی صورت دهید تا این نسبت افزایش یابد.

استاندار خراسان رضوی گفت: مرزهای ما نظامی است و باید مرزها را اقتصادی کنیم. ما ۳۰ کیلومتر مرز داریم، بنابراین این قابلیت و امکان وجود دارد. می‌تواند اختیارات ویژه‌ای برای بانک‌های دولتی صورت گیرد تا تبادلات مالی برای رفع مشکلات مالی واحدها انجام شود.

وی گفت: میگوییم هفته بانکداری اسلامی را گرامی می‌داریم اما باید نام اسلامی را از آن حذف کنید، آبروی اسلام را نبرید، بگویید هفته بانکداری را گرامی می‌داریم.

ارسال شده در پنجشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۹:۱۱ بعد از ظهر
کد خبر: 2753502
آخرین خبر ها
گزیده خبرها