اقوام ۲۰ روز پس از دفن بر سر مزار حاضر شوند/ تجمع غیر ضروری در باغ رضوان ممنوع
شهرداری رشت اعلام کرد:

اقوام ۲۰ روز پس از دفن بر سر مزار حاضر شوند/ تجمع غیر ضروری در باغ رضوان ممنوع

اسرار امروزموارد فوت ناشی از کرونا  در عمق ۲ و نیم متری با حضور نماینده سپاه، مرکز بهداشت و نیروی انتظامی تدفین می‌شوند/ اجساد مبتلایان به کرونا به صورت گروهی دفن نمی‌شود/ آماده شفاف سازی سازی از طریق رسانه ها هستیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، شهرداری رشت با توجه به شیوع ویروس کرونا از همه شهروندان  که قصد ادای احترام به اموات خود را دارند و همچنین اعضای محترم خانواده های متوفیان جدید، درخواست کرد تا از تجمع غیر ضروری در محل سازمان آرامستان های این شهرداری واقع در جاده تهران جداً خودداری کنند.

همچنین در اطلاعیه ای اعلام کردند: خدمت همه شهروندان گرامی این روزها که شهر و استان‌ ما درگیر شیوع ویروس خطرناک کرونا است، لازم است به طور جدی از میران تجمعات کاسته شود و سازمان آرامستان ها یکی از مراکزی است که همواره می تواند محل تجمع افراد برای خواندن فاتحه، اعمال دینی و ادای احترام به عزیزان از دست رفته باشد.

در این اطلاعیه همچنین تاکید شده است: شهروندانی که عزیزی از خانواده خود را از دست داده و یا می دهند، با نهایت تاسف و تاثر از وضعیت اضطراری و خطرناک پیش آمده و ضمن همدردی با همه خانواده های سوگوار رشتی، درخواست می شود به منظور جلوگیری از پراکنش آلودگی ویروسی از تجمع غیر ضروری در محل سازمان آرامستان های (باغ رضوان) شهرداری رشت در جهت پیشگیری از شیوع هر چه بیشتر و همچنین‌‌ مقابله با ویروس کرونا، جداً خودداری کنند. بدیهی است در شرایط بحرانی موجود روح درگذشتگان ما در آرامش بیشتری خواهند بود که ما هم از رفتارهای پرخطر و آسیب زا خودداری کنیم.

یقیقاً شهروندان گرامی به خوبی درک خواهند کرد که این درخواست شهرداری به منظور تامین ایمنی و سلامت آنها است و حضور بی دلیل شان در محل سازمان آرامستان ها که عملیات دفن اموات بیماران مشکوک به کرونا نیز انجام می شود، سلامت آنها و دیگران را جداً به خطر می اندازد و پرهیز از تجمعات هم در چنین شرایطی مورد تاکید همه مسئولان وزارت بهداشت و درمان است.

این در حالیست که پیش از این رییس سازمان آرامستان‌های شهرداری رشت در گفتگویی با دیارمیرزا در مورد تدفین فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا گفت: مواردی که ناشی از کرونا باشد همراه گواهی فوت پزشکی و با حضور نماینده سپاه، مرکز بهداشت و نیروی انتظامی مراسم تدفین آنها انجام می‌شود.

راستگو افزود: قبوری که برای این افراد تهیه می‌شود در عمق ۲ و نیم متری است و یکی از اعضای خانواده کاملا ناظر روند کار خواهد بود.

وی در مورد شایعات موجود در فضای مجازی مبنی بر اینکه اجساد به صورت گروهی و با دستگاه انجام می‌شود، اظهار کرد: این موضوع کاملا کذب است و تمام مراحل تدفین به همان روال قبل و تنها با رعایت بهداشت بیشتر صورت می‌گیرد.

رییس سازمان آرامستان‌های شهرداری رشت ادامه داد: فوتی‌هایی که برای شهرستان‌ها باشند با رعایت قانون و ناظرین سپاه و بهداشت و نیروی انتظامی به شهرستان مذکور انتقال داده خواهد شد.

 راستگو در مورد حضور خانواده‌های فوتی ناشی از کرونا در زمان تدفین، گفت: از خانواده‌ها می‌خواهیم ۲۰ روز پس از دفن بر سر مزار حاضر شوند زیرا احتمالا محیط آلوده است و شیوع این ویروس بسیار زیاد است.

رییس سازمان آرامستان‌های شهرداری رشت در پایان از شفاف‌سازی رسانه‌ها در این مورد تشکر کرد و افرود: کاملا آماده هستیم که رسانه‌ها برای پوشش خبری روزانه به آرامستان بیایند و روند را کاملا از نزدیک مشاهد کنند.

ارسال شده در شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۸:۵۲ بعد از ظهر
کد خبر: 5119129
آخرین خبر ها
گزیده خبرها