مشکلات پسماند سروان را حل می‌کنم/ تا 50 روز دیگر تصفیه شیرابه‌های سراوان آغاز می‌شود
شهردار رشت :

مشکلات پسماند سروان را حل می‌کنم/ تا 50 روز دیگر تصفیه شیرابه‌های سراوان آغاز می‌شود

اسرار امروزشهردار رشت گفت: 40 برنامه بلند را برای شهر رشت تدوین کرده‌ایم که اگر هر 4-5 برنامه را طی یک سال اجرا کنیم طی 4 سال آینده عقب‌ماندگی‌های شهر جبران می‌شود و اگر شهرداری درست عمل کند مردم به ما اطمینان می‌کنند و پول هم پرداخت می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، ناصر حاج محمدی شهردار رشت با تأکید بر اینکه  شهر خلاق زیرساخت خلاق می‌خواهد ، خاطرنشان کرد: برازنده این شهر نیست که رودخانه‌های آن اینگونه باشند و زباله‌ها در سراوان رها شوند.

وی افزود: 40 برنامه بلند را برای شهر رشت تدوین کرده‌ایم که اگر هر 4-5 برنامه را طی یک سال اجرا کنیم طی 4 سال آینده عقب‌ماندگی‌های شهر جبران می‌شود و اگر شهرداری درست عمل کند مردم به ما اطمینان می‌کنند و پول هم پرداخت می‌کنند .

وی بابیان اینکه پروژه گیل لند با بالغ‌بر یکهزار میلیارد تومان سرمایه ‌گذاری در رشت اجرا خواهد شد و هم‌ اکنون در دست تهیه و نقشه‌ریزی است، گفت: بالاخره از یک نقطه‌ای باید شروع کرد و با سرمایه‌گذاری خرد و کوچک نمی‌توانیم توسعه شهر را به اجرا دربیاوریم. 

وی با انتقاد از اینکه در طرح جامعی که در شهر رشت تصویب ‌شده است ساختمان‌های مناطق شهر رشت را 4 طبقه دیده‌اند، گفت: این عجیب است در شهری که تاکنون در منطقه‌ای ساختمان 6 طبقه از 5 -6 سال پیش وجود داشته است،طرح ساخت ساختمان تا 4 طبقه تصویب شود.

شهردار رشت همچنین با انتقاد از مباحثی که در خصوص سست بودن زمین رشت برای ساخت‌وساز مطرح می‌شود و بیان اینکه با کمک علم مهندسی در کشورهای مختلف دنیا اتوبان‌هایی در زیر اقیانوس و یا رودخانه ساخته‌اند، گفت: اعلام کردیم که منطقه 5 شهر رشت باید منطقه‌ای باشد که ساختمان‌ها ی رفیع در آن احداث شود، زیرا زمین کافی برای توسعه شهر در افق را نداریم و باید  فرزندان و آیندگان ما جایی برای زندگی باشند.

حاج محمدی بابیان اینکه روی پسماند سروان تمرکز کرده‌ام و مطمئن باشید مشکلات را حل می‌کنم، خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی که کردیم و با تدبیری که رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان و آقای استاندار و همچنین آقای نوبخت کرده‌اند، برای اولین بار اعتبارات بسیار بی‌نظیری تدوین‌شده و برای این امر در اختیار ما قرار می‌گیرد.

شهردار رشت بابیان اینکه با پیگیری‌های بسیار بحث زباله‌سوز را پیگیری کردیم و به‌زودی روند احداث آن آغاز می‌شود، گفت: با موافقت نوبخت ظرفیت اسمی کارخانه کمپوست رشت از 500 تن به یکهزار تن افزایش پیدا خواهد کرد.

حاج محمدی همچنین خاطرنشان کرد:تا 50 روز دیگر تصفیه شیرابه‌های سراوان آغاز می‌شود و منشأ اصلی آلودگی رودخانه زرجوب دیگر آلوده‌کننده نخواهد بود.

ارسال شده در یکشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۹:۱۲ بعد از ظهر
کد خبر: 4160942
آخرین خبر ها
گزیده خبرها