320 کلاس درس با بخاری‌های نفتی‌ استاندارد سازی می‌شوند/ عموم مدارس شبانه روزی استان ، امکانات اولیه تحصیل را ندارند
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان :

320 کلاس درس با بخاری‌های نفتی‌ استاندارد سازی می‌شوند/ عموم مدارس شبانه روزی استان ، امکانات اولیه تحصیل را ندارند

اسرار امروزمدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به آغاز سال تحصیلی، اظهار کرد: طبق بررسی‌های انجام شده از کل مناطق 34 گانه آموزش و پرورش گیلان حدود 144 مدرسه با 320 کلاس درس دارای بخاری‌های نفتی هستند که با 33 میلیارد ریال تا مهرماه استاندارد سازی می شوند. 

نادر جهان آرای مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به آغاز سال تحصیلی، اظهار کرد: در کل کشور پوشش تحصیلی ۸۱ درصد اعلام شده است و در حوزه توزیع کتب درسی از طریق سامانه، ثبت سفارش انجام شده است.

به گزار ش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از ایسنا، جهان آرای در خصوص جشن آغاز سال تحصیلی، بیان کرد: جشن شکوفه ها برای ۳۱ شهریور ماه سالجاری در بندرانزلی برنامه ریزی شد و همچنین جشن آغاز سال تحصیلی دانش آموزان هم در هنرستان کیومرث صابری واقع در ناحیه یک رشت برگزار می شود.

وی با اشاره به وجود ۳۳ مدرسه شبانه روزی در استان، تصریح کرد: حدود ۴ هزار و ۳۰۰ دانش آموز در این مدارس تحصیل می کنند، عموم مدارس شبانه روزی استان شرایط و امکانات اولیه تحصیل را ندارند و از طرفی اولویت با جیره غذایی اینگونه مدارس است‌،  البته سال گذشته در قالب اعتبارات کشوری و استانی به مدارس مذکور اعتباری حدود سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان کمک شد که امسال هم اعتباری حدود ۶ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به افتتاح 29 پروژه آموزشی در استان تا مهرماه سالجاری، تصریح کرد: از این تعداد 25 پروژه آموزشی، سه پروژه ورزشی و یک پروژه نیز مربوط به افتتاح کانون فرهنگی و تربیتی است.

وی اضافه کرد: طبق بررسی‌های انجام شده از کل مناطق 34 گانه آموزش و پرورش گیلان حدود 144 مدرسه با 320 کلاس درس دارای بخاری‌های نفتی هستند که با 33 میلیارد ریال تا مهرماه استاندارد سازی می شوند.

جهان آرای با اشاره به اجرای شیوه نامه تقویت بنیه علمی در راستای تقویت بیانیه گام دوم انقلاب، ادامه داد: جلب مشارکتهای مادی و معنوی، کیفیت بخشی به فرآیند آموزشی از دیگر اهداف این شیوه نامه است.

ارسال شده در پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۷ بعد از ظهر
کد خبر: 9560499
آخرین خبر ها
گزیده خبرها