کشف بیش از یکهزار و 600 کیلوگرم مواد مخدر در 6 ماه نخست امسال
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان خبر داد:

کشف بیش از یکهزار و 600 کیلوگرم مواد مخدر در 6 ماه نخست امسال

اسرار امروزرئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان با بیان اینکه در 6 ماه نخست بیش از 50 مرحله طرح و عملیات در حوزه مبارزه با مواد مخدر در استان برگزار شد، گفت: پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان توانسته با تعامل با دیگر دستگاه‌ها بیش از یک تن و 600 کیلوگرم انواع مواد مخدر استان را کشف کند.

سرهنگ احدی در نشست با خبرنگاران با گرامیداشت هفته ناجا، با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر همواره یک اصل مهم در کشور است، اظهار کرد: مبارزه با مواد مخدر همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است و به عنوان یکی از اولویت ها در دستور پلیس قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از ایسنا، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گیلان افزود: همواره با تلاش جدی نسبت و امکانات موجود به مبارزه با مواد مخدر اقدام می کنیم تا در نهایت منجربه کاهش آسیب های سوء مواد مخدر  شود چرا که مواد مخدر مادر همه جرائم و آسیب های اجتماعی است.

وی با بیان اینکه مبارزه با خرده فروشان یکی از اولویت های پلیس است، ادامه داد: خرده فروشی جزیی از شبکه توزیع بوده است و در همین راستا طرح رزمایش نشاط همزمان با آغاز سال تحصیلی در مهرماه در راستای اجرای تدابیر فرماندهان با هدف برخورد با توزیع کنندگان و ساماندهی معتادین متجاهر در کشور و استان اجرا شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گیلان اضافه کرد: در این دو هفته اجرای طرح بیش از 55 کیلوگرم مواد مخدر به صورت خرد، کشف شد و هزار و 46 نفر خرده فروش و معتاد متجاهر دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه در 6 ماه نخست امسال بیش از 50 مرحله طرح و عملیات در حوزه مبارزه با مواد مخدر در استان برگزار شد، تصریح کرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان توانسته با تعامل با سربازان گمنام امام زمان، سپاه و بسیج و دیگر دستگاه‌ها بیش از یک تن و 600 کیلوگرم انواع مواد مخدر استان را کشف کند.

احدی با اشاره به اینکه لابراتوار تولید نداریم، تصریح کرد: 50 باند که در سطح استان فعالیت داشتند و در قالب جاساز پیشرفته با خودروهای سبک و سنگین مواد را وارد استان می کردند، با اشرافیت کامل بر عناصر اصلی در محورهای ورودی خودروها توقیف و توزیع کنندگان دستگیر شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گیلان ادامه داد: اغلب باندها هم در قالب سه الی پنج نفر بودند که بیش از 300 نفر دستگیر و تحویل مقام قضایی داده شدند.

احدی با اشاره به گرایش استفاده از مواد مخدر صنعتی، گفت: مواد مخدر صنعتی امروز با نام های مختلف گل، گراس و دستمال جوانان ما را درگیر می کند که اثرات به مراتب تخریب کننده تری دارد، خانواده ها بدانند یک گرم مواد مخدر صنعتی 10 نفر را آلوده می کند.

وی با اشاره به اقدامات پلیس مبارزه با مواد مخدر در حوزه پیشگیری، افزود: مجموعا بیش از 25 هزارنفر ساعت آموزش در حوزه شناخت انواع مواد و راهکارهای پیشگیری از اعتیاد ارائه گردید و همچنین بیش از 40 هزار بروشور آموزشی با موضوع پیشگیری از اعتیاد در سطح نمایشگاه ها توزیع شد.

ارسال شده در یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۵ بعدازظهر
کد خبر: 0574168
آخرین خبر ها
گزیده خبرها