ماجرای «بابک زنجانی» چه شد?!
روحانی در جمع مردم یزد:

ماجرای «بابک زنجانی» چه شد?!

اسرار امروزبا سروصدا کردن درباره مقابله با فساد مالی، سر مردم کلاه نمی‌رود/  در این دولت یک ریال یا یک دلار گم نخواهد شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از تابناک ؛ حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، در جریان سفر به استان یزد در جمع مردم این شهر، با تأکید بر لزوم تلاش و فعالیت همه مسئولان در زمینه مبارزه با فساد اظهار کرد: دولت در سه لایحه مهم راههای اساسی مبارزه با فساد را روشن و تاکنون دو لایحه آن را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده است.

وی با تأکید بر این که مهمترین مسأله در مبارزه با فساد شفافیت است، خاطرنشان کرد: همه مردم و مسئولان و همچنین شرکت‌های دولتی و دستگاه‌ها باید کارشان را با شفافیت برای مردم تشریح کنند. همچنین درآمدها و فعالیت‌های شرکت‌ها و کار نهادها باید کاملا روشن و مشخص باشد چه چیزی از بودجه بیت المال مصرف کردند و برای آبادانی کشور چه کاری انجام دادند.

رئیس جمهور در ابتدای این مراسم و در پی دلیل شعار انتقادی برخی حاضران گفت: صدای شما مردم، صدای این چند نفر جوان نیست. شما مردم بزرگ و مهربان در خط انقلاب هستید و اختلاف و فاصله، خواست آمریکاست.

وی اظهار داشت: نگذاریم خواست آمریکا از حنجره عده ای معدود بلند شود؛ هرچند این عده بسیار کم و محدود در کشورند و این گروه کم و کوچک را به وحدت دعوت می‌کنیم.

رئیس جمهوری افزود: لایحه شفافیت یکی از لوایح مهمی است که دولت تقدیم مجلس کرده و امیدواریم نمایندگان مجلس در آینده نزدیک بتوانند این لایحه را تصویب کنند.

 روحانی با اشاره به تقدیم لایحه مبارزه با فساد از سوی دولت به مجلس خاطرنشان کرد: در آینده، لایحه سوم که لایحه تعارض منافع است نیز پس از بررسی در دولت تقدیم مجلس خواهد شد.

وی با تأکید بر این که همه با شفافیت و عزم راسخ با فساد در جامعه مبارزه کنیم، گفت: باید با هر که در کشور دستش آلوده به فساد است برخورد کنیم. ما در زمینه مبارزه با فساد نباید نه جناح و نه حزب را بشناسیم، بلکه همه مردم و جناح‌ها خواستار مبارزه با فساد به صورت شفاف هستند.

رئیس جمهوری اظهار کرد: از قوه قضاییه می‌خواهم حالا که با فسادهای میلیونی و میلیارد تومانی برخورد می‌کند، مبارزه با فساد میلیارد دلاری را نیز برای مردم توضیح دهند. این که هنوز بعد از چند سال برای ما روشن نیست، آقایی که دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار پول این مردم را خورده و او را دستگیر و حکم اعدام برای او صادر کردند و الان نیز این فرد در زندان است، پولی که برده کجا رفته است؟!

وی با طرح پرسش‌هایی از جمله اینکه چه کسانی مسئول هستند و چرا درباره آنهایی که در این پرونده نقش داشته‌اند، برای مردم توضیح داده نمی‌شود، ادامه داد: من از همه مسئولان می‌خواهم این دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار را برای مردم شفاف کنند؛ این پول نفت، خزانه و بیت المال بوده است.

رئیس جمهور با درخواست از همه مسئولین و ارگان‌ها نسبت به رسیدگی به وضعیت دو میلیارد دلار پولی که به گفته وی به حلقوم آمریکا رفت و دولت قبل ده ماه وقت داشت که این پول را از حلقوم آمریکا درآورد، اما دست روی دست گذاشت، گفت: چند سال پیش، شورای عالی امنیت ملی تصویب کرد که قوه قضاییه، باید به سرعت به این پرونده رسیدگی کند و تا امروز خبری نشده است. ما می‌خواهیم پرونده دو میلیارد دلاری برای مردم روشن شود. اگر امروز، روز مبارزه با فساد است، فساد میلیارد دلاری را برای مردم توضیح دهید تا مردم خوشحال شوند و بدانند عزم امروز ما برای مبارزه با فساد جزم است.

روحانی با اشاره به این که باید پرونده 947 میلیون دلاری و وضعیت نهادهایی که بیش از 700 میلیون دلار بدهکاری دارند برای مردم توضیح داده شود، اظهار کرد: وزیر نفت را مسئول می‌کنم که پرونده 700 میلیون دلار پول نفت را برای مردم توضیح دهد و رئیس بانک مرکزی را مسئول می‌کنم که درباره پرونده دو میلیارد دلاری برای مردم تشریح کند. دستگاه‌های نظارتی را مسئول می‌کنم تا درباره پرونده 947 میلیون دلاری به مردم توضیح دهند.

وی ادامه داد: فساد دانه درشتان کجاست؟ چرا به این پول‌ها رسیدگی نمی‌کنند؟ با بردن چند نفر به دادگاه و تبلیغ و سر و صدا کردن سر مردم کلاه نمی‌رود. باید بیان شود در این پرونده‌ها چه کسانی مسئول بوده‌اند؟ قضات و دادستان‌های شریف  نترسند و به این جناح و آن جناح نگاه نکنند. من مورد به مورد در استان‌های مختلف این رقم‌ها را برای مردم اعلام می‌کنم؛ باید توضیح داده شود که این پول‌ها کجا رفته است.

رئیس جمهوری عنوان کرد: عده‌ای از افرادی که کمی بداخلاق هستند، در ماه های گذشته در برخی از روزنامه ها نوشتند که این دولت در سال گذشته (سال 97) با ارز 4 هزار و 200 تومانی 18 میلیارد را بر باد داد. من به رئیس بانک مرکزی دستور دادم تمام پول هایی که سال گذشته در شش ماه اول داده شده به هر نرخی بوده، لیستی اعلام کند و چند روز پیش نامه آن را برای من نوشته و من به بانک مرکزی گفتم آن را منتشر کند که همه آن را ببینند. از این 18 میلیارد پارسال 7.3 میلیارد کالای اساسی وارد شده؛ یعنی کالای اساسی مورد نظر مردم و همچنین کالاهای درمانی و پزشکی که مورد به مورد روشن است.

روحانی ادامه داد: در این دولت یک ریال و یک دلار گم نخواهد شد. آن در دوران دیگر بود که میلیاردها دلار گم شد و پیدا نکردید. بنابراین راه را اشتباه نروید.

وی افزود: مردم یزد شما چند سرمایه بزرگ دارید که خداوند به شما داده و به مردم دیگر هم داده است؛ اما اینجا معروف است. 26 سال است جوانان شما در کنکور رتبه اول شدند. سخت کوشی مردم یزد جزو ذات آنهاست. همه قنات های یزد حکایت از سخت کوشی مردم این شهر دارد. برای این استان، باید دو کار بزرگ انجام شود: اولین اقدام بزرگ، مسأله آب است؛ چه آب صنعتی و کشاورزی چه آب آشامیدنی. من در اینجا اعلام می کنم در شورای عالی آب تصویب کردیم آب آشامیدنی سی سال آینده استان یزد تأمین است.

روحانی در پایان عنوان کرد: سلام می‌کنیم به سیدمحمد خاتمی افتخار ایران و افتخار این دیار یعنی یزد.

ارسال شده در یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۹ بعد از ظهر
کد خبر: 9567435
آخرین خبر ها
گزیده خبرها