طومار اعتراض داروسازان استان گیلان به  انتصاب یک غیر داروساز

طومار اعتراض داروسازان استان گیلان به انتصاب یک غیر داروساز

اختصاصی / اسرار امروز. با تغییر معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان و انتصاب یک غیر داروساز به این سمت، داروسازان گیلان در ادامه اعتراضات خود این بار با امضای یک طومار به رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان بار دیگر از وی خواستند تا در تصمیم خود تجدید نظر کند و با انتصاب داروساز به عنوان معاون غذا و دارو، پرونده حاشیه های ایجاد شده را ببندد.

هر چند به نقل از گیلان آنلاین دکتر شاهرخ یوسف زاده رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان قول مساعد داد تا نسبت به تغییر معاون غذا و دارو اقدام کند. گفته می شود که در حال حاضر این معاونت توسط سرپرست اداره می شود اما داروسازان بیم دارند که این امر محقق نشود .

امضاء کنندگان این طومار اعتقاد دارند مرز بین مقوله های غذا و دارو و سمّ آن قدر باریک و حساس است که اداره آنها هم در سطح استانی در صلاحیت یک دانش آموخته داروسازی است همانگونه که از بدو تاسیس وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی نیز چنین بوده است .

داروسازان استان گیلان همچنین در بخشی دیگر از اعتراض بطور صریح اعلام کردند انتصاب غیر داروساز می تواند صدمات جبران ناپذیری به بدنه نظام دارویی کشور و منافع مالی،جانی و بهداشتی مردم وارد سازد.

587313d204e6e.jpg

5873141695cca.jpg

ارسال شده در چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۹:۲۴ قبل‌ازظهر
کد خبر: 204
آخرین خبر ها
گزیده خبرها