بهره برداری از ترانسفورماتور 230/63 كیلو ولت شهدای نفوت صومعه سرا
مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان:

بهره برداری از ترانسفورماتور 230/63 كیلو ولت شهدای نفوت صومعه سرا

اسرار امروزعملیات اجرایی فاز اول پروژه توسعه پست 230/63 کیلوولت شهدای نفوت صومعه سرا به اتمام رسید.

عظیم بلبل آبادی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: فاز اول پروژه افزایش ظرفیت پست شهدای نفوت صومعه سرا که در راستای شناسایی، امکان‌سنجی و ارائه الگو به ‌منظور جابجایی تجهیزات در جهت بهره‌وری اقتصادی  و با هدف افزایش ظرفیت، بالابردن ضریب اطمینان و پایداری شبکه و اصلاح افت ولتاژ اجرا شده بود به اتمام  رسید و مورد بهره برداری قرار گرفت و هم اکنون بارگیری ازترانسفورماتورها در حال انجام می-باشد.

به گزارش پایکاه اطلاع رسانی اسرار امروز، مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان افزود: در اجرای فاز اول این پروژه، یک دستگاه ترانس 160 مگاولت آمپری جایگزین ترانس 125 مگاولت آمپری و دو دستگاه ترانسفورماتور کمپکت جایگزین ترانسفورماتورهای کمپکت موجود شد.

وی افزود: با اجرای فاز اول، 35 مگاولت آمپر به ظرفیت پست230/63 کیلوولت شهدای نفوت صومعه سرا افزوده شد.

بلبل آبادی گفت: عملیات اجرای فاز دوم پروژه افزایش ظرفیت پست شهدای نفوت صومعه سرا که در آن  یک دستگاه ترانس 160 مگاولت آمپری جایگزین ترانس 125 مگاولت آمپری خواهد شد به زودی آغاز خواهد شد. به عبارتی با اجرای فاز دوم، ظرفیت این پست از 250 مگاولت آمپر به 320 مگاولت آمپر افزایش داده خواهد شد و در مجموع 70 مگاولت آمپر به ظرفیت پست230/63 کیلوولت شهدای نفوت صومعه سرا افزوده خواهد شد.

گفتنی است که پست230/63 کیلوولت شهدای نفوت صومعه سرا تغذیه پست های 63 کیلوولت؛ صومعه سرا، شهید قلی پور رشت، فومن، شفت، ماسال، طالقانی رشت و جنوب رشت و تامین برق مطمئن و پایدار قسمت هایی از شهر صومعه سرا را بر عهده دارد و تغذیه این پست از طریق خطوط 230 کیلوولت نیروگاه های سیکل ترکیبی گیلان و پره سر انجام می شود.

ارسال شده در شنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۹:۲۸ بعد از ظهر
کد خبر: 6520109
آخرین خبر ها
گزیده خبرها