بی‌توجهی مردم به توصیه‌های وزارت بهداشت نگران‌کننده است!/ بی‌مهابا در خیابان‌های رشت تردد می‌کنند؟!
رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان:

بی‌توجهی مردم به توصیه‌های وزارت بهداشت نگران‌کننده است!/ بی‌مهابا در خیابان‌های رشت تردد می‌کنند؟!

اسرار امروزدر راستای مقابله با انتشار و شیوع بیشتر ویروس کرونا ورود خودروهای پلاک شهرستان‌های گیلان به کلانشهر رشت محدود شد/ اگر کسی به علت تصادف به بیمارستانی اعزام شود احتمال دارد خودش و همراهانش به ویروس کرونا آلوده شوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از تسنیم، رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان با بیان اینکه در چند روزه اخیر خیابان‌‌های رشت به شدت شلوغ شده و مملو از خودروی شخصی و وسائط نقلیه است، اظهار داشت: در راستای مقابله با انتشار و شیوع بیشتر ویروس کرونا ورود خودروهای پلاک شهرستان‌های گیلان به کلانشهر رشت محدود شد.

سرهنگ امیر طالبی بی‌توجهی مردم به توصیه‌های داده شده وزارت بهداشت و درمان را امری نگران‌کننده خواند و عنوان کرد: در یکی دو هفته اخیر مردم پویش در خانه می‌مانم را به خوبی رعایت کردند اما دو روز است که انگار تهدید ویروس کرونا را فراموش کرده و بی‌مهابا در خیابان‌های رشت تردد می‌کنند.

طالبی با بیان اینکه تردد حجم زیادی از خودروها در سطح خیابان‌ها و معابر سطح شهر رشت امکان انتشار بیشتر ویروس کرونا را افزایش می‌دهد، تصریح کرد: با توجه به حساسیت‌های موجود و تأکیدات مسئولان مربوطه تصمیم گرفتیم محدودیت‌هایی را برای جلوگیری از ترددهای غیرضروری در سطح کلانشهر رشت اجرا کنیم.

وی افرادی که مریض دارند و یا برای تهیه دارو باید به داروخانه‌های سطح شهر رشت مراجعه کنند را از جمله طیف‌هایی که مشمول این محدودیت ترافیکی نمی‌شوند اعلام کرد و بیان داشت: از تمام شهروندان تقاضا داریم این روزها نسبت به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی اهتمام ورزند تا تصادفی برای آنان اتفاق نیافتد.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان درگیری شدید بیمارستان‌های استان برای مقابله با ویروس کرونا و تلاش آنان برای کمک به بیماران را مورد توجه قرار داد و گفت: در چنین شرایطی اگر کسی به علت تصادف به بیمارستانی اعزام شود احتمال دارد خودش و همراهانش به ویروس کرونا آلوده شوند.

طالبی به موتورسیکلت سواران نیز هشدار داد و ضمن درخواست از عموم خانواده‌ها برای کنترل بیشتر جوانان و نوجوانان خاطرنشان کرد: استان گیلان هم‌اینک در شرایط سخت و بحرانی قرار گرفته است و والدین هر طور شده باید مانع استفاده فرزندان خود از موتورسیکلت در سطح جاده‌ها و خیابان‌ها شوند.

ارسال شده در چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۱ بعد از ظهر
کد خبر: 8638968
آخرین خبر ها
گزیده خبرها