مدیریت علمی دکتر رضا مسرور در عمل برای سرمایه گذار فرش قرمز پهن کرد
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی:

مدیریت علمی دکتر رضا مسرور در عمل برای سرمایه گذار فرش قرمز پهن کرد

اختصاصی/اسرار امروز/حسن سامری. مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: تمامی اقداماتی که ظرف سال گذشته در این منطقه شکل گرفته در جهت رفاه، آسایش، افزایش اشتغال و کاهش معضلات اجتماعی بوده است و نمی توان با اظهار نظرهای خلاف اخلاق، واقعیت را وارونه جلوه داد. چنانکه نامه نگاری ها و طومارهای تشکر ساکنین و مردم  قدرشناس روستاهای منطقه خطاب به مدیران سازمان، رویکرد توسعه همه‌جانبه منطقه را تایید می کند. 

 

قطار توسعه منطقه آزاد انزلی برای رسیدن به ایستگاه بالندگی و شکوفایی  با تلاش تیم مدیریتی سازمان منطقه آزاد انزلی در دوران مدیریت دکتر رضا مسرور از سرعت مطلوبی برخوردار است.  مسرور تاکید داشت بحث شفاف سازي و اطلاع رساني در فعاليت هاي مناطق به عنوان يك اولويت باید مورد توجه قرار گیرد بنابراین با انتصاب مهدی کاظمیان بعنوان مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، گام مهم دیگری در راستای پاسخگویی برداشت.

برای تهیه گزارشی از اقدامات و فعالیت های سازمان منطقه آزاد انزلی طی شش ساله اخیر راهی منطقه آزاد انزلی شدم تا پای صحبت سخنگوی سازمان منطقه آزاد انزلی بنشینم.

لبیک سرمایه گذاران همپای مسؤولان منطقه به منویات مقام معظم رهبری 

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی که در دوران کوتاه مدیریت خود توانست برگی تازه در پویایی عملکرد روابط عمومی این سازمان باز کند و با شناختی درست از سیاست‌های سازمان منطقه آزاد انزلی و مطالبات مردم ، ارتباط مؤثری بین این دو برقرار نماید در ابتدای این گفتگو با تاکید بر شفاف سازي و اطلاع رساني درست و به موقع، اظهار داشت: آغوش باز و حمایت های سازمان منطقه آزاد انزلی از سرمایه گذاران در طول شش سال گذشته باعث شد تا سرمایه گذاران نیز هم پای مسؤولان منطقه به منویات مقام معظم رهبری لبیک بگویند. 

مهدی کاظمیان گفت: سازمان منطقه آزاد انزلی با استفاده از ظرفیت های موجود توانست زمینه جهش جدی در عرصه فعالیت های اقتصادی را فراهم کند  و  با تکیه بر نیروی انسانی متعهد و کار آمد، در زمینه  توسعه استان گیلان و کشور نقش بی بدیلی ایفا نماید. 

تکمیل زیرساخت های لازم نخستین رویکرد سازمان طی شش سال گذشته بود

وی با تاکید بر اینکه مدیریت علمی دکتر رضا مسرور در عمل برای سرمایه گذار فرش قرمز پهن کرد، خاطرنشان نمود: تکمیل زیرساخت های لازم برای هر گونه فعالیت در محدوده منطقه نخستین رویکرد این سازمان طی سالهای گذشته بوده است و با ایجاد بسترهای سرمایه گذاری جهت تبدیل شدن به کانون تولید و صادرات، توانست گامهای خوبی بردارد. 

سرمایه گذاری خارجی نیمه دوم سال 1392 تا نیمه اول سال 1398 به میزان 1506 درصد افزایش داشته است 

این مقام مسئول در ادامه سخنانش به شاخص های اقتصادی منطقه آزاد انزلی اشاره کرد و افزود: 39 هزار و 472 میلیارد ریال میزان سرمایه گذاری داخلی محقق شده از نیمه دوم سال 1392 تا نیمه اول سال 1398 می باشد که در مقایسه با سرمایه گذاری 4 هزار و 688 میلیارد ریالی  بین 1386 تا 1392، 742 درصد افزایش یافت. همچنین حدود 188 میلیون دلار میزان سرمایه گذاری خارجی طی نیمه دوم سال 1392 تا نیمه اول سال 1398 در منطقه آزاد انزلی صورت گرفت که در مقایسه با سرمایه گذاری خارجی حدود 12 میلیون دلاری  بین 1386 تا 1392 به میزان 1506 درصد افزایش داشته است. 

منطقه آزاد انزلی مقام اول صادرات و صادرات مجدد مناطق آزاد در سال 97 را کسب کرد 

کاظمیان در ادامه ضمن اشاره به تحریمهای اقتصادی محدود کننده همکاری‌ های اقتصادی بین المللی کشور، تاکید کرد: علیرغم هم مشکلات اقتصادی، منطقه آزاد انزلی با اتخاذ سیاست‌های اقتصادی مناسب توانست بیش از  ۴۰ درصد از صادرات یک میلیارد دلاری مناطق آزاد کشور را بخود اختصاص دهد و با صادرات 455 میلیون دلاری ، مقام اول صادرات و صادرات مجدد مناطق آزاد در سال 97 را کسب کرد. 

صادرات کالای حاصل از تولید منطقه به خارج از کشور، 6823 درصد افزایش نشان می دهد 

سخنگوی سازمان منطقه آزاد انزلی روند صادرات مجدد را صعودی اعلام کرد و یادآور شد: حدود 429 میلیون دلار میزان صادرات مجدد نیمه دوم سال 1386 لغایت نیمه اول سال 1392منطقه آزاد انزلی بود که با 272 درصد افزایش به 1595 میلیون دلار در نیمه دوم سال 1392 تا نیمه اول سال 1398 رسید. همچنین صادرات کالای حاصل از تولید منطقه به خارج از کشور حدود 227 میلیون دلار طی نیمه دوم سال 1392 تا نیمه اول سال 1398بود که در مقایسه با میزان 4 میلیون دلار در نیمه دوم سال 1386 لغایت نیمه اول سال 1392 منطقه آزاد انزلی، 6823 درصد افزایش را نشان می دهد. 

صادرات حاصل از تولید منطقه آزاد انزلی طی شش سال گذشته 949 درصد افزایش داشت 

وی از رشد صادرات حاصل از تولید منطقه آزاد انزلی خبر داد و افزود: صادرات کالای حاصل از تولید منطقه آزاد انزلی به سرزمین اصلی حدود 55 میلیون دلار طی نیمه دوم سال 1386 لغایت نیمه اول سال 1392 بود که با 949 درصد افزایش به 576 میلیون دلار در نیمه دوم سال 1392 تا نیمه اول سال 1398 افزایش یافت. همچنین صادرات 5/721 میلیون دلار بین  1386  تا 1392 با 7 درصد افزایش به 5/772 میلیون دلار در نیمه دوم سال 1392 تا نیمه اول سال 1398رسید. 

70 واحد صنعتی راکد و غیر فعال مجددا به چرخه تولید برگشتند 

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با وجود حمایت های ویژه در این منطقه همچون وحدت فرماندهی، معافیت20 ساله مالیاتی ، معافیت های گمرکی ، موقعیت مناسب حمل ونقل و ترانزیت ، همجواری و ارتباط با بنادر شمالی دریای خزر و بازار پر جمعیت کشورهای قفقاز و آسیای میانه، فعالیت تالار اختصاصی بورس کالای منطقه، دسترسی به نیروی انسانی متخصص و مناسب، اجرای مصوبه کالای همراه مسافر در محدوده انزلی، قرار گرفتن در مسیر راه آهن قزوین _ رشت _ انزلی، پهنه های صنعتی با امکانات زیرساختی برای استقرار واحدهای تولیدی در زمینه های مختلف تاکنون سرمایه گذاری های خوبی صورت گرفته است به طوریکه واحدهایی واردکننده و فروشنده اکنون به تولید کننده و صادر کننده تبدیل شده اند.

کاظمیان اضافه کرد: در حال حاضر وجود تعداد 140 واحد صنعتی فعال در زمینه های فلزی، سلولزی و بهداشتی ، غذایی و … ، تحول شگرفی در اقتصاد استان و توسعه صنعت صادرات بوجود آورده است.  وی خاطرنشان کرد: با حمایت و مشاوره تیم مدیریتی سازمان منطقه آزاد انزلی در شش سال گذشته در خصوص تغییر خطوط، محصول و تکنولوژی تولید، جذب سرمایه گذار جدید و تأمین سرمایه در گردش، تعداد 70 واحد صنعتی راکد و غیر فعال با سرمایه گذاری بیش از 200 میلیارد تومان و اشتغالزایی حدود یکهزار نفر مجددا به چرخه تولید برگشتند که رکورد بی نظیری در سطح مناطق آزاد کشور محسوب می شود. 

یکهزار و 756 شرکت در طول شش سال گذشته ثبت شدند 

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی در ادامه با بیان اینکه تعداد 262 شرکت  در سال 1392 ثبت شده بود، اظهار کرد: در طول شش سال گذشته با  رونق فضای کسب و کار در محدوده منطقه آزادانزلی یکهزار و 756شرکت خدماتی، بازرگانی، گردشگری، فرهنگی، تولیدی و ... ثبت شده است که افزون بر 270 شرکت خارجی بوده و مابقی شرکت ها با سهامداران ایران است. 

8 هزار و 673 مورد مجوز فعالیت اقتصادی در شش سال صادر شد

 وی در ادامه به رشد صدور مجوز فعالیت اقتصادی در شش سال گذشته اشاره کرد و ادامه داد: تعداد مجوزهای اقتصادی صادره طی نیمه دوم سال 1386 لغایت نیمه اول سال 1392 توسط سازمان 698 مورد بود که با یکهزار و 142 درصد افزایش در نیمه دوم سال 1392 تا نیمه اول سال 1398 به 8 هزار و 673 مورد در حوزه های مختلف کشاورزی، بازرگانی، خدماتی، فنی- مهندسی، تولیدی، فعالیت صنفی، خدمات خودرو، فعالیت های مرتبط با پیمانکاری افزایش یافت. 

منطقه آزاد انزلی به قطب تولید پوشاک کشور تبدیل شد 

این مقام مسئول با اشاره به تبدیل منطقه آزاد انزلی به قطب تولید پوشاک کشور، گفت: 20 شرکت واردکننده پوشاک در طول شش سال گذشته  به تولید کننده و صادر کننده پوشاک تبدیل شدند. 

6635 میلیارد ریال سرمایه گذاری سازمان در اجرای طرحهای عمرانی 

کاظمیان با اشاره به افزایش 270 درصدی میزان سرمایه گذاری سازمان در اجرای طرحهای عمرانی اشاره کرد و گفت: 1793 میلیارد ریال سرمایه گذاری سازمان در اجرای طرحهای عمرانی طی نیمه دوم سال 1386 لغایت نیمه اول سال 1392 بود که به 6635 میلیارد ریال در نیمه دوم سال 1392 تا نیمه اول سال 1398 افزایش یافت. 

اتمام بندر کاسپین در کمتر از 4 سال یکی از مصادیق مدیریت جهادی در سال «اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل» بود 

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی در ادامه با بیان اینکه اگرچه وجود زیرساخت های آماده کلید موفقیت مناطق آزاد دنیا است اما در منطقه آزاد انزلی تا پیش از سال 1392اینگونه نبوده است، خاطرنشان کرد: با حضور جناب آقای دکتر رضا مسرور در این سازمان، ایجاد خط انتقال دریایی در دستور کار منطقه آزاد انزلی قرار گرفت و اتمام بندر کاسپین بعنوان  افتخار منطقه شمال ایران در کمتر از 4 سال به ارزش یکهزار میلیارد تومان از محل منابع سازمان و سرمایه گذاری بخش خصوصی با کاهش یکهزار میلیارد ریالی قیمت تمام شده (( این بندر تا سال 1392 پیشرفت فیزیکی 35 درصدی داشت)) را می توان نقطه عطفی در مسیر پیشبرد اهداف توسعه‌ای این منطقه عنوان کرد که در واقع یکی از مصادیق مدیریت جهادی در سال «اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل» بود.  

پهلوگیری 70 فروند کشتی تجاری در بندر کاسپین 

سخنگوی سازمان منطقه آزاد انزلی با تاکید بر اینکه پهلوگیری 70 فروند کشتی تجاری در هفت ماهه سالجاری بیانگر استقبال سرمایه گذاران ، بازرگانان و تولیدکنندگان کشور از بندر کاسپین می باشد، اظهار کرد: مجتمع بندری کاسپین در فاز نهایی با 22 پست اسکله و توانایی تخلیه و بارگیری 15 میلیون تن کالا در یک شیفت کاری در طول سال، بزرگترین بندر ایرانی دریای خزر خواهد بود و در حال حاضربا بهره برداری از چهار پست اسکله و شروع به کار برج مراقبت، مخازن سوخت و انبارهای سرپوشیده در فاز نخست، خدمات خود را ارائه می دهد. همچنین این بندر با پسکرانه 350 هکتاری خود و فعالیت واحدهای تولیدی-صنعتی، با کارکردها و توانمندیهای یک بندر نسل سوم در سطح جهان شناخته می شود که چهار پست از مجموع پنج پست اسکله فاز نخست آن، با تلاش سرمایه گذاران داخلی ساخته شده است. 

اتصال شبکه ریلی به مجتمع بندری کاسپین تلاشی ارزشمند در توسعه تجارت خارجی  

کاظمیان اتصال شبکه ریلی به مجتمع بندری کاسپین را تلاشی ارزشمند در توسعه تجارت خارجی  و از اولویت ‌های دولت دانست و گفت: کشورهایی که در مسیر کریدور شمال جنوب قرار دارند ترجیح می دهند، به دلیل کوتاه بودن مسیر و ارزان شدن هزینه حمل و نقل، کالاهای خود را از طریق ایران ترانزیت کنند و راه آهن قزوین-رشت و اتصال آن به بندر کاسپین، یکی از بزرگترین پروژه های ریلی کشور به لحاظ اهمیت است که کشورهای آسیای میانه را به اقیانوس هند و اروپا و کشورهای حاشیه خلیج فارس متصل می کند.

وی تصریح کرد: با راه اندازی شبکه ریلی و اتصال آن به بنادر گیلان، علاوه بر کاهش هزینه ها، سرعت انتقال کالا نیز افزایش پیدا می کند و سازمان منطقه آزاد انزلی در این راستا مسئولیت اجرا و احداث 12 کیلومتر راه اهن رشت- بندر کاسپین را با مشارکت وزارت راه و شهرسازی پذیرفت.  

منطقه آزاد انزلی رتبه نخست مناطق آزاد در جذب شرکت های فناور را کسب کرد

کاظمیان با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه حوزه عمل مناطق آزاد در انتقال فناوریهای پیشرفته، خاطرنشان کرد: منطقه آزاد انزلی یکی از قطب های حمایت از شرکت های نوآور، فناور و دانش بنیان است و این سازمان در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری با جذب 90 شرکت فناور، نوآر و دانش بنیان، رتبه نخست مناطق آزاد در جذب شرکت های فناور را کسب کرد. وی ادامه داد: غالب شرکت های فعال فناور، نوآر و دانش بنیان در منطقه آزاد انزلی از فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور به ویژه گیلان می باشند و این سازمان خدمات و تسهیلاتی همچون ارائه دفتر کار و اینترنت رایگان، تخفیف ۷۰ درصدی در صدور مجوزهای فعالیت، کمک به حضور این شرکت ها در نمایشگاه های داخلی و خارجی، در اولویت بودن نسبت به واگذاری زمین برای طرح ‌های دانش بنیان و نوآور و تقسیط قیمت زمین‌ های واگذار شده به شکل بلند مدت و معرفی طرح ‌های دانش بنیان و نوآور به بانک ‌های عامل طرف قرارداد با سازمان جهت اخذ تسهیلات و برگزاری رویدادهای استارت آپی همچون فن بازار و فریلند را برای حمایت از توسعه فعالیت های شرکت های دانش بنیان در دستور کار قرار داده است.

این مقام مسئول یادآور شد: این سازمان در راستای طرح های حمایتی از شرکت های فناور، نوآور و دانش بنیان، مرکز شکوفایی شرکتهای نوآور و دانش بنیان منطقه آزاد انزلی و شورای حمایت از ایده های نو را ایجاد کرد که عملیات احداث مرکز فناوری انرژی این منطقه با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور نیز آغاز شده است. 

میزان اشتغال با افزایش 374 درصدی در سال 1398 به 20 هزار و 343 نفر رسید 

سخنگوی سازمان منطقه آزاد انزلی در بخش دیگری از سخنان خود میزان اشتغال تجمعی را تا پایان سال 1391 چهار هزار و 290 نفر اعلام کرد و گفت: با اتخاذ سیاست‌های اقتصادی مناسب  همانند فعالسازی واحدهای صنعتی راکد، فعال سازی 1700 غرفه تجاری، آموزش صنایع دستی، آموزش و تولید محصولات ارگانیک در سطح منطقه، تامین منابع مالی برای طرحهای زودبازده، توسعه خدمات گردشگری و ... میزان اشتغال با افزایش 374 درصدی در سال 1398 به 20 هزار و 343 نفر رسید. 

با ابتکار دکتر رضا مسرور کریدور «یک کمربند،یک جاده» راه اندازی شد 

وی ضمن اشاره به راه اندازی مسیر جدید تجاری استراتژیک میان سه کشور ایران - چین – قزاقستان تحت عنوان کریدور «یک کمربند،یک جاده» ، گفت: با ابتکار دکتر رضا مسرور و برگزاری جلسات کاری، مذاکره و انعقاد توافق نامه های متعدد با بخش خصوصی و دولتی با توجه به اینکه کریدور «یک کمربند،یک جاده»زمان و هزینه ترانزیت کالا بین جنوب آسیا و شمال اروپا را 30 تا 40 درصد کاهش می دهد به عنوان یک مسیر فرعی راه اندازی کرد که ورود 25 کشتی از این مسیر جدید ، بیانگر رویکرد موفق سازمان منطقه آزاد انزلی در استقبال بازرگانان و افزایش ترانزیت کالا می باشد.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی در ادامه با بیان اینکه  توافق نامه های بین المللی با مناطق آزاد کشورهای روسیه، قزاقستان، سوئیس، چین و هندوستان منعقد شده است، افزود: طی این مدت افزون بر 10 تفاهم نامه و توافق نامه با نهادهای حاکمیتی استانی و ملی به منظور تسهیل و تسریع در خدمات رسانی به سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی منعقد شده است. 

منطقه آزاد انزلی  به کانون گردشگری شمال کشور تبدیل شده است 

وی  با بیان اینکه در شش ماه اول سالجاری، این منطقه شاهد حضور بالغ بر ۴ میلون و 420 هزار گردشگر داخلی و خارجی بود، اظهار داشت:  مقایسه 4 میلیون و 617 هزار و 597 گردشگر بین سال 1386 تا 1392 با 24 میلیون و 583 هزار و 42 گردشگر در نیمه دوم سال 1392 تا نیمه اول سال 1398 با 432 درصد افزایش ، نشان می دهد وجود تنوع گسترده ای از امکانات و جذابیت های متعدد برای گذران لحظات خوش در فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی، این منطقه را به کانون گردشگری شمال کشور تبدیل نموده است.

کاظمیان تاکید کرد : تداوم روند افزایشی جذب و ماندگاری گردشگران ورودی به فاز تجارت و گردشگری این منطقه در سایه ایجاد زیرساخت های متنوع گردشگری همچون مجهزترین و بهترین مجموعه ورزش‌های ساحلی استان گیلان بنام زنده یاد سیروس قایقران، بزرگترین اسکله شناورهای تفریحی مارینای کشور ، بزرگترین پارک ساحلی شمال کشور، بزرگترین مرکز تفریحات دریایی شمال کشور، بزرگترین سالن نمایشگاه‌ها و همایش‌های شمال کشور، استخر ساحلی، منظرگاه ساحلی، مدرسه بادبانی،  بزرگترین آکواریوم کشور که از سوی سرمایه گذار خارجی احداث شده، باغ پرندگان ،نورپردازی منطقه، پارک های جنگلی در سطح روستاهای منطقه و امکاناتی همچون اتوبوس دریایی، پاراموتور، پاراسل و جت اسکی ،  وجود ۱۷ هتل، 300 کاشانه مهمان و اقامتگاه بوم گردی با قابلیت پذیرش ۶۳۴۰ نفر تخت ، ۶۵ رستوران از سوی این سازمان و بخش خصوصی، با هدف افزایش آگاهی عمومی نسبت به فرهنگ غنی مردم نقاط مختلف گیلان زمین به دست آمده است.

این مقام مسئول ضمن اشاره به صدور دو مجوز برای ساخت هتل پنج ستاره به سرمایه‌ گذاران خارجی، گفت: جشنواره های ترنم بهار در ایام نوروز ، ترنم دریا در فصل تابستان، برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی ، نمایشگاه های تخصصی در حوزه های مختلف ، برپایی همایش های ملی در مرکز نمایشگاهی و همایش های منطقه ای، برگزاری مسابقات ورزشی حرفه ای و ورزش های همگانی ، اجرای تئاتر خیابانی و نمایش های آئینی، جشنوراه های موسیقی پاپ، اجرای های موسیقی سنتی و فولکلور و برگزاری 120 رویداد ورزشی استانی- ملی- بین المللی از جمله مهمترین این برنامه ها برای ایجاد خاطره های خوب از منطقه آزاد انزلی است. 

وی  تأمین امنیت گردشگران از طریق حضور نیروهای امداد و نجات، ناجیان غریق، هلال احمر و اوراژنس بهمراه نیروی انتظامی و آتش نشانی بخش لاینفک خدمات ارائه شده از سوی این سازمان اعلام کرد و افزود: سازمان منطقه آزاد انزلی از آراستگی و پاکیزگی محیط زیست هم غافل نبوده و در این راستا براي اولين بار در فاز تجارت و گردشگري ، طرح تفکيک زباله از مبداء را با استقرار سطلهاي مدرن تفکيک زباله در هفت مكان پرتردد  اجرايي کرد . 

منطقه آزاد انزلی حلقه تکمیل کننده فرآیند توسعه اقتصادی استان است 

وی یادآور شد: منطقه آزاد انزلی یک حلقه جداگانه از زنجیره اقتصادی استان و کشور نیست بلکه در کنار سایر نهادهای استان حلقه تکمیل کننده فرآیند توسعه اقتصادی استان است که خود را نسبت به پیشرفت همه جانبه استان متعهد می داند. 

نمی توان با اظهار نظرهای خلاف اخلاق واقعیت را وارونه جلوه داد 

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: تمامی اقداماتی که ظرف 6 سال گذشته در این منطقه شکل گرفته در جهت رفاه، آسایش، افزایش اشتغال و کاهش معضلات اجتماعی بوده است و نمی توان با اظهار نظرهای خلاف اخلاق، واقعیت را وارونه جلوه داد. چنانکه نامه نگاری ها و طومارهای تشکر ساکنین و مردم  قدرشناس روستاهای منطقه خطاب به مدیران سازمان، رویکرد توسعه همه‌جانبه منطقه را تایید می کند. 

75 درصد از منابع درآمدی سازمان صرف پروژه ها و طرح های عمرانی شده است 

کاظمیان بابیان اینکه حدود 75 درصد از منابع درآمدی سازمان صرف پروژه ها و طرح های عمرانی شده است، تاکید کرد: مناطق آزاد ریالی از منابع ملی و خزانه دولت بهره نمی گیرند و هیچ ردیف در بودجه سالانه که براساس آن از بودجه عمومی بهره مند شوند ندارند، بنابراین باید به ایجاد منابع درآمدی از محل های قانونی روی بیاورند . 

الزام بکارگیری 50 درصد از بومیان محدوده منطقه توسط فعالین اقتصادی، تجاری، صنعتی و گردشگری 

وی نقش منطقه آزاد انزلی در توسعه اشتغال زایی در روستاها را پررنگ توصیف کرد و گفت: این سازمان گام موثری در حل مشکلات روستا و تحرک بخشیدن به اقتصاد روستا با ایجاد بسترهای لازم در جهت ایجاد اشتغال در شش سال گذشته برداشته است. بطوریکه بر اساس مصوبه هیئت مدیره سازمان، کلیه فعالین اقتصادی، تجاری، صنعتی و گردشگری منطقه ملزم به بکارگیری 50 درصد از بومیان محدوده منطقه شده اند و این فرآیند بطور مستمر از طریق حوزه کار و اشتغال سازمان پایش می شود.

رضایت مندی ایجاد شده بدون دریافت کمک دولتی از مهمترین دستاوردهای این سازمان است 

 

وی در پایان گفت: رضایت مندی ایجاد شده در منطقه بدون دریافت کمک دولتی از مهمترین دستاوردهای این سازمان در یکی از پر مخاطب‌ترین مناطق آزاد کشور است که مدیون تلاش تیم مدیریتی و پرسنل سازمان منطقه ازاد انزلی، خرد جمعی و حمایت مسئولین استانی و کشوری و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی می باشد

گفتنی است منطقه آزاد انزلی با مهیا بودن شرایطی نظیر داشتن بزرگترین بندر ایران در دریای خزر، داشتن آزاد راه قزوین – رشت، فرودگاه بین المللی سردار جنگل، راه آهن در حال احداث قزوین – بندر کاسپین - بندرانزلی - آستارا ، دروازه ورود به بازارهای آسیای میانه و قفقاز و ترانزیت کالای خارجی از این مسیر می تواند اهدافی چون رشد و توسعه اقتصادی ، جذب سرمایه ، تنظیم بازار ، تشویق تولید و صادرات به کشورهای حاشیه دریای خزر و اتحادیه اقتصادی اوراسیا ، ورود فعال در بازارهای منطقه ای و جهانی را دنبال نماید. مردم استان گیلان می گویند : از مدیر جدید منطقه آزاد انزلی انتظار داریم تا همانطور که در طول فعالیت رضا مسرور شاهد موفقیت و توسعه منطقه آزاد انزلی در عرصه عمل و اجرا بودیم،  در جذب سرمایه‌ گذاری‌های خارجی، ارتقای صادرات و عایدات ناشی از مبادلات بین‌المللی، خلق و ارتقای فرصت‌های شغلی، انتقال فناوری و ارتقای مهارت‌های مدیریتی و ...  پیگیر و کارنامه رضا مسرور در این منطقه را به سرانجام برساند.

ارسال شده در یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱:۲۶ قبل از ظهر
کد خبر: 6225220
آخرین خبر ها
گزیده خبرها