سلامتی پرستاران و پزشکان خط قرمز مسئولان است
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

سلامتی پرستاران و پزشکان خط قرمز مسئولان است

اسرار امروزهیچ‌ یک از کادر درمانی بدون وسایل حفاظت فردی به سراغ مداوای بیماران نمی‌رود/ قرنطینه و ماندن مردم در خانه‌ها ،عامل قطع چرخه انتقال بیماری کرونا ویروس استداروی کافی در مراکز درمانی استان وجود دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از تسنیم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه افراد می‌توانند با ثبت‌نام در سایت https://Salamat.gov.ir روند سلامتی و ابتلای احتمالی خود به ویروس کرونا را بررسی کنند اظهار داشت: افراد مشکوک به علائم کرونا با دریافت خدمات بهداشتی و درمانی، روند بهبودی خود را سرعت می‌بخشند.

محمدرضا نقی‌پور با اشاره به اینکه تاکنون یک میلیون گیلانی با ثبت‌ نام در سایت مذکور وضعیت سلامتی خود را بررسی کردند، بیان داشت: هنوز بیماران در استان گیلان با علائم تنفسی بستری می‌شوند که این موضوع نشان‌دهنده فراگیری این بیماری در بین هم‌استانی‌ها است.

وی عامل قطع چرخه انتقال بیماری کرونا ویروس را قرنطینه و ماندن مردم در خانه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: اگر مردم ضمن رعایت نکات و دستورات بهداشتی در خانه‌های خود بمانند و از حضور در اماکن شلوغ و پرتردد خودداری کنند می‌توانند این ویروس را در زمان کوتاه ‌تری ریشه‌کن کنند.

وی خواستار عزم جدی مردم برای شکست ویروس کرونا شد و تصریح کرد: از مردم فهیم گیلان انتظار داریم با شست‌وشوی مکرر دست‌ها و رعایت سایر موارد بهداشتی این طریق این ویروس را در زمان کوتاه‌تری مهار کنند.

نقی‌پور از مردم خواست که با ثبت‌نام در سایت سلامت وضعیت سلامتی خود را بررسی کنند و افزود: واحدهای بهداشتی تحت مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افراد مشکوک به کرونا ویروس را تحت درمان قرار می‌دهند تا با اقدام به‌موقع این ویروس را مهار کرده و سلامتی افراد را به آنها بازگردانند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از کافی بودن میزان دارو در مراکز درمانی سراسر استان گیلان خبر داد و عنوان کرد: سلامتی پرستاران و پزشکان و حفظ سلامتی آنها خط قرمز مسئولان است و هیچ‌ یک از کادر درمانی و بهداشتی بدون وسایل حفاظت فردی به سراغ مداوای بیماران نمی‌روند.

وی با تأکید بر اهمیت پیشگیری و شناسایی افراد دارای علائم مشکوک به کرونا این موضوع را یک اصل مهم و ضروری تلقی کرد و اظهار داشت: مردم در ریشه‌کنی ویروس کرونا نقش بسزایی دارند و می‌توانند با همراهی کادر بهداشت و درمان به جنگ با ویروس کرونا بروند.

ارسال شده در پنجشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۹:۴۳ بعد از ظهر
کد خبر: 1816608
آخرین خبر ها
گزیده خبرها