دادستانی قطعاً با مداخله افراد غیرمتخصص در امور درمانی برخورد می‌کند
معاون دادگستری گیلان:

دادستانی قطعاً با مداخله افراد غیرمتخصص در امور درمانی برخورد می‌کند

اسرار امروزمداخله افراد غیرمتخصص در امور درمانی عملی مجرمانه است/ اظهار نظر پزشکی و درمانی افراد غیر متخصص جایز نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان گفت: در این روزهای سخت که با شیوع ویروس کرونا در کشور روبرو هستیم مدافعان سلامت همچنان در خط مقدم مقابله با کرونا حضور دارند و تلاش فداکارانه آنان بعنوان رزمندگان خط مقدم بسیار ارزشمند دانست.

احمد آقایی اظهار کرد: اگر کسی قصد دارد که در این وضعیت دشوار به جامعه پزشکی و مردم کمک کند باید توصیه‌های بهداشتی را جدی گرفته و با ماندن در خانه و پرهیز از مسافرت به قطع زنجیره ویروس کمک کند.

وی با اشاره به تلاش و اهتمام جدی مدیران اجرایی، لشکری، نظامی، قضایی، امنیتی و فرهنگی در سطح جامعه گفت: در طول این مدت، تلاش‌های صادقانه و بی ‌وقفه خیران، بخش خصوصی و صاحبان اندیشه و قلم بابت آگاهی‌بخشی‌ها و امیدبخشی در جامعه ستودنی بوده زیرا هر کدام اقدام مناسبی برای مقابله با کرونا در جامعه داشتند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان بیان کرد: یکی از موضوعاتی که باید مورد توجه باشد این است که تنها کادر درمان و سلامت که در این حوزه متخصص هستند دارای صلاحیت لازم برای اظهار نظر  درباره درمان افراد هستند.

آقایی تاکید کرد: هر شخص غیر متخصصی که با نگاه درمان و یا به‌ عنوان پزشک وارد بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شود طوری‌ که قصد مداخله در امور درمانی غیرقانونی را داشته باشد بر اساس قانون مجرم است و دادستانی قطعاً با این اشخاص برخورد می‌کند.

وی با تاکید براینکه مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمانی مجازات دارد، تصریح کرد: در آموزه‌های دینی و اسلامی همواره به علم و داشتن تخصص لازم تاکید و سفارش شده است بنابراین اظهار نظر پزشکی و درمانی افراد غیر متخصص در عرصه‌های مختلف جایز نیست زیرا برخلاف منطق علم و دانش است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان خاطرنشان کرد: قانونگذار در سال 1334 در زمینه مداخله در امور پزشکی قانون وضع کرده است که پس از اصلاحات انجام شده در سال 74 و 79 می‌توان گفت که طبق ماده 3 قانون مربوط به مقررات امور پزشکی، دارویی و مواد خوردنی، برای افراد مداخله‌گر در امور درمانی مجازات تعیین می‌شود.

ارسال شده در سه‌شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲:۰۹ بعد از ظهر
کد خبر: 5370603
آخرین خبر ها
گزیده خبرها