تراز منفی دانشگاه بالغ بر ۳۰۰میلیارد تومان است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

تراز منفی دانشگاه بالغ بر ۳۰۰میلیارد تومان است

اسرار امروزدانشگاه با بدهکاری ۶۵۰ میلیاردی مواجه است/ اگر تمامی مطالبات دانشگاه از سوی سازمان های بیمه گر پرداخت شود تا با آن بدهی های خود را بپردازیم، باز هم بالغ بر ۳۰۰ میلیارد بدهی خواهیم داشت/ تنها دانشگاهی هستیم که نتوانسته ایم طرح تحول سلامت شهری را در استان راه اندازی کنیم/  وضعیت دانشگاه علوم پزشکی گیلان از لحاظ توسعه زیرساخت ها، گسترش فضاهای آموزشی و درمانی، تامین تجهیزات تشخیصی، تکمیل سایت دانشگاه و... در وضعیت بدی قرار دارد

ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج جامعه پزشکی گیلان با قدردانی از زحمات بسیجیان گفت: امروز دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با قدمت بالای سی ساله خود از کمبود بسیاری از امکانات اولیه زیرساختی برای ارایه خدمات بهداشتی درمانی رنج می برد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از ایسنا، وی تصریح کرد: این کاستی ها که به نوعی همه ما در ایجاد آنها دخیل هستیم، یک روزه به وجود نیامده، بلکه میراث سال های متمادی بوده و هر روز نیز بر آن افزوده شده است.

سالاری با بیان اینکه دانشگاه با بدهکاری ۶۵۰ میلیاردی مواجه است، افزود: اگر تمامی مطالبات دانشگاه از سوی سازمان های بیمه گر پرداخت شود تا با آن بدهی های خود را بپردازیم، باز هم بالغ بر ۳۰۰ میلیارد بدهی خواهیم داشت که ما به ازای آن چیزی وجود ندارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان  یاداور شد: اگر با همین وضعیت، پیش برویم و فکری برای اصلاح فرایندها صورت نگیرد، قطعاً ۳۰۰ میلیارد دیگر نیز بر بدهی های دانشگاه افزوده خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: برای برون رفت از این وضعیت نامطلوب، نیاز به خود گذشتگی و ایثار در تمامی بدنه دانشگاه است تا با همدلی و تعامل بیش از پیش برای بهبود وضعیت تلاش کنیم.

وی، خاطرنشان کرد: اگر چه تحریم های ناجوانمردانه و شرایط اقتصادی موجود، وضعیت دانشگاه های علوم پزشکی را تحت الشعاع خود قرار داده است، اما وضعیت دانشگاه علوم پزشکی گیلان از لحاظ توسعه زیرساخت ها، گسترش فضاهای آموزشی و درمانی، تامین تجهیزات تشخیصی، تکمیل سایت دانشگاه و... در وضعیت بدی قرار دارد.

سالاری گفت: گیلان تنها استانی است که نتوانسته از ظرفیت طرح تحول سلامت برای بهبود وضعیت زیر ساخت های خود استفاده کند، در حالی که بسیاری از دانشگاه هایی که سال ها بعد از علوم پزشکی گیلان تشکیل شده اند، امروز از نظر بهبود زیر ساخت ها، وضعیت مطلوبتری از گیلان دارند.

وی با بیان اینکه، تنها دانشگاهی هستیم که نتوانسته ایم طرح تحول سلامت شهری را در استان راه اندازی کنیم، یادآور شد: برای اینکه پزشکان و کادر درمانی بتوانند خدمات مناسب ارایه کنند، نیاز به زیر ساخت و امکانات مناسب دارند در حالی که امروز بسیاری از مراکز آموزشی درمانی گیلان، فرسوده و از حداقل های امکانات تشخیصی و آزمایشگاهی از جمله سی تی اسکن و MRI بی بهره اند.

ارسال شده در پنجشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹ قبل از ظهر
کد خبر: 8925583
آخرین خبر ها
گزیده خبرها