مبلغ رهن منزل  شهردار رشت حدود ۹۵۰ میلیون تومان برآورد شد!
کارنامه شهردار فعلی چه بوده و از کجا آمده است!؟

مبلغ رهن منزل شهردار رشت حدود ۹۵۰ میلیون تومان برآورد شد!

اسرار امروزریخت و پاش ناصر حاج محمدی در زمینه اجاره منزل به مراتب بیش از سایر شهرداران غیربومی بوده است/ این مبالغ از بودجه شهرداری رشت پرداخت شده است؟!/ رهن خانه حاج محمدی, تقریبا 5 برابر دکتر نصرتی تمام شد!

بر مبنای اخبار موثق مبلغ ودیعه و رهن منزل لاکچری مذکور حدود ۹۵۰ میلیون تومان برآورد کارشناسی گردیده و این مبلغ از بودجه شهرداری رشت برای زندگی ناصر حاج محمدی شهردار غیر بومی رشت پرداخت شده است!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از تابناک، بهراد ذاکری عضو اصلاح طلب  شورای  شهر رشت با انتشار نامه ای خطاب به اسماعیل حاجی پور رییس شورای شهر، خواستار شفاف سازی درباره هزینه رهن منزل شهردار رشت شد.

در متن نامه ذاکری آمده است:

ریاست محترم شورای شهر رشت، احتراما شنیده های موثق خبر از رهن خانه به مبلغ 950 میلیون تومان برای سکونت شهردار رشت می دهند.

 در شرایطی که شهرداری رشت با مشکلات عدیده مالی دست به گریبان است این اقدام به هیچ عنوان قابل توجیه نیست.

خواهشمند است ضمن بررسی موضوع و تذکر کتبی، از شهردار برای پاسخگویی در صحن شورا دعوت بفرمایید.

منزل استیجاری ۹۵۰ میلیون تومانی ناصر حاج محمدی در خیابان ۹۸ گلسار، در شرایط بحران اقتصادی شهرداری رشت که حتی حقوق کارکنان و نیروهای حجمی نیز به زحمت و با تاخیری آزاردهنده پرداخت می گردد به سرعت توجه افکار عمومی و رسانه های آزاد را به خود جلب کرد و به تیتر روز این رسانه ها تبدیل شد.

شکی نیست وقتی شورای تمام رشتی شهر رشت، با جنگ و تقابل همیشگی خود کار را به جایی می کشاند که فردی مانند ناصر حاج محمدی را از شهرداری شهرهای کوچک، در راس مجموعه مدیریت شهری قرار می گیرد باید منزلی مناسب جهت اسکان شهردار و خانواده ایشان نیز فراهم گردد. نگاهی به نمونه های مشابه در ادوار گذشته نشان می دهد که ریخت و پاش های صورت گرفته برای ناصر حاج محمدی در زمینه اجاره منزل به مراتب بیش از سایر شهرداران غیربومی بوده است.

در پی انتشار این خبر، برخی این ملک را با ویلای استیجاری مسعود نصرتی مقایسه کردند و مدعی شدند که در این زمینه صرفه جویی نیز صورت گرفته است! اما پیگیری ها نشان می دهد ملک مذکور واقع در خیابان ۱۷۸ بلوار گیلان در دوره مسعود نصرتی به مدت ۴ ساله اجاره شد و رقم اجاره آن ماهیانه ۶ میلیون تومان بوده است که نزدیک به رهن کامل یک منزل ۲۰۰ میلیون تومانی می شود. این در شرایطی است که اگر ۹۵۰ میلیون تومان ودیعه منزل فعلی حاج محمدی که از بیت المال پرداخت شده است را حتی به سپرده بانکی یک ساله تبدیل می کردند نزدیک به ۱۴ میلیون تومان سود را به همراه داشت که بیش از دو برابر مبلغ اجاره ملک قبلی بود!

ارسال شده در شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۳:۰۹ بعد از ظهر
کد خبر: 8763874
آخرین خبر ها
گزیده خبرها