مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم

مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم

اسرار امروز/ علی کشت پرور بین کلایه. بارش برف نه چندان سنگین به شب نرسیده ، آب و برق بسیاری از مناطق قطع ، بسیاری از راههای اصلی و معابر شهری بسته و هزاران دستگاه خودرو و مسافر در مسیرهای منتهی به استان بویژه در مسیرامامزاده هاشم به رشت زمین گیر و مسدود شد؟!!

مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم " این نمونه ای از شعار شرکت کنندگان مردم شهر رشت در راهپیمایی یوم الله بیست دوم بهمن ماه در میدان شهدای ذهاب این کلانشهر بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، مردمی که در یک روز برفی ، علیرغم اینکه کلیه راههای منتهی به مرکز تجمع راهپیمایان به دلیل بارش نه چندان سنگین برف و بی تدبیری مدیریت بحران استان بسته بود با پای پیاده و مشقت فراوان خود را به میدان شهدای ذهاب رساندند تا چهل و یکمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی بدارند.

از 10 روز قبل هواشناسی ، بارش برف در گیلان به ویژه در جلگه را پیش بینی کرد وحتی در بعضی از کانالهای تخصصی فضای مجازی حتی میزان و حجم بارش در جلگه نیز ( بین 50 تا 70 سانتیمتر ) پیش بینی شد تا همچون گذشته بهانه ای برای غافلگیری مدیریت بحران استان باقی نماند.

مدیریت بحران استان در روزهای قبل از بارش برف ، جلسات متعددی را برگزار کرده و راههای مقابله با بحران را بارها بررسی و در اطلاعیه ها و مصاحبه های مختلف، آمادگی کامل خود را جهت مقابله با آن اعلام نمود.

از اوایل صیح دوشنبه 21 بهمن ماه بارش برف در رشت آغاز گردید. بارش برف نه چندان سنگین به شب نرسیده ، آب و برق بسیاری از مناطق قطع ، بسیاری از راههای اصلی و معابر شهری بسته و هزاران دستگاه خودرو و مسافر در مسیرهای منتهی به استان بویژه در مسیرامامزاده هاشم به رشت زمین گیر و مسدود شد؟!!

علیرغم تاکید مکرر مسئولان در استان گیلان مبنی بر آمادگی صد در صد نیروی انسانی و ماشین آلات، صبح روز دوشنبه خبری از ماشین آلات خدمات عمومی در بسیاری از مناطق و خیابانها نبود و مردم با سابقه ذهنی که در موارد مشابه از مسئولین استان داشتند آستین همت را بالازدند و به یاری یکدیگر شتافتند چون امیدی به کمک  نهادهای خدمات رسان ندارند.

در برف سنگین سال 86 که بارش برف اخیر به هیچ وجه قابل قیاس با آن نیست ، مردم سختی های کمتری را متحمل شدند چرا که مدیریت مردمی وکاربلد وقت استان ، خودش شخصا بصورت میدانی پای کار آمد و بحران را به درستی مدیریت کرد. بطوری که علیرغم گذشت بیش از یک دهه از آن بحران ، مردم گیلان به ویژه شهروندان رشتی به نیکی از آن مدیریت فقید در مهار ومدیریت بحران یاد می کنند.

در سال 86 علیرغم سنگین بودن بارش برف ، اولین و مهمترین اولویت مدیریت بحران ، بازگشایی راهها و معابر استان بود، چرا که در صورت باز بودن راهها و معابر استان است که دستگاههای خدمات رسان مثل آب ، برق و گاز می توانند به راحتی خدمات رسانی و خرابی های ناشی از بارش برف را ترمیم نمایند. اما متاسفانه در بارش برف اخیر که درسطح رشت از 70 سانتیمتر فراتر نرفت این مهم یعنی اولویت بازگشایی راهها ، خیابانها و معابر استان مورد توجه قرار نگرفت بطوری که تا صبح چهارشنبه همچنان بسیاری از خیابانها ، معابر و کوچه های شهر مسدود بوده و مردم خودشان دست به کار شده و نسبت به بازگشایی آنها اقدام نمودند.

بی تردیدبارش برف یک نعمت بزرگ الهی است که علاوه بر تامین منابع آب مورد نیاز هر منطقه و نیز ایجاد نشاط و شادابی و هوای پاک ، می تواند خاطرات شیرین و لذت بخشی را برای شهروندان رقم زند به شرطی که با مدیریت صحیح و کارآمد ، تبدیل به بحران و خاطره تلخ در اذهان برای مردم نگردد.

ارسال شده در چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۵:۴۵ بعد از ظهر
کد خبر: 7329847
آخرین خبر ها
گزیده خبرها