کرونا شهرهای گیلان رایڪی پس از دیگری فتح می‌ڪند/ نابودی آن عزم ملی می خواهد
جناب آقای استاندار، نمایندگان محترم؛

کرونا شهرهای گیلان رایڪی پس از دیگری فتح می‌ڪند/ نابودی آن عزم ملی می خواهد

اسرار امروزآقای استاندار؛ بپذیرید ڪه امڪانات پزشڪی و خدماتی استان در مقابل حجم گسترده این بیماری خطرناڪ ناڪافی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، حسین داداشی فعال اجتماعی در یادداشتی نوشت: در ابتدا لازم می دانم از تلاش های شما و سایر مسوولان استان و عوامل پشتیبان ڪننده بویژه ڪادر درمانی، پزشڪی بیمارستان های دولتی و خصوصی در پیشگیری و درمان ڪرونا ویروس و آنفولانزای شدید ڪه در استان شیوع پیدا ڪرده، قدردانی نموده،خسته نباشید بگویم و آرزوی توفیق روزافزون داشته باشم.

اما نڪته ای ڪه به نظر رسید به استحضار حضرتعالی و سایر مدیران استانی برسانم این است، ڪه در این مقطع گیلان عزم ملی را می طلبد! ما از حوادثی مثل زلزله ۶۹، برف سنگین سال۸۳ و دیگر سالهای دهه هشتاد و نود تجارب گرانسنگی آموخته ایم ڪه می تواند مارا در این مقطع حساس و بحران سخت ڪمڪ و یاری نموده و نجات بخش مردم شریف گیلان باشد.

در آن ایام سخت حمایت های بی نظیری را از سوی مردم ڪشور و استان های معین شاهد بودیم ڪه واقعا ڪارساز و مفید واقع شد و حتی سالهای متمادی به ارائه خدمات پرداختند ازجمله بیمارستان رودبار و…

صرف نظر از ڪمڪهای ڪشورهای خارجی ڪه شاید بیشتر جنبه تبلیغی و سیاسی داشته باشد، نمی‌توان از ڪمڪهای خیرخواهانه مردم ڪشور مان دریغ ڪرد.

آقای استاندار؛ وقتی می بینم بیمارستان های ما ظرفیت پذیرش بیماران ڪرونایی و آنفولانزایی را ندارد و یا داروی مورد نیاز بیماران به سختی تامین می شود و امڪانات دیگر پیشگیری فراهم نیست چرا از سایر استانها و وزارتخانه ها استفاده نمی شود؟!

چه اشڪالی دارد اماڪنی در شرق ، غرب و مرڪز استان تعبیه شود و با ڪمڪ وزراتخانه ها و امڪانات سایر استانها مجهز به امڪانات تخصصی و اورژانسی شده و به مردم خدمات رایگان ارائه نماید؟!

آقای استاندار؛ بپذیرید ڪه امڪانات پزشڪی و خدماتی استان در مقابل حجم گسترده این بیماری خطرناڪ ناڪافی است و اشڪال ندارد ما از ظرفیت سایر استانها و وزارتخانه ها استفاده نمائیم. حتی می توان با اعزام خودروهای مجهز به تیم های پزشڪی و دارویی به روستاهای دوردست و یا استقرار تیم های مجهز پزشڪی و خدمات بهداشتی استان های دیگر به شهر ها و روستاهای گیلان به داد مردم رسید.

جناب آقای استاندار؛ همچنان ڪه برای اطلاع رسانی نیاز به عزم ملی داریم بپذیریم برای ارائه خدمات پزشڪی و درمانی هم نیازمند عزم ملی برای ریشه ڪنی این بیماری سخت هستیم!

نیڪ میدانیم ؛ شیوع ڪرونا مثل هربیماری دیگر تعداد زیادی از افراد جامعه را درگیر می‌ڪند و فراز و فرودی داردڪه باید آن را پشت سر گذاشت! ما معتقدیم؛ مسوولیت مدنی شهروندان در ڪنار وظایف عمومی دولت می‌تواند به ڪنترل بحران و حل سریع آن بیانجامد. بیش از دو هفته است ڪه ویروس چینی میهمان ناخوانده جامعه ایران بویژه مردم گیلان است و شهرها رایڪی پس از دیگری فتح می‌ڪند.

به نظر می‌آید بهترین راه مهار ڪردن ڪرونا ویروس و آنفولانزای گسترده بڪارگیری تمام ظرفیت های وزارتخانه ها و استان های ڪشور باشد.

استقرار بیمارستان های صحرایی؛ اعزام آمبولانس های مجهز , ڪادر درمانی قوی (اعم از پزشڪ متخصص، پرستار، ڪادر فنی بهداشت و درمان..) ، تهیه و توزیع داروهای مورد نیاز، ماسڪ، امڪانات ضد عفونی و بهداشتی و… ازجمله امڪانات مورد نیاز این برهه حساس زمانی است ڪه میتواند با مشارڪت سایر استانها در اسرع وقت تامین ونجات بخش مردم باشد

بالطبع حضور عوامل فوق در استان از لحاظ روحی و روانی هم تاثیر زیادی داشته و می‌تواند مڪمل خدمات ارائه شده عزیزان استانی محسوب گردد. بپذیرید مدت درمان و غلبه بر این ویروس ڪه ڪمتر از سه ماه نخواهد بود برای عوامل بهداشت و درمان استان خسته ڪننده است و حضور نیروهای ڪمڪی از استانهاو وزراتخانه ها تاثیر زیادی بر روند بهبود وضعیت خواهد داشت.

ارسال شده در پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۸:۰۳ بعد از ظهر
کد خبر: 7765935
آخرین خبر ها
گزیده خبرها