عدم مدیریت درست وضعیت  را در شرایط شیوع ویروس کرونا بحرانی کرد
نماینده مردم رشت در مجلس:

عدم مدیریت درست وضعیت را در شرایط شیوع ویروس کرونا بحرانی کرد

اسرار امروزوزارت بهداشت و درمان در همان 15 روز نخست بحران کرونا عملاً زمین ‌گیر شد/ تولید تجهیزات پزشکی هیچ ربطی به وزارت بهداشت و درمان ندارد/ وزارت بهداشت به ‌تنهایی قادر به مهار بحران کرونا نیست‌

نماینده مردم رشت در مجلس با انتقاد از نحوه عملکرد دولت در یک ماهه گذشته، اقدام فوری و جدی ‌تر متولیان امر برای خدمات‌ رسانی به مردم را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: عدم مدیریت درست و مشخص نبودن حیطه کاری هر کدام از دستگاه‌های اجرایی، وضعیت ما را در شرایط شیوع ویروس کرونا بحرانی کرد.

به گزارس پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از تسنیم، جبار کوچکی‌نژاد با بیان اینکه در اوایل شیوع ویروس کرونا انتظار داشتیم دولت با تمام قدرت وارد میدان شود، عنوان کرد: به علت عدم ورود کل مجموعه دولت و بخش‌های دیگر کشور، وزارت بهداشت و درمان فکر کرد به تنهایی می‌تواند شرایط را مدیریت کند در حالی‌که در همان 15 روز نخست بحران کرونا عملاً زمین ‌گیر شد.

وی جان ‌باختن تعداد زیادی از پرستاران و پزشکان کشور از جمله گیلان را مورد توجه قرار داد و با اشاره به اینکه اکثر این فوتی‌ها در همان روزهای اولیه شروع بحران به وقوع پیوست، تصریح کرد: به اعتقاد بنده هم‌ اینک نیز دولت با تمام قوا ورود نکرده ‌و انتظار داریم در چنین حوادثی شخص رئیس‌جمهور میدان ‌دار و فرمانده باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس کنترل جاده‌ها، مدیریت ترددها و مواردی از این دست را در حیطه کاری وزارت راه و شهرسازی دانست و ابراز داشت: اینکه ما بگوییم وزارت بهداشت و درمان علاوه بر رسالت ذاتی خود در این بخش هم باید نقش‌آفرینی کند امری اشتباه است زیرا تمام توان این وزارتخانه صرف امور حاشیه‌ای می‌شود.

وی تأمین و تولید اقلام بهداشتی و درمانی و وظیفه خطیر و حساس وزارت صنعت، معدن و تجارت را در این بخش به عنوان دستگاهی که باید در کنار وزارت بهداشت و درمان قرار بگیرد مورد تأکید قرار داد و گفت: تولید تجهیزات پزشکی هیچ ربطی به وزارت بهداشت و درمان ندارد و دولت باید دستگاه‌های تحت امر خود را به درستی توجیه کند.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه بخشی از هرج و مرجی که در حیطه ستاد ملی مبارزه با کرونا شاهد آن بودیم رفع شده است، خاطرنشان کرد: مردم به ویژه اقشار کم درآمد و محروم از شیوع ویروس کرونا آسیب‌های بسیار زیادی دیده‌اند و لازم است در ماه‌های آینده یک برنامه جامع و فوری برای حمایت از آنان اجرایی شود.

کوچکی‌نژاد انسجام و اتحاد تمامی دستگاه‌های اجرایی کشور برای مقابله با بحران شیوع کرونا را امری حیاتی و ضروری تلقی کرد و ابراز داشت: هر چه این بحران ادامه ‌دارتر شود حوزه‌های مختلف اقتصادی و کسب و کارها دچار ضرر و زیان بیشتری می‌شوند که به عقیده بنده جبران آن در شرایط فعلی بسیار سخت خواهد شد.

وی اعطای بسته‌های حمایتی ویژه ‌تر برای قشرهای ضعیف و کم‌درآمد جامعه را توسط دولت مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: افزایش چتر حمایتی از طریق کمیته‌ امداد و بهزیستی در کنار سایر بسته‌های که دولت پرداخت آن را در دستور کار قرار داده می‌تواند در حل و فصل بخشی از مشکلات معیشتی به وجود آمده مؤثر واقع شود.

ارسال شده در سه‌شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱:۵۱ بعد از ظهر
کد خبر: 3675613
آخرین خبر ها
گزیده خبرها