سکوت مرگبار نمایندگان مجلس مردم را به ستوه آورده است
گیلان همچنان محروم ومنتظر کیت تشخیص کرونا

سکوت مرگبار نمایندگان مجلس مردم را به ستوه آورده است

اختصاصی/ اسرار امروز/ ریحانه خوشحال. چیزی که ذهن مردم را به خود مشغول کرده اینست چرا گیلان با داشتن چندین بیمار کرونایی همچنان از داشتن کیت تشخیص ویروس کرونا محروم است ؟  این همه احتکار آزاد شده کجاست ؟ این همه ماسک و ژل تولید شده چه شد ؟ چرا همچنان داروخانه ها می گویند نداریم؟  چرا همچنان مردم، دربه در دنبال پیدا کردن این تجهیزات هستند؟؟؟!!

چرا گیلان با داشتن چندین بیمار کرونایی همچنان از داشتن کیت تشخیص ویروس کرونا محروم است ؟از داشتن ماسک و ژل ضد عفونی کننده ، الکل و... محروم است هر روز شاهد گرفتن افراد سودجویی که در این شرایط بحرانی دست به احتکار زده و با جان هموطنان خود رزق و روز ی حرامی را بر سر سفره خانواده  میبرند هستیم و از آن طرف هوشیاری مسئولینی که با درایت خود این افراد سود جو را پیدا کرده  و میلیونها لوازم بهداشتی و ضدعفونی کننده را از این احتکار کثیف آزاد می کنند و از سویی دیگر شرکتهایی که دست به تولید انبوه زدند تا نیاز مردم رفع شود.

اما چیزی که ذهن مردم را به خود مشغول کرده اینست که این همه احتکار آزاد شده کجاست ؟ این همه ماسک و ژل تولید شده چه شد ؟ چرا همچنان داروخانه ها می گویند نداریم ؟چرا همچنان مردم، دربه در دنبال پیدا کردن این لوازم  هستند؟؟؟!!

در حال حاضر دهها تن از مردم فرهیخته گیلانی که مشکوک به ویروس کرونا هستند ، چندین روز است که منتظر جواب آزمایشات خود میباشند اما متاسفانه به دلیل نبود کیت تشخیصی در گیلان مردم این استان همچنان بلاتکلیف و در استرس و نگرانی بسرمی برند.

در شرایطی که حتی ثانیه ها برای مردم ما مهم و حیاتیست باید به دلیل نبود امکانات، روزها و هفته ها در انتظار حتی جواب آزمایش بمانند تا آزمایشاتی که برای تهران فرستاده شده آماده و به سوی گیلان بازگردد حال با این تراکم و ازدحام بیماری کی نوبت مردم گیلان میرسد و چقدر دیگر باید منتظر بمانیم خدا میداند.

سکوت نمایندگان مجلس که تا دیروز صدای وعده هایشان گوش فلک را کر میکرد امروز در این برهه حساس مردم را برآشفته  کرده است.

کو آن شعارهای همراهی ؟ کجاست آن صدای رسا که الان مردم به آن احتیاج دارند؟ چرا نمایندگان گیلان در سکوتی مرگبار سرنوشت مردم را به نابودی می کشانند.

این ازآداب حق شناسی بدور است نمایندگانی که تا دیروز نیازمند آرای همین مردم بودند و اکنون که بار دیگر مردم به شما اعتماد کردند و رای دادند باید خود را نشان بدهید و از دین مردمی که همیشه همراهتان بوده اند درآیید.

چرا تلاشی برای رسیدن امکانات به این استان از شما دیده نمی شود مانده اید نیمی از مردم جان ببازند بعد حرکتی از خود نشان دهید؟

آقایان مسئول ؛ اگرآمار ابتلا  به کووید 19 یا کرونا ویروس پایین است  ، جای خوشحالی ندارد زیرا پایین بودن این آمار به دلیل نبود کیت تشخیص ویروس کرونا است وگرنه آمار خیلی بیشتر از این چیزی است که اعلام می شود.

بگذارید کیتهای تشخیصی برسند، آزمایشها گرفته شود، آنگاه ببینید چه تعداد عظیمی مبتلا شده اند بسیاری از مبتلا شده ها را نمیتوانیم اعلام کنیم چون وسیله ای برای تشخیص و تایید بیماریشان نداریم .درست است که باید آرامش را حفظ کنیم اما نباید ابعاد بحران را بگونه ای جلوه دهیم  که گویی اتفاقی نیفتاده است

طی تماسی با سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان جویای زمان رسیدن کیت تشخصی شدیم که گفت: قرار است یک تیم برای آموزش استفاده از کیت بروند، آموزش ببینند و بعد با تجهیزات برگردند .

حال سوال مردم اینست چقدر دیگر از مردم باید مبتلا شوند تا تیم شما مراحل آموزش شان تمام و با تجهیزات برگردند ؟

آیا زمانی که برای این کارها در حال از دست رفتن است همان گلدن تایم یا زمان طلایی نیست؟ چرا زودتر از اینها به فکر راه چاره نبودید؟ چرا آن هنگام که چینی ها را برای مسابقات فجر به گیلان آوردید پیش بینی نکردید که شاید یک درصد این اتفاق بیفتد ؟  تا به اندازه همان یک درصد، در صدد فراهم آوردن امکانات می بودید!

رئیس دانشگاه علوم پزشگی گیلان در مصاحبه خود با اصحاب رسانه گفت: ما فکر نمیکردیم ویروس کرونا به گیلان بیاید!!! جناب سالاری ؛ مردم گیلان می گویند چگونه وقتی چینی ها به قلب گیلان آمدند شما حتی فکرش را نکردید ؟  شما به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان حتی انتظار هم نداشتید وحتی پیش بینی هم نکردید؟ جای بسی تعجب و تاسف است!! مگر میشود کسی با چنین مسئولیتی پیش بینی چنین روزی را نکرده باشد؟؟؟

 دکترمحمد رضا سهرابی مدیر گروه پزشکی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در یک برنامه زنده در رسانه  ملی گفت : آمار ما به دلیل نبود کیت پایین است وگرنه آمار خیلی بالاتر از این چیزیست که  اعلام می شود و من از روی مرگ و میرهایی که تازه ثبت شده این را اعلام میکنم.

وی ادامه داد: چون در حال حاضر کیت و نظام ثبت برای این بیماری داریم آمارهای ما در روزهای آینده روشنتر می شود.

دکتر سهرابی از مردم  خواهش کرد  که خودشان را قرنطینه کنند .هر چند وزارت بهداشت اعتقادی به قرنطینه نداشته باشد خودشان رعایت کنند چون سلامتی خودشان است و با این دید سلامت خود و جامعه را در نظربگیرند تا از این مرحله عبور کنیم.

 

 

 

 

 

ارسال شده در پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱:۴۷ بعد از ظهر
کد خبر: 9327962
آخرین خبر ها
گزیده خبرها