صادرات بیش از 25 میلیون دلار کالا منطقه آزاد انزلی / سومین شهرک ‌صنعتی احداث می شود
مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه آزاد انزلی خبر داد:

صادرات بیش از 25 میلیون دلار کالا منطقه آزاد انزلی / سومین شهرک ‌صنعتی احداث می شود

اسرار امروزمهدی کاظمیان دلایل استمرار روند مثبت در شاخص‌های اقتصادی از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی را برشمرد و ابراز داشت: فعال کردن 65 واحد تولیدی راکد در سطح منطقه، ایجاد مسیرهای ترانزیتی بین‌المللی با محوریت این منطقه و اجرای تمامی مزایا و معافیت‌های قانونی و بهره‌برداری از زیرساخت‌های مهمی مانند مجتمع بندری کاسپین از علل رشد شاخص‌های اقتصادی منطقه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، مهدی کاظمیان با اشاره به صادرات 25 میلیون و 130 هزار دلاری واحدهای تولیدی صنعتی فعال در منطقه آزاد انزلی، گفت: واحدهای تولیدی صنعتی فعال در منطقه آزاد انزلی در 9 ماهه سالجاری بیش از 25 میلیون دلار محصولات خود را به کشورهایی نظیر عراق، ترکمنستان، هنگ کنگ، افغانستان، هندوستان، روسیه و جمهوری آذربایجان صادر کردند.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه آزاد انزلی در ادامه اظهار داشت: این محصولات شامل پوشاک، مکمل‌های خوراکی دام، محصولات فلزی، دستگاه دیاگ خودرو ، صنایع غذایی و سلولزی بودند.

وی به صادرات 113.5 میلیون دلاری این منطقه به کشورهای حاشیه دریای خزر، حوزه خلیج فارس، ترکیه، عراق، چین، هند، ایتالیا و کانادا و کره جنوبی نیز اشاره کرد و گفت: محصولات صادر شده به این کشورها شامل قطعات خودرو، محصولات کشاورزی، لوازم آرایشی و بهداشتی، انواع روغن، مصالح ساختمانی خشکبار و محصولات غذایی هستند.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی در 9 ماهه امسال بالغ بر 127.6 میلیون دلار از کالاهای تولیدی خود را به بازارهای مصرفی داخل کشور نیز صادر کرد، افزود: محصولات صادر شده از منطقه آزاد انزلی به بازارهای داخلی شامل صنایع غذایی، صنایع شیمیایی، صنایع بسته‌بندی، پلاستیک، لوازم آرایشی و بهداشتی، نساجی و پوشاک، صنایع سلولزی و محصولات کشاورزی هستند.

کاظمیان با اشاره به اینکه حدود 120 واحد تولیدی صنعتی در محدوده منطقه آزاد انزلی مشغول به فعالیت هستند از احداث سومین شهرک ‌صنعتی در آینده خبر داد و بیان کرد: منطقه آزاد انزلی با اجرای دستورالعمل‌های اقتصاد مقاومتی و وظایف اصلی این منطقه در قبال اقتصاد ملی توانست در شاخص‌های اقتصادی به ‌ویژه در بخش صادرات عملکرد مثبتی داشته باشد.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه آزاد انزلی این سازمان را یکی از قطب‌های اصلی حمایت‌کننده از شرکت‌های دانش بنیان معرفی کرد و عنوان داشت: در سال رونق تولید، کارگروه توسعه صادرات با حضور مدیران بخش‌های دولتی و خصوصی و با هدف تسهیل روندهای حمایتی از صادرکنندگان تشکیل شد و حمایت‌های مختلفی از شرکت‌های دانش بنیان و فناور انجام  گردید.

وی دلایل استمرار روند مثبت در شاخص‌های اقتصادی از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی را برشمرد و ابراز داشت: فعال کردن 65 واحد تولیدی راکد در سطح منطقه، ایجاد مسیرهای ترانزیتی بین‌المللی با محوریت این منطقه و اجرای تمامی مزایا و معافیت‌های قانونی و بهره‌برداری از زیرساخت‌های مهمی مانند مجتمع بندری کاسپین از علل رشد شاخص‌های اقتصادی منطقه است.

ارسال شده در چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۸:۵۷ بعد از ظهر
کد خبر: 6800750
آخرین خبر ها
گزیده خبرها