سفر وزیر بهداشت و درمان در سکوت خبری به استان گیلان؟!

سفر وزیر بهداشت و درمان در سکوت خبری به استان گیلان؟!

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. وقتی دولت تدبیر و امید شعار شفافیت را در حرف و عمل سر می‌دهد و کلید حل مشکلات را در تعاملات می‌داند بعید است وزیری از کابینه دولت با چراغ خاموش وارد استانی شود و فضای پاسخگویی را در مقابل پرسش‌گری رسانه‌ها فراهم نکند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، وزیر بهداشت و درمان در سکوت خبری به استان گیلان سفر کرد . این سفر در حالی صورت گرفت که از خبرنگاران استان برای پوشش خبری این سفر، دعوتی به عمل نیامد. هر چند شواهد نشان می‌دهد که تعداد بسیار معدودی از خبرنگاران بصورت گزینشی در جریان سفر قرار گرفتند؟!

برای رسانه هایی که بدون انتظار و بر اساس وظیفه ذاتی خود در گرما و سرما تمامی برنامه‌های بهداشت و درمان را به بهترین شکل پوشش می‌دهند توقع ایجاد می‌شود که در اینگونه سفرها آن هم با حضور وزیر، دعوت می‌شدند.

سفر وزیر بهداشت به گیلان در سکوت خبری آن هم با وجود رسانه های متعدد نوشتاری و مجازی،  بر خلاف ادعای تعامل مسئولان دانشگاه علوم پزشکی با رسانه ها و شفاف سازی امور برای مردم است.

رسانه ها به عنوان پل ارتباطی مردم و مسئولان، رسالت اطلاع رسانی به موقع و شفاف رویدادها را برعهده دارند و از این جهت، حضور رسانه ها در سفر مسئولان ملی، زمینه اطلاع رسانی خدمات دولت به مردم و طرح سوالات و انتقادات افکار عمومی را فراهم می کند.

حضور وزیر بهداشت و درمان در جمع رسانه های استان گیلان به منظور پاسخگویی در قبال عملکرد مبهم دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در برخی انتصابات ، مگاهاسپیتال، برنامه های راهبردی ، سرنوشت نسخه پیچی و نسخه نویسی الکترونیک – سامانه گیله اوخان و درفک- نظام ارجاع الکترونیک- طرح تحول سلامت و ... ، انتظار زیادی نیست .

سکوت خبری سفر وزیر بهداشت و درمان به استان گیلان در برابر اطلاع‌ رسانی شفاف، این پرسش را از مسئولین علوم پزشکی استان گیلان در ذهن ایجاد می‌کند که چرا برخی رسانه‌ها نباید از آن اطلاع داشته باشند؟!

وقتی دولت تدبیر و امید شعار شفافیت را در حرف و عمل سر می‌دهد و کلید حل مشکلات را در تعاملات می‌داند بعید است وزیری از کابینه دولت با چراغ خاموش وارد استانی شود و فضای پاسخگویی را در مقابل پرسش‌گری رسانه‌ها فراهم نکند.

به نظر می رسد سفر دو روزه بی‌سروصدای وزیر بهداشت به استان گیلان و جلسات و بازدیدها در سکوت خبری و  انتخاب چند رسانه بصورت گزینشی به نفع مردمی که برخی مطالبات شان در حوزه سلامت در چند ماه گذشته بدون پاسخ مانده است نبوده و  تاکنون اهداف سفر وزیر بهداشت و درمان به استان گیلان بطور شفاف اعلام نشده است. ضعف ساختار اطلاع رسانی در دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان باعث می شود، چالشها و موانع حوزه سلامت این استان آن طور که باید، خارج از ملاحظات معمول دستگاه در حضور وزیر مطرح نشود.

باید گفت بی اطلاعی مردم از اهداف سفر وزیر بهداشت و درمان به استان گیلان  ، جفا به دولت و مردم محسوب می شود.

انتظار می‌رود مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان  با دقت نظر و اعمال حساسیت‌های هر چه بیشتر و به دور از مصلحت‌اندیشی ، تعامل رسانه‌ای بیشتری با خبرنگاران داشته باشند.

ارسال شده در پنجشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۶ قبل از ظهر
کد خبر: 2843470
آخرین خبر ها
گزیده خبرها