آیا خون نمایندگان مجلس رنگین تر از بقیه مردم کشور است؟!

آیا خون نمایندگان مجلس رنگین تر از بقیه مردم کشور است؟!

اختصاصی/ حسن سامری/ اسرار امروزچه تفاوتی بین نمایندگان مجلس و کارمندان و کارگران وجود دارد که فقط نمایندگان مجلس باید تعطیل شوند؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، بحران کرونا در ایران پیامدهای متفاوتی از مرگ و بستری شدن مبتلایان تا کمبود و نایاب شدن مواد بهداشتی داشته است. مردم کشور اکنون می گویند کرونا آه و دم است... می آید و می‌برد و تمام. قربانی را بازی نمی دهد .

متاسفانه از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور چین ، مسئولین کشور علیرغم اینکه بارها ورود این میهمان ناخوانده به کشور را اجتناب ناپذیر اعلام کرده بودند و در شرایطی که براي حساس بودن بر سلامت تمام اقشار جامعه، توقع بیشتری بود به نظر می رسد  دولت موضوع را آن طور که باید جدی نگرفت و به فکر تهیه یا تولید به موقع کیت تشخیص و یا لوازم بهداشتی مناسب و کافی نبود!؟ حتی از رسانه ها برای آگاهی و اطلاع رسانی در خصوص پیشگیری و مقابله با کرونا هم به درستی استفاده نکردند و غافلگیر کرونا شدند. سردرگمی که در ابتدا منطقی پشت آن نبود.

خیلی از افکار عمومی در فضای مجازی و در اظهارات گوناگون تاکید داشتند که اگر از نحوه مقابله با کرونا از دو ماه پیش آگاه بودند شاید امروز شاهد از دست دادن خیلی از مردم عزیزمان نبودیم.

هر چند شیوع ویروس کرونا در کشور مسئولان را به فکر ایجاد راه حل مقابله با گسترش این بیماری انداخته است اما نکته جالب، اعلام رییس جمهور در خصوص وضعیت عادی از روز شنبه دهم اسفند در کشور است. کشوری که اعلام کرد مدارس کشور تا روز دوشنبه 12 اسفند تعطیل است، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تعطیل شد، ساعات کاری ادارات کوتاه شد، سینماها تعطیل شد، نماز جمعه برگزار نشد و ...

افکار عمومی حالا مدعی هستند که ادعای جناب رییس جمهور بگونه ای بوده که هیچ اتفاقی در کشور رخ نداده است و قرار است میهمان ناخوانده روز جمعه کشور را ترک می کند!

مردم فهیمی که برای تهیه ماسک، الکل و یا مواد ضدعفونی کننده با یک کوزه آب و تکه ای نان در داروخانه ها سرگردان هستند و اگر هم موجود بود به قیمتی چندین برابر خریداری کردند در شرایطی که پس از شیوع ویروس کرونا در کشور، مسئولان وزارت بهداشت و درمان اقدام به توزیع کیف بهداشتی حاوی ماسک ، دستکش، ژل ضدعفونی و الکل بطور رایگان بین نمایندگان مجلس نمود و بنا به اخبارهایی که در فضای مجازی پخش شد نسبت به تست کرونا نمایندگان نیز اقدام کرد. آیا خون نمایندگان مجلس رنگین تر از بقیه مردم کشور است؟!

آنچه این روزها باعث نگرانی و سوال در افکار عمومی است مقاومت دولت در برابر تعطیلی کارمندان و کارگران است. با وجود هشدارهای جدی مسئولان درباره شیوع ویروس کرونا و اقدامات مراقبتی ، هنوز تصمیمی درخصوص تعطیلی کارمندان و کارگران و ... اتخاذ نشده است؟! با توجه به اعلام وزیر بهداشت در خصوص پیک اصلی کرونا در هفته آینده و حضور خیل عظیمی از کارمندان و کارگران در یک فضای بسته و مراجعه عمومی برای دریافت خدمات ، شرایطی مطلوب برای انتقال ویروس فراهم می‌شود اما فعلا تصمیمی برای تعطیلی ادارات و شرکتها و سازمانها و ... اتخاذ نشده است!؟

نکته قابل توجه و تامل ، استثنایی است که برای نمایندگان مجلس قائل شده اند! تعطیلی مجلس در شرایط فعلی سوالاتی زیادی در اذهان عمومی ایجاد نموده است . تا همین چندی پیش برخی مسئولان معتقد بودند که کرونا، ویروس خطرناکی نیست. اگر توطئه دشمن تعطیلی کشور بود چرا فقط مجلس تعطیل شد؟ آیا کار نمایندگان را آن هم در زمان بررسی بودجه 99، غیر ضرور تشخیص دادند؟ آیا امکانات بهداشتی در مجلس وجود ندارد و نمایندگان مجلس همانند بقیه مردم به دنبال لوازم بهداشتی و نتیجه آزمایش و تست کرونا هستند؟ چه تفاوتی بین نمایندگان مجلس و کارمندان و کارگران وجود دارد که فقط نمایندگان مجلس باید تعطیل شوند؟ آیا ویروس کرونا خطری برای کارگران و کارمندان ندارد یا اینکه خون مسئولان رنگین تر است؟

آقای رییس جمهور، شیوع ویروس کرونا در کشور یک مسئله جدی است و نباید در این خصوص به خاطر برخی منافع ، جان مردم را به خطر انداخت. در چنين شرايطي به نظر مي رسد دولت بايد تصميمات شجاعانه تری در مورد توجه به سلامت شهروندان در برابر ویروس کرونا اتخاذ كرده تا بيش از اين ، سلامت شهروندان با تهديد مواجه نشود.

ارسال شده در شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱:۱۴ قبل از ظهر
کد خبر: 5321814
آخرین خبر ها
گزیده خبرها