سهم کشاورزی گیلان در اقتصاد مقاومتی ۱۱ پروژه است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان:

سهم کشاورزی گیلان در اقتصاد مقاومتی ۱۱ پروژه است

اسرار امروزرئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان اظهار داشت: حدود سه و نیم میلیون تن محصولات کشاورزی کشور در استان گیلان تولید می شود که این میزان بیش از  ۳ درصد تولید کشور را تشکیل می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان در جلسه بررسی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان، اظهار داشت: بخش کشاورزی با توجه به شاخص‌های موجود یکی از ظرفیت‌های قابل توجه برای توسعه استان گیلان است.

علی درجانی در این جلسه  که در سالن اجتماعات استانداری گیلان برگزار شد، افزود: بیش از ۲۸ درصد اشتغال گیلان مربوط به بخش کشاورزی است که این آمار در سطح کشور ۱۸ درصد می باشد.

وی یاداور شد: اگر بخش منابع طبیعی نیز به بخش کشاورزی اضافه شود حدود ۸۵ درصد مساحت گیلان در بخش کشاورزی مدیریت و حفاظت می شود.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اینکه ۹ دهم درصد مساحت کشور متعلق به استان گیلان است، گفت: حدود سه و نیم میلیون تن محصولات کشاورزی کشور در استان گیلان تولید می شود که این میزان بیش از  ۳ درصد تولید کشور را تشکیل می دهد.

وی به پروژه‌های اقتصاد مقاومتی بخش کشاورزی اشاره و تصریح کرد: بر اساس تصمیمات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، ۱۱ پروژه در حوزه اقتصاد مقاومتی سهم بخش کشاورزی اعلام شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها شامل دو پروژه تولیدات گیاهی، دو پروژه تولیدات دامی، دو پروژه در حوزه آب و خاک، امور فنی و مهندسی، دو پروژه صنایع تبدیلی و تکمیلی، دو پروژه توسعه نوغانداری و یک پروژه در حوزه شیلات است.

وی تاکید کرد: با توجه به بازدیدهای انجام شده اکثر پروژه‌ها از سطح پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار هستند.

ارسال شده در دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۵:۲۹ بعد از ظهر
کد خبر: 8093677
آخرین خبر ها
گزیده خبرها