دستگاه‌های خدمات رسان شرایط را برای متصرفان راحت می‌کنند؟!
دادستان کل کشور در مراسم معارفه دادستان عمومی و انقلاب استان گیلان:

دستگاه‌های خدمات رسان شرایط را برای متصرفان راحت می‌کنند؟!

اسرار امروزدادستان کل کشور در رشت گفت: نباید در مواجه با مردم آن‌ها را رنجاند بلکه باید با صبر و شکیبایی با مردم برخورد کرد و اگر قضات و دست‌اندرکاران آن، نمی‌توانند سعه صدر داشته باشند نبا ید از ابتدا مسؤولیت بپذیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد جعفر منتظری در مراسم معارفه دادستان عمومی و انقلاب استان گیلان در سالن همایش امام خمینی (ره) دادگستری کل این استان ، جایگاه دادستان را در دستگاه قضا خطیر و بسیار گسترده دانست و گفت: دادستان در جایگاه همتراز با رئیس‌ کل و در شرح وظایف بسیار گسترده و خطیر است و انتظار می ‌رود دادستان جدید در گیلان با برنامه ‌ریزی بتواند برنامه‌های خود را با یک روش با چشم‌ انداز مطلوب آغاز کند.

وی با تأکید بر لزوم مردم‌داری و تکریم ارباب‌رجوع از سوی دادستان‌ها، تصریح کرد: نباید در مواجه با مردم آن‌ها را رنجاند بلکه باید با صبر و شکیبایی با مردم برخورد کرد و اگر قضات و دست‌اندرکاران آن، نمی‌توانند سعه صدر داشته باشند نبا ید از ابتدا مسؤولیت بپذیرند.

دادستان کل کشور با بیان اینکه در دهه‌های پیشین به‌صورت کامل بر حقوق عامه توجه نشده، افزود: رهبر معظم انقلاب در خصوص احیا حقوق عامه طی سال‌های اخیر ریل‌گذاری خوبی داشتند و خدمتی که یک دادستان می‌تواند به مردم داشته باشد حفظ و احیا حقوق عامه است.

منتظری با اشاره به بازدید خود از تالاب بندرانزلی خطاب به استاندار و سایر مسؤولین گفت: استاندار به‌عنوان‌ نماینده عالی دولت، دستگاه‌های اطلاعاتی و دادستان انزلی موظف است از این‌ تالاب صیانت کند.

وی با اشاره به تصرفات صورت گرفته در تالاب انزلی بیان کرد: دستگاه‌های خدمات رسان همچون برق چگونه به فردی که به حریم تالاب تجاوز کرده برق‌رسانی می‌کند و شرایط را برای دیگران راحت می‌کند؟!

دادستان کل کشور با بیان اینکه مشاهدات عینی نشان می‌دهد که متصرف بنای خود را بر آب بنا کرده، افزود: برخی‌ها طی چند سال موفق به احداث بناشده‌اند درحالی‌که سند مالکیت ندارند.

منتظری با ابراز تأسف از اجرای طرح بایوجمی از سوی محیط‌زیست خاطرنشان کرد: متأسفانه سازمان محیط ‌زیست که خود تأمین‌ کننده و حافظ محیط ‌زیست است بدون در نظر گرفتن مخاطرات زیست‌ محیطی در حال اجرای این طرح در سطح تالاب است.

وی با بیان اینکه تا زمانی که تمام دستگاه‌های ذی‌صلاح موافقت نکنند با اجرای طرح بایوجمی مخالفت می‌شود، افزود: اجازه نخواهیم داد اجرای طرحی که احتمال خطر آن زیاد است و مراکز رسمی و تخصصی آن را رد کرده‌اند در سطح تالاب اجرایی شود.

رئیس‌کل دادگستری استان گیلان نیز در این مراسم با اشاره به دلایل انتخاب فلاح میری، به‌عنوان دادستان مرکز گیلان اظهار کرد: به فرموده امام علی علیه‌السلام خطاب به مالک اشتر در نهج‌البلاغه کسی باید به‌ عنوان قاضی انتخاب شود که مجموعه فضایل را داشته باشد.

حجت‌الاسلام خلیلی، شاخص صبوری و پر تحمل بودن فلاح میری را از مهم‌ترین دلایل انتصاب وی به سمت دادستانی اشاره کرد و افزود: در اسلام‌ و قرآن از صبر و تحمل به‌ عنوان یک واجب تأکید شده و بین اطاعت و صبر یک وابستگی وجود دارد.

وی با اشاره به اشراف کلی دادستان جدید به مجموعه دستگاه قضا و استان گفت: فلاح میری هم مجموعه، هم استان و هم فعل ‌وانفعالات مربوط به دادگستری را می‌شناسد و ظرفیت کافی برای تحمل فشارها را دارد و می‌تواند شتاب‌زده عمل نکند.

در این مراسم که با حضور استاندار و نماینده ولی فقیه در استان گیلان برگزار شد سید مهدی فلاح میری به‌ عنوان دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان جایگزین حجت‌الاسلام مصطفوی نیا شد.

ارسال شده در چهارشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۲۰ بعد از ظهر
کد خبر: 7768508
آخرین خبر ها
گزیده خبرها